1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN NETAMELİ SÜREÇ!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN NETAMELİ SÜREÇ!

A+A-

Türkiye çok netameli bir süreçten geçiyor. Sağlı-sollu ve sözde dinli-dinsiz şer odaklarının ortak paydada buluştuğu ve güçlerini birleştirerek topyekün bir biçimde Türkiye’ye saldırmanın provalarını bir bir hayata geçirmeleri beklenen bir süreç. Anlaşılan bu manada zor bir süreç bizleri bekliyor. Ama şunu ifade etmek isterim ki, 78 Milyon Türkiye halkının gücü özellikle de 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra bir bütün olarak test edildi ve onaylandı. Dolayısıyla benim çok da endişem yok doğrusu.

Söz konusu Türkiye olunca, dikkat ederseniz harici düşmanlar direkt olarak hücuma girmeyi göze alamıyorlar. İçerideki hainleri joker olarak kullanıp içten içe bir güve gibi kemirerek gücünü zayıflatmayı ve mecalinin kalmadığı bir zamanı kollamayı yeğlediklerini görüyoruz. 
“Söz konusu vatan olunca, gerisi teferruattır” özdeyişinden yola çıkarak, laiki-antilaiki, alevisi-sünnisi, Türkü-Kürdü hemen hemen her kesimi bir bütünsellik içerisinde hareket ederek ortak paydada buluşuyor ve istiklal ve istikbal uğruna cansiperane bir şekilde mücadelesini veriyor. Bunun en canlı örneği 15 Temmuz 2016’dır. 
Bu durum gösteriyor ki, bizlerin dışardaki düşmanlarla mücadele etmek yerine; evvel emirde içimizdeki hainleri ayıklamamız ve hücrelerimize kadar nüfuz etmiş virüsleri temizlememiz birinci görevimizdir. Eğer bunu başarabilirsek, zaten dışarıdaki düşmanların direkt olarak bizleri yok etme girişimleri bile söz konusu olamayacaktır. Çünkü bunu göze alamazlar.  Onlar da biliyorlar ki, eğer içerideki işbirlikçi tedarikçileri kendilerine gereken lojistik desteği sağlamazlarsa, işlerinin zor olduğunu.
Evet, düğmeciler düğmeye bastılar, geri de durmayacaklar. Şeytanlıkların enva-i çeşidine ve sansasyonel hür türlü harekete baş vuracaklar. Asala benzeri yapılanmaların çeşitli versiyonlarından tutun, akla hayale gelmeyecek metotlara ve İnfiale sebebiyet verebilecek her türlü yol ve yöntemlere başvuracaklar. Milleti bir birine düşürecek, düşman ettirecek ve nefret ettirecek her türlü kirli işlere başvuracaklar. Nitekim geçen hafta Ana muhalefet Partisinin lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan suikast girişimi bunun işaret fişeğidir. Devamının geleceği noktasındaki işaretlerini de Ergun BABAHAN denen şeytanın temsilcisi twiter’daki hesabından kamuoyuna duyurdu. Kim bilir, belki yarın Sayın Bahçeli ve hatta Sayın Demirtaş’a yönelik de benzeri suikast girişimleri yapılabilir. Ama her kes şunu iyi bilsin ki, bizler her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenir, tüm farkındalıklarımızı bir kenara bırakarak iman gücü ile vatan savunması için güç birliği yaparsak, şeytanın uşakları bu kirli emellerine ulaşamayacaklardır. 15 Temmuz 2016 gecesi bunun en büyük göstergesidir.
    Harici düşmanlar, bakıyorlar nerede tetiklenmeye müsait bir aktif fay hattı varsa, onu hemen manyetik alanına alıyor ve harekete geçirmek için uygun zamanı kolluyorlar. Bu fay hatları o kadar çok diri ve farklı ki, bunu çözmek her akıl erbabının işi değil. Bunu çözmek ferasetli olmayı gerektirir. Eğer ferasetli bir bakış açısıyla bakılmaz ve şer odaklarının heterojen yapıya sahip oluşlarına aldanarak bu etkin fay hatlarının yıkıcı safta olduklarını ve farkındalıklarına rağmen güçlerini birleştirerek saldırıya geçemeyecekleri zehabına kapılırsak,  hüsrana uğramamız mukadder olur. 
Allah Türkiye’yi ve milletimizi her türlü afat-ı semaviyeden, afat-ı araziyeden, terörden ve şeytanlaşmış insanların şerrinden muhafaza etsin.  

Bu yazı toplam 2491 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.