1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. TÜRK MİLLETİ LİDERİNE GÜVENSİN YETER
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRK MİLLETİ LİDERİNE GÜVENSİN YETER

A+A-

     Hayatta başarılı bir yönetici veya başarılı bir işletmeci olmak istiyorsanız önce azimli ve kararlı olacaksınız. Başladığı bir işin peşini bırakmayan ve bütün gücüyle o işi takip eden birinin başarısız olması çok zor bir ihtimaldir. Aslında başarının en temel üç sırrı vardır. Önce istemek, sonra kendine güvenmek ve en önemlisi de kendine iyi bir ekip kurmaktır.. Hayatta ne yapacağınızı iyi bilirseniz kendinizi ispat edeceğiniz fırsatlar mutlaka bir gün önünüze çıkacaktır.

Bakın size konumuzla ilgili güzel bir örnek anlatayım Meşhur Fizikçi Einstein konferanslarına hep şoförü ile gidermiş. Yine bir konferansa gitmek üzere yola çıktıklarında şoförü Einstein’e “efendim biliyorsunuz uzun zamandır siz konuşmanızı yaparken bende arka sıralarda oturup sizi dinliyorum ve neredeyse söyleyeceğiniz her şeyi kelimesi kelimesine biliyorum” demiş. Einstein gülümseyerek ona bir teklifte bulunmuş peki o zaman şimdi gideceğimiz yerde beni hiç tanımıyorlar. O halde bugün palto ve şapkalarımızı değiştirelim benim yerime konferansı sen ver ne dersin.

      Bende arka sıradan seni dinlerim” demiş. Şoförü bu teklifi hemen kabul etmiş ve kürsüye çıkarak gerçekten çok şahane ve başarılı bir konferans vermiş. Konferansın ardından soru cevap kısmına geçilmiş sorulan bütün soruları da doğru cevaplamış. Tam kürsüden ineceği sırada bir kişi o güne kadar konferanslarda hiç sorulmamış ağır bir fizik sorusu sormuş.

      Şoför hiç duraksamadan soruyu soran kişiye dönüp böylesine basit bir soruyu sormanız gerçekten çok garip demiş ve  sonra da salonun arka tarafında oturan Einstein’ı işaret ederek şöyle devam etmiş. “Bakın şimdi size arka sırada oturan şoförümü çağıracağım bu sorduğunuz soruyu göreceksiniz o bile cevaplayacak” demiş. Tabii ki Einstein  hemen kürsüye çıkarak sorulan o zor fizik sorusunu cevaplayıvermiş.

Yani şimdi buradan anlaşılan odur ki akıllı insan aklını kullanır ama daha akıllı insan başkalarının da aklını kullanır. Neticede akıllı insanlar yine akıllı insanlarla çalışır. Bakın görüyorsunuz Einstein’ın yanında bulunmak bile insana neler kazandırıyor. Hayatta şunu iyi bilmelisiniz ki yakınınızda bulunan insanlardaki hasletler zamanla size mutlaka bulaşacaktır. Eskiler boşa söylememiş. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye.

       Bende sizlere öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim bugün Türkiye Cumhuriyetinin Cumhur Başkanı olan R.Tayyip Erdoğan’ın başarısı İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığından beri kurduğu ekip arkadaşlarıyla hala beraber çalışmaya devam etmesindendir. Şimdi bu ekip hem R.Tayyip Erdoğan’ın siyasi dehasından birşeyler öğrendi hemde R.Tayyip Erdoğan ekibinin teknik bilgilerinden faydalandı. Aslında iyi bir lider ve yönetici  demek her şeyi iyi bilen biri demek değildir. İşini iyi bilenleri bir araya getirip onları yönetmeyi bilen demektir. Dikkat ederseniz senfoni orkestrasını yöneten orkestra şefi siz zannediyormusunuz ki orkestradaki onlarca aletlerin hepsini çalmayı biliyor.

       Hayır sadece nota bilgisi ve elindeki çubukla koca orkestrayı yönetiyor. Bir enstrüman yanlış bir notaya bastığı zaman müzik ahengi bozulmasın diye anında uyarıp düzeltiyor. Ekip çalışması demek işte böyle bir şey. Bu arada Ford Fabrikalarının kurucusu Henri Fordun bir sözü aklıma geldi. Şöyle diyor. Başarılı bir ekip kurulurken önce bir araya gelmek başlangıç, dağılmadan bir   arada durmak ilerleme , ancak birlikte çalışmak başarıdır der.

        Öyle değilmi dostlar Milletlerinde birlikte hareket ettiği zaman neler yapabildiğini Türk Milleti olarak tüm dünyaya hem Malazgirtte hem Çanakkalede hem de yakın zamandaki 15 Temmuz hain Fetö saldırısında gösterdik. Şimdide ekonomik darbe dediğimiz dolar kuru üzerinden ülkemize yapılan saldırı, doğu akdenizdeki doğal gaz krizi, Suriyedeki  güvenli bölge meselesi bunlarıda hem birlikteliğimiz hemde liderimiz R.Tayyip Erdoğan sayesinde inşallah aşacağız. Onun için Cumhurbaşakanımiz topunuz toplanıp gelin deyip hem bütün dünyaya meydan okuyor hemde bunu söylerken önce Allaha sonra mangal gibi olan yüreğine  sonrada kahramanlığını her savaşta ispat etmiş Türk Milletine güneniyor bunu unutmayın. Hani Mehmet Akif bir şiirinde diyor ya “Toplu vurdukça sineler, onu top sindiremez”diye bugün yaşadığımız olaylar aynen öyledir Türk Milleti yeterki liderine inanıp ona güvensin ve sahip çıksın Dini ,Vatanı ve Devleti için bugün olduğu gibi şehit olmak dahil yapamayacağı şey  yoktur. Herkese iyi pazarlar.

Bu yazı toplam 1117 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.