1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tüysüz: “Alacaklı mağdur kalmayacak”
Tüysüz: “Alacaklı mağdur kalmayacak”

Tüysüz: “Alacaklı mağdur kalmayacak”

Yaklaşık bir yıl önce İzmit İstiklal Caddesi Belediye Çarşı İşhanı’ndaki dükkanlarını bir gecede boşatıp, ortadan kaybolan Tüysüzler Kuyumculuk firmasından bir açıklama geldi. Açıklamada tüm borçların ödeneceği belirtildi.

A+A-
Geçen yıl 27 Haziran’da İzmit İstiklal Caddesi üzerinde, Belediye Çarşı İşhanı’ndaki dükkanı kapatıp, ortadan kaybolan Tüysüzler Kuyumçuluk firmasının sahibi Cemalettin Tüysüz,  yerel basın kuruluşlarına yazılı açıklama gönderdi. 
BANKALAR TEMİZLENDİ
Cemalettin Tüysüz, gayrimenkulleri satarak üç banka ve on dokuz büyük alacaklı müşteri ile olan sorunları kapattık. Elimizi kolumuzu bağlayan hacizleri ortadan kaldırdık. Yaklaşık bir yıldır bizi sabırla bekleyen müşterilerimize şükranlarımı sunuyorum. Kalan son banka ödemesini de hallettikten sonra, elimizdeki varlıkları rahatça nakte çevirebileceğiz. Tüm eski müşterilerimize alacaklarını ödeyeceğiz.” dedi.

Tüysüz ailesi adına  yazılı bir açıklama yapan Cemalettin Tüysüz, alacaklıların tüm alacaklarının ödeneceğini belirtti. Cemalettin Tüysüz’ün yazılı açıklaması şöyle: 


“Yönetim Kurulu Başkanımız ve abimiz Adem Tüysüz'ün vefatının ardından yaşanan gelişmeler hepinizin malumudur. Yaşananlardan başta tüm müşterilerimiz olmak üzere tüm kamuoyu büyük bir üzüntü ve sıkıntı yaşadı. Biz de ailece herkes emin olsun ki, çok büyük sıkıntılar ve üzüntüler içine düştük. Ticari hayatımıza ara verme kararı, gerçekten uzun süren istişareler sonucunda alınmış ve her olasılığı hesaba katarak verdiğimiz bir karar olmuştu.


Yaşanan vefat üzerine farklı yorumlar yapıldığı ve bir takım dedikodu mekanizmaları acımasızca çalıştığı için; yaklaşık bir sene önce aldığımız bu kararın ne kadar doğru ve yerinde olduğu ortaya çıkmıştır.


Kamuoyunda sürekli bir yerlerden pompalanan negatif algılar sebebiyle süreç uzamış ve bugünlere gelmiş bulunmaktayız. Bankaların ve bazı müşterilerimizin harekete geçirdiği tedbirler ve hukuki süreçler neticesinde bizim elimiz kolumuz bağlanmış bir durumda köşeye sıkışmamızı bekleyenler oldu. Elimizdeki varlıkları nakde çevirme konusunda bize en büyük sorunu yaratan hukuki ve mali tedbirler sebebiyle süreç maalesef beklediğimizden daha uzun bir zamana yayıldı. Ancak biz, bu süreci başarıyla atlatabilmek adına elimizden gelen tüm gayretleri sarf ettik ve büyük yol aldık. Üç bankayla olan ödeme problemlerimizi tamamen bitirdik, on dokuz müşterimizin borçlarını kapatarak elimizi kolumuzu bağlayan hacizleri ortadan kaldırdık. Sadece tek bir banka ile, ufak bir dilim borcumuz kaldı ve onu da en kısa sürede sonuçlandırmak için çalışmalarımız sürmekte. Çok kısa bir süre içinde bu dilimi de kapatarak, önümüzü daha rahat görür bir noktaya ulaşacağız.


Yaklaşık bir senedir bizi bekleyen tüm müşterilerimize sabırlarından ötürü şükranlarımı sunuyorum. Kalan son banka ödemesini de hallettikten sonra, elimizdeki varlıklarımızı rahatça nakite çevirebilir noktaya ulaşacağız ve tüm müşterilerimizin alacaklarını ödemeye başlayacağız. Şu mübarek günün hatırına bana inanmalarını ve güvenmelerini kendilerinden rica ediyorum. Uzun yıllar boyunca herkesin gözü önünde sürmüş olan ticari yaşantımızı bilenlerin hiçbirinin, bize karşı bir güvensizlik içine düşeceğine ihtimal vermiyorum. 


Şu ana kadar satışını gerçekleştirdiğimiz mülklerimizden gelen gelir ile bankalara ve tedbir koyan müşterilerimize ödemelerimizi gerçekleştirdik. Bundan sonra yapacağımız satışlar ile de tüm mağdur ettiğimiz müşterilerimize olan borçlarımızı ödemeye tez zamanda başlayacağız. Benim kendilerinden ricam, biraz daha sabırlı olmaları ve bize olan güvenlerini azimle muhafaza etmeleridir. Eğer bankalar ve tedbir koyduran on dokuz müşterimiz arada olmasaydı, çoktan tüm ödemelerimizi yapmış ve ticari hayatımıza dönmüş olacaktık. 


Bir senedir yaşanan süreç boyunca, mülklerimizin hacize düşmesini bekleyerek ellerini ovuşturan ve yok pahasına satın alarak; başkalarının mağduriyeti üzerinden para kazanma derdine düşenler oldu. Ancak beklediklerini Allah'ın izniyle bulamadılar. Bizim yıllar boyunca helal kazancımızı, bize emanet edilmiş helal kazançları muhafaza etme görevimizi yerine getirmek için ne büyük mücadeleler verdiğimizi bilen herkes, bugün gelinen nokta itibariyle bizlere hak verir konuma gelmişlerdir. Bize emanet edilmiş paraları ve kendi varlıklarımızı kurda kuşa hacizli satışlarla yem etmeden gemimizi sağ salim limana yanaştırmak üzereyiz.


Tüm alacaklılardan ve kamuoyundan ricam, bizlere olan itimatlarını korumaları ve yakın gelecekte sorunu çözeceğimize dair inançlarını kaybetmemeleridir. Bu vesile ile herkesin mübarek Ramazan ayını bir kez daha tebrik ediyor, hepimizin hakkında hayırlısını diliyorum.


Cemalettin Tüysüz
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.