1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uçuşan yorumlar
Uçuşan yorumlar

Uçuşan yorumlar

Seçim bitti. Seçimin galibi belli de, kimse yenilgiyi kabul etmek istemiyor. Kaybeden her parti kendince bir çıkış yolu arıyor. Arıyor çünkü, kendi üyesine, yandaşına hesap vermek zorunda.

A+A-

Seçim bitti. Seçimin galibi belli de, kimse yenilgiyi kabul etmek istemiyor. Kaybeden her parti kendince bir çıkış yolu arıyor. Arıyor çünkü, kendi üyesine, yandaşına hesap vermek zorunda. Yeniden yönetimlerde kalması ya da kalmaması da buraya bağlı…

Sesini ilk yükselten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu ve;

“Hesap soracağım” dedi.

Kılıçdaroğlu haklı. 81 ili, birçok ilçeyi dolaştı, mitingler yaptı, partisine bir hava getirdi ve bu havanın bir bölümünü de oy olarak topladı. Ne ki, kendi çabasının onda birini bile gösteremeyen örgütlere de bir yaptırım uygulamak zorundaydı.

Buradan, CHP açısından, Kılıçdaroğlu açısından çıkan bir sonuç şudur; Kılıçdaroğlu kendi örgütlerini başarısız bulmaktadır.

Kılıçdaroğlu öyle dedi ya, yardımcıları ne diyecek peki?

Örneğin, ikinci kez liste başı olan, kendi bölgesi olan küçücük Kandıra’da bile partisini birinci parti yapamayan ve CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı olarak görevinde oturan, bunun havasını basan Hurşit Güneş neler söyleyecek?

Söyledi bile;

“Kadro yenileme süreci devam edecek!”

Kendi yöresinin bile oyunu alamayan bir parti genel başkan yardımcısının önce özeleştiri yapması gerekmiyor mu sizce? Önce kendini, düşüncelerini, davranışlarını gözden geçirmesi ve yenilemesi gerekmiyor mu?..

Bilirsiniz;

“Eşek çamura düşünce yol gösteren çok olur” gibi bir atasözümüz var. CHP de seçimi kazanamadı, AKP yine birinci parti oldu ya, şimdi yol gösteren, yorum yapan çok. Ama parti içinden kimsenin sesi Hurşit Güneş’e kadar ulaşmıyor anlaşılan…

Ben size bugün bir fıkra anlatayım isterseniz. Benim de bir yorumluk katkım olsun. Ola ki birilerine, yaşamı boyunca taşın altına elini hiç koymamış birilerine kapak olur!..

İki profesör ormanda gezmektedir. Amaçları çevreyi incelemek, bilimsel çalışmalar yapmak olan profesörler yorulurlar, üşürler ve ileride gördükleri bir kulübeye yönelirler. Kulübedeki yaşlı köylüden yardım isterler. Köylü kendilerini buyur eder ve kulübedeki sobanın başına oturtur. Sobanın durumu iki profesörün dikkatini çeker; sobanın ayaklarının altına taşlar konmuş ve yükseltilmiştir çünkü. Profesörlerden biri;

“Ortamı daha kolay ısıtsın diye sobanın altına taşlar koyup yükseltmiş” gibi bir yorum yapar. Diğer profesörün yorumu daha farklı olur. O sırada köylü odun almak için dışarı çıkmıştır. Döndüğünde sorarlar ve kendi yorumlarının doğruluğundan emin bir biçimde gülümserler. Düşüncelerini de söylerler köylüye.

Köylü ikisine de şöyle bir bakar ve gülümser;

“Boru yetmemişti de, altını besledim!..”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.