1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ulaşım zirvesi
Ulaşım zirvesi

Ulaşım zirvesi

Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe Otel’de ISUZU’nun katkılarıyla düzenlediği Özel Halk Otobüsleri Ulaşım Çalıştayı’nda kooperatiflerin geldikleri son nokta üzerinde duruldu. Çalıştay sonucunda

A+A-

Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe Otel’de ISUZU’nun katkılarıyla düzenlediği Özel Halk Otobüsleri Ulaşım Çalıştayı’nda kooperatiflerin geldikleri son nokta üzerinde duruldu. Çalıştay sonucunda tüm araçların KENTKART’a geçmesi, KOTUS çalışmalarını hızlandırılması, Öğrenci KENTKART uygulamasına sorunsuz geçiş, taşıma araçlarının engellilerin binmesine uygun hale getirilmesi ve modern ulaşım için Büyükşehir ve kooperatiflerin ortak çalışması kararları alındı.

Geniş katılımlı çalıştay

Açılış konuşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı’nın yaptığı programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Çelebi, Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulmuttalip Demirel, Kara Ulaşım Müdürü Salih Kumbar, Deniz Ulaşım Müdürü Hakan Yılmaz, Ulaşım Planlama Müdürü Ahmet Çelebi katıldı.

Büyük katılım

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Altan Küskü, İl Jandarma Temsilcisi Jand. Kd. Bşçvş. Uğur Türkaslan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Müdürü Yusuf Deliktaş, Edirne Belediyesi Ulaşım Müdürü Erdal Uygun, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Sekreteri Onur Orhon, TÖHOB Muhasip Üyesi Lokman Akhan, Kayseri Esnaf Odası Başkanı, Kocaeli’deki tüm ilçelerin Emniyet Müdürlüğü temsilcileri, Kocaeli’de esnaf odaları temsilcileri, Kocaeli’deki 58 kooperatif başkanı ve yöneticileri, Çanakkale, Kayseri ve Bandırma Kooperatif Başkanları ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı çalışanları da toplantıda hazır bulundu.

Paralı geçiş kalkacak

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın,  önceliklerinin vatandaşa hizmet etmek olduğunu vurguladı. Toplu taşımadaki memnuniyet oranının fazlalaşmasının yolcu sayısındaki artışa paralel olarak esnafın gelirlerinin artacağını belirten Büyükakın, toplu taşıma araçlarının en kısa sürede KENTKART’a geçmelerini, bu geçiş ile beraber paralı binişlerin de kaldırılacağını bu sayede modern taşımacılık adına bir adım daha atılacağını belirtti. Daha sonra diğer konuşmacılar söz aldı, kooperatif temsilcileri de sorunlarını aktardı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.