1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ünlü çöp tesisine destek verdi: “Kazanan Kocaeli olacak”
Ünlü çöp tesisine destek verdi: “Kazanan Kocaeli olacak”

Ünlü çöp tesisine destek verdi: “Kazanan Kocaeli olacak”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Kandıra’da yapılması planlanan çöp depolama tesisiyle alakalı olarak, “Kimse siyaseten Büyükşehir Belediye Başkanını yıpratmaya çalışmasın. Büyükakın’ın birçok projedeki ön görüsünü düşündüğünüzde kazanan Kocaeli olacaktır” dedi

A+A-

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasında sözlerine, “Yegane kaygısı devlet muhafazası olan MHP inanmış kadrolarıyla ümit olmaya devam edecektir. Kararlılığımızdan geri adım atmayacağız. Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız, söz verdik, duruş gösterdik muhakkak riayet edeceğiz. Huzurumuza kast edenlerle mücadelemiz sürecektir. Siyasetimiz istikrarlıdır.

 

“ZİLLETTEN HESAP SORACAĞIZ”

MHP Samanlıkta iğne aramaz, karambolde atış yapmaz, zillete meydan bırakmaz. Biz yapacağımızı açıkça yaparız. Arkadan dolaşmayız, komşuda pişsin bize düşsün demeyiz. CHP sapıtsa da Cumhur İttifakı olarak ülkenin yanlış yola girmesine izin vermeyeceğiz. Zilletten bunun hesabını soracağız. Bizim için ekonomik beka ve güvenliğimiz önemlidir. Biz bu vatandan asla ödün vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni zalimlere karşı koruyacağız” diyerek başladı.

 

“KRİPTOLAR GÜNDEMİ SAPTIRAMADILAR”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı; “Cumhuriyet Başsavcımız bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada değerlendirmelerde bulunuldu. FETÖ’ye yapılan operasyonların anlatıldığı toplantıyı Aydın Ünlü’yü sorarak sulandıran kriptolar gündemi saptıramadılar, saptıramamışlardı. MHP’ye yapılan operasyon bir FETÖ taktiğidir. MHP’den şantaj dosyası FETÖ dosyalarından daha mı önemlidir. Başsavcıyı arayan milletvekili kimdir? Kriptoların yanıldığını herkese görecektir.

 

“BİZİ BEKLEMEYE DEVAM ETSİNLER”

MHP Kocaeli teşkilatları olarak 17 Ocak’ta saha programlarımıza başladık. Kocaeli’nin her yerindeyiz. Programlarda neden Cumhur İttifakı sorularının yanıtları veriliyor. Geçtiğimiz Cuma akşamı bir gecede 15 bin kişiye dokunduk. Yarın Kartepe’de eğitim kurumları ziyaret edilecek. Üye katılım programı, parti büyüklerimize plaket programı, bürokrat ziyaretleri, saha programları ve cami ziyaretleri programları devam ediyor. Dertleri olanlar bizi beklemeye devam etsinler.

 

“ŞOFÖR ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Şoför esnafının problemleriyle ilgili olarak aldığımız raporu liderimize teslim ettik. Biz sözümüzü tuttuk. Biz raporu verdikten sonra milletvekillerimiz şoför esnaflarıyla ilgili olarak konuşmalar yaptılar. Biz vatandaşın sesiyiz. Bu hassasiyetlerinden ötürü milletvekillerimiz ve liderimiz Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz.

 

“NE İZMİT NE KANDIRA”

Çöp depolama tesisiyle alakalı olarak son 10 gündür vatandaşın tepkisi söz konusu. 8 yıllık il başkanıyım. Çöp konusunu büyükşehir belediye başkanımızın genel sekreterlik döneminden beri takip eden biriyim. Günlük 2 bin ton çıkıyor kentimizden. Sıfır atık projesiyle yakma değil, ayrıştırma yapılarak gerekli çalışma yapılacak. Ne İzmit ne Kandıra diyebileceğimiz noktada yer belirlendi.

 

ACİLEN KARAR VERİLMELİ

Geç kalınmış bir projedir. Kaybedecek zamanımız yoktur. Acilen karar verilmeli ve kararın arkasında durulmalıdır. Kimse siyaseten Büyükşehir Belediye Başkanını ve Cumhur İttifakını yıpratmaya çalışmasın. Büyükakın’ın birçok projedeki ön görüsünü düşündüğünüzde kazanan Kocaeli olacaktır. AK Parti’nin kendi içindeki olaylar bizi ilgilendirmez biz Cumhur İttifakı olarak durumlara bakarız. Birileri Cumhur İttifakına zarar vermek istiyor.

 

“VİETNAM ÇUKURUNA DÜŞMEYİZ”

Vietnam çukuruna ne ben ne de AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın düşecektir. Biz sahadayız çalışmalarımızı yapıyoruz. Eylem yapılan yere giden İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız meydan onlara kalmayınca rahatsız olmuştur."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler