1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Üye aidatları konusu
Üye aidatları konusu

Üye aidatları konusu

Kocaelispor yönetiminin üye ait borçlarını resmi siteden ilan etmesi bazı kesimleri rahatsız etse de bence uygulama son derece doğru. Daha önceki yazımda da altını çizdim, bu uygulama olumlu

A+A-

Kocaelispor yönetiminin üye ait borçlarını resmi siteden ilan etmesi bazı kesimleri rahatsız etse de bence uygulama son derece doğru. Daha önceki yazımda da altını çizdim, bu uygulama olumlu sonuçlar verecek, üyeler borçlarını ödemek için sıraya girecektir diye. Bunun işaretlerini de aldık zaten. Aidat borçlarının ilanından sonra çok sayıdaki üye kulübe başvurup ödemesini yaptı.

 

Son iki günde borcunu ödeyen üyeler

Son iki günde aidat borcunu ödeyen üyeler şunlar: Eray Çaylı, Kadir Kolaylı, İsmail Kolaylı, Adem Tüysüz, Yiğit Özcan, Erdoğan Alkan, Ziya Ulaş, Şakir Süloğlu, Fikret Gökmen, Necat Çakır, Erol Naiboğlu, Şenol Karayel, Murat Karayel, Osman Ayhan Turan, Tuncay Erseven. İlerleyen günlerde yoğunluğun daha da artacağını düşünüyorum. Hedef daha önce de belirttiğim gibi tek bir borçlu üyenin kalmaması. Resmi sitedeki liste sürekli güncellenecek. Ödeme yapanın borcu hemen düşülecek. Ben bu işin takipçisiyim. Arada bir mutlak listeyi kontrol edip kimler ödeme yapmış, kimin borcu bitmiş kontrol edip köşeme yazacağım.

 

2011 aidatını ödemeyen borçlu değil

Bu arada bir yanlış bilgilendirmeyi düzeltelim. 2011 yılına ait aidatını ödemeyenleri borçlu göstermemiz doğru olmadı. Zira 20011 yılı aidatlarının ödeme süresi 31 Mart 2012 tarihinde bitiyor. Dolayısıyla 2011 aidatları ödeyenleri peşin ödeme yaptılar diye değerlendirmek, ödeme yapmayanları da borçlu göstermemek gerekir. Bir önemli husus hakkında da üyelerimizi doğru bilgilendirip uyaralım. Tüzüğün ilgili maddesi aynen şöyle diyor: “Cari Yıl Üye Aidatları'nın, her yıl 31 Mart tarihine kadar ödenmesi Yönetim Kurulu’nca talep edilmekte olup cari yıl hariç, bir önceki yıl da dahil olmak üzere üye aidat borçlarının tümünü her türlü Genel Kurul’ un yapılacağı yılın 31 Mart günü mesai saati sonuna kadar ödemeyen Dernek Üyeleri’nin, yapılacak Genel Kurullarda seçme ve seçilme hakları olmadığı gibi, Dernek olanaklarından da yararlanma hakları yoktur”

 

Ferruh Öven’e kulak verelim

Bunun açılımı şudur: 31 Mart 2011 tarihine kadar eski borcunu ödemeyen üyeler mayıs ayındaki olağan genel kurulda seçme ve seçilme hakkı kazanamayacaklar. Seçimde oy kullanmak veya yönetim kuruluna girmek isteyen üyelerin ne yapıp edip 31 Mart’a kadar eski borçlarını ödemesi gerekiyor. Kocaelispor’un efsane yöneticilerinden sevgili Ferruh Öven dün aradı, yönetime sitem etti. Öven, “Eskiden İbrahim Alat makbuzla gelir ödememizi yapardık. Bu sistemin devam etmesi gerekir. Çoğu üye aidatını yatırmak için fuardaki binaya veya tesislere gitmez. Yönetim aidatları toplamak istiyorsa ya İbrahim Alat’ı geri çağırıp yeniden iş başı yaptırsın, ya da aynı işi yapacak başka bir personel görevlendirsin” dedi.

 

Merkezde ödeme noktası olmalı

Bu sadece Ferruh ağabeyin değil, üyelerin büyük bir bölümünün isteği, beklentisi. Haklı bir talep bu. Aidat borcunu ödemek için fuara veya tesislere gidebilecek üyeler elbette vardır. Ancak bu sayı fazla değildir. Ferruh Öven gibi duayenlerin ayağına gidilmesi gerekir tabi. Ancak ayağına gitme olayı herkes için geçerli olamaz. Bununla baş edilemez. Yapılması gereken şehir merkezinde ödeme noktası veya noktaları bulundurmak. Bizim Yiğit Özcan’ın bir önerisi oldu. Başkan Rafet Kırgız’ın sahibi olduğu Görkem Spor Mağazası ödeme noktası olarak kullanılabilir. Orada bir makbuz bulundurulur, ödemeyi yapana makbuzu verilir. Başka yerler de olabilir. Bu hizmeti, kolaylığı yönetim üyelerine sunmalı.

Amatörce Dergisi’ni beğendim

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yeni bir projeyi hayata geçirdi. Federasyonun aylık dergisi Amatörce yayın hayatına başladı. Geçtiğimiz perşembe akşamı tanıtım kokteyli vardı. Gidemedim ama dergiyi görme imkanı buldum.

Baskı kalitesi, tasarımı çok güzel, içeriği son derece zengin. İlk sayı 60 sayfa ama ilerleyen sayılarda sayfa sayısı 84’e çıkacak. İçerik daha da zenginleşecek. Bünyamin Akman, Tuğba Yenen ve Yavuz Taşkıran röportajları ilgiyle okunacaktır. Onlar da çocuktular köşesini bayıldım.  Efecan Demirkıran’ın Çocuk Gözüyle Salih Taşçı ile yaptığı söyleşi de güzel. Pek çok branşla ilgili haber ve fotoğraflar var. Uzun süre elde kalacak, dikkatle okunacak bir dergi olmuş. Yıllar önce bir dergi çalışması olmuştu ASKF’de. Sevgili Rafet Kırgız döneminde. Benim de imzam vardı. Yanılmıyorsam iki sayı çıktı, devamı gelmedi.  Sevgili Murat Aydın gördüğüm kadarıyla bu dergiyi uzun soluklu düşünüyor. Öyle de olması gerekir.

Böyle bir dergiye ihtiyaç var. İnanıyorum amatör spora katkısı da olacaktır. ASKF’yi bu düşüncesinden dolayı kutluyorum. Dergiyi hazırlayan Can Demirkıran ve Arzu Ataş başta olmak üzere emeği geçenlere alkışımı gönderiyorum. 2’nci sayıyı merakla bekliyorum.

 

Top Ağlarda 10 yaşında

19 Mart 2001 tarihinin benim için çok özel bir anlamı, önemi vardır. Meslek hayatımın dönüm noktası diyebilirim. 1990 yılında profesyonel gazeteciliğe başlamıştım. 11 yıl geçtikten sonra meslekte iyi bir tecrübeye kavuşunca köşe hazırlamaya karar verdim. Ve 19 Mart 2001 günü Top Ağlarda adını verdiğim köşem yayına başladı. Birkaç yıl haftada bir veya iki kez yayınlanıyordu köşem. 2005 yılından bu yana ise senelik izinlerim dışında her gün hazırladım bu köşeyi.

Başım dik, alnım açık

Bugün Top Ağlarda köşesinin 10’ncu yaş günü. Başta yazdığım gibi bu köşe benim mesleki kariyerimdeki dönüm noktasıdır. Şunu iddiayla söylemek isterim ki, bu köşeden önce gazetecilik yaptığımın pek farkında değildim. Sadece ben değil, spor kamuoyunun da varlığımdan haberi yok gibiydi. Top Ağlarda köşesinin yayın hayatına girmesiyle birlikte tanınmaya, takip edilmeye başlandım. Dile kolay 10 yıldır bu köşeyi hazırlıyorum. Her gün aynı heyecan ve istekle. Top Ağlarda kentte bir marka oldu. Spor kamuoyu bu köşeyi çok sevdi. Spor olaylarının yorumlandığı köşe büyük bir kesim tarafından ilgi ve dikkatle takip edildi. Kolay değil elbette 10 yıl süreyle her gün böyle bir köşeyi hazırlamak. Konu bulmak bile zordur. Konuyu bulmakla bitmiyor, en güzel yorumu yapacaksınız ki, takip edilesiniz.  İşimizi doğru dürüst yaptık ki, 10 yıldır bu köşe yaşıyor. Başımız dik, alnımız açık.

Nice yıllara, hep birlikte

Güzellikleri, doğru işleri alkışlayan, çirkinlikleri yanlışları kınayan, görevi kişileri değil, eylemleri sorgulamak olan Top Ağlarda köşesi sizlerin ilgi ve desteğiyle 10’ncu yaşına geldi. 10’ncu yaş günümde mutlu ve bir o kadar gururluyum. Bugüne kadar okurlarıma hiçbir gün yalan söylemedim. Doğru bildiğimi, inandıklarımı yazarken ne kimseden korktum, ne de birilerini şirin gözükme ihtiyacı hissettim. Zaten böyle olmasaydı bunca yıl ayakta kalabilir miydim?  Gerek gazetemin patronları, gerekse okurlarım benim kaşıma gözüme meraklı değiller ki. İşimi iyi, doğru dürüst yaptığım için bunca yıldır ayaktayım. Önce Allah’a şükür ediyorum. Okurlarımın önünde saygı ile eğiliyorum. Nice yıllara hep birlikte diyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.