1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üzülmez, Erdoğan’ın konuk olduğu toplantıda konuştu
Üzülmez, Erdoğan’ın konuk olduğu toplantıda konuştu

Üzülmez, Erdoğan’ın konuk olduğu toplantıda konuştu

Vuslat Platformu ile Kartepe Belediyesi iş birliğinde düzenlenen "Yeni Sistemin Getirdikleri; Neden Böyle bir Sisteme İhtiyaç Duyuldu" panele İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan katıldı.

A+A-

Vuslat Platformu ile Kartepe Belediyesi iş birliğinde Sheraton Grand İstanbul Otel'de düzenlenen "Yeni Sistemin Getirdikleri; Neden Böyle bir Sisteme İhtiyaç Duyuldu" konulu panele konuşmacı olarak İBN Haldun Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan katıldı. 

GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYORUZ
Panel Kur’an- Kerim tilaveti ile başlarken açılış konuşmasında söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kocaelimiz ülkemize sanayi bakımından verdiği destek ile bilinirken Kartepe ilçemiz de ulaşım ağının merkezinde bulunması ile dikkat çekmektedir” diyen Başkan Üzülmez “Türkiye’nin lojistik merkezi durumundayız. Turizm alanında ülkemizin merkezlerinden biri olma yolunda ilerlemekteyiz. İlçemizin doğal güzelliklerini insanlarımızın hizmetine sunmaktayız. İlçemizde ulusal ve uluslararası kongreler yapılmaktadır. Atla Terapi Merkezi ülkemize örnek olmuştur. Klasik belediyecilik hizmetlerinin dışında gönül köprülerini oluşturuyoruz” açıklamasında bulundu.

BÜYÜK ONURDUR
“Alo Evlat Projemiz sayesinde bakıma muhtaç büyüklerimizin her türlü ihtiyaçlarının gidermenin yanı sıra en büyük hayalleri olan Umre görevlerini de birlikte ifa ettik” diyen Başkan Üzülmez “Vuslat Platformu’nda görev alarak milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bütün bu gücü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz. Kefenini yanına alarak yola çıkmış bütün emperyalist güçlere karşı dimdik duran Cumhurbaşkanımızın ekibinde yer almak büyük onurdur. Ülkemizde bu dönemlerde tarih yazılmaktadır. Gelecek nesillerimiz bu zamanı okudukları zaman gurur duyacaklardır” ifadelerini kullandı.      

24 HAZİRAN’DA KURTULACAĞIZ
“Yeni sistem ile ülkemizin gelen ağam giden paşam anlayışı son bulacaktır” diyen Başkan Üzülmez “Bürokrasi hegemonyası son bulacaktır. Seçilenlerle birlikte herkes aynı sorumluluğu alacaktır. Ülkesi için dertlenen insanlar görev alacaklardır. Atalarımıza layık nesiller olduğumuzu bütün dünya görecektir” derken, Vuslat Derneği Başkanı Hamza Cebeci “Ülkemizin her yerinden buraya gelinmektedir. Bu gelen kişilerin bir davası vardır. Buraya davet edilen konuşmacılar etiketine göre değil ülkemize katacakları değer bakımından belirleniyor. Osmanlı İmparatorluğu’nu yıkmak için zemin hazırlandı, zemin hazırlamadan darbede olmaz. Öncelikle ruhen ve zihnen sizleri mağlup ederler. Bu millet Avrupa karşısında yenilgi psikolojisini daha üzerinden atamamıştır. Yüzde 95 oranında kurtulduğumuz bu psikolojiden 24 Haziran seçimlerinde tam anlamıyla kurtulacağız” dedi.     

MECLİS DE ZAYIFLAMIYOR
Kürsüye gelen İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, "Bu milletin değerleriyle kavgalı olanlara bu siyasette millet alan açmayacak, bu yeni sistemin özeti bu. Türkiye'nin, Cumhurbaşkanını halkın seçtiği bir düzene geçerek 1962 anayasasıyla kurulan düzeni değiştirmiştir. Bu sistemle devlet, millet buluşması tam anlamıyla gerçekleşecek. Peki böylelikle Meclis zayıflamış mı olacak? Meclis zayıflamış olsaydı herhalde AK Parti aday adayı başvuru rekoru kırmazdı. Demek ki Meclis de zayıflamıyor, bunu buradan görmemiz lazım" dedi.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN FAKTÖRÜ
16 Nisan referandumuyla gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin halkın yönetime daha doğrudan, kesintisiz ve istikrarlı şekilde tesir etmesini sağlayacağını belirten Erdoğan “Türkiye, her seferinde güçleniyor. Güney sınırımızda, Suriye ile Türkiye sınırında, Irak sınırında NATO'daki müttefikimizin, düşmanlarımızı desteklediğini seyretmedik mi? Allah aşkına, 30 sene önce biz bu durumda ne yapabilirdik? Buna göz yumacaktık, güney sınırımız tamamen bir terör devletine emanet edilecekti, ondan sonra Türkiye'nin güvenliğini konuşacaktık. Tabii ki bir Recep Tayyip Erdoğan faktörü var, tabii ki güçlü liderliğin rolü var. Türkiye'nin bu dönemdeki güçlenişinin de etkisi. Yeni sistemde millet ne diyorsa, ülkenin başındaki, icraatın başındaki kişi ona göre hareket etmek zorunda” dedi.

"HALKIMIZIN CUMHURBAŞKANIMIZA TEVECCÜHÜ ÇOK GÜÇLÜ"
Dünyanın gelişmiş ülkelerine bakıldığı zaman, sistemlerinde netlik ve sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayarak, “Yeni sistemde Meclis'in daha güçlü olacağını, Cumhurbaşkanı ile Meclis'in ayrı sandıktan çıkmasının sistemin en önemli farklılığı olduğunu” belirten Erdoğan, "Halkımızın Cumhurbaşkanımıza teveccühü çok güçlü. Şu anda kalkıp bu liderini Meclis'te desteklemek isteyecektir. Bu konuda yapılan algı çalışmalarına da itibar etmeyin" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.