1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üzülmez, mecliste içini döktü
Üzülmez, mecliste içini döktü

Üzülmez, mecliste içini döktü

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Ekim ayı meclis toplantısı ilk oturumunda içini döktü, hakkında çıkan haberlerin yalan olduğunu belirterek, “Bu saldırılara karşı yasal işlemlerimiz devam ediyor.

A+A-

Kul hakkına da giren kişilerden yasa önünde hesap sorulacak” dedi. Mecliste 10 madde görüşülerek karara bağlandı.

YEDİ ÜYE KATILMADI
Kartepe Belediye Meclisi’nin Ekim ayı 1. birleşim 1. oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Meclis üyeleri Mehmet Akif Polat, Selahattin Aktop, Şaban Akyıldız, Tahsin Varol, İsmail Akbaş, Selahattin Altınkaya ve Zafer Arat yıllık izin ve sağlık problemleri nedenleriyle toplantıya katılamadı. Toplantı belediye internet sitesinden her zaman olduğu gibi canlı yayınlandı.

ÜZÜLMEZ’DEN 29 EKİM MESAJI
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Meclis Toplantısı açılış konuşmasında Ekim ayında kutlanan “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” ,“Camiler Haftası”  ve “Kızılay Haftasına” değindikten sonra, en önemli bayramlarımızdan biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da yaklaştığını hatırlatarak; “Tarihimizin en önemli bayramlarından biri de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızdır. 29 Ekim, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en temel güvencesi olan demokrasimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, bütünlüğümüzün teminatı olan yönetim şeklimiz Cumhuriyetimizin ilan edildiği gündür. Her sene olduğu gibi bu yıl da, sağlık ve huzur içinde hep birlikte kutlamak nasip olsun inşallah. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi karşısında büyük Türk Milleti, mermilere, tanklara göğsünü siper ederek dünyaya örnek olmuş, demokrasi dersi vermiştir. Bu ruhu yaşatmak ve canlı tutmak boynumuzun borcudur” dedi.

İDDİALARA YANIT VERDİ
Başkan Üzülmez, gündem maddelerine geçmeden önce, basında yer alan ve şahsını hedef alan iddialarla da yanıt verdi. Üzülmez, son kez meclis önünde bu konuda konuştuğunu belirterek şunları söyledi: “Kamuoyunun malumu olan taşeron gazetecimiz, yaptığı yalanın ötesinde iftira niteliğinde haberler ile hem Allah katında kul hakkına girerek, hem de yasalarımız çerçevesinde hukuki olarak vebal altındadır. Özellikle her duyduğuna inanarak ve doğrulatamadan yaptığı bu tür haberler, kendi mesleki kariyerini tartışılır hale getirmek ve şahsımı gündemde tutmak dışında, bizim için yok hükmündedir. Üzerime atılan iddiaları ispatlayamayan iddia sahibi için hukuki yollardan hakkımızı arıyoruz. Çünkü, T.C. hukuk sistemimiz de ‘İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir’ der. İspatlanamayan her suç da, yalan ve iftira olarak kalır. 15 Temmuz gecesi Eyüp’te olduğum iddiası yalandır. Değil 14 Temmuz günü, Belediye Başkanı olduğum günden itibaren şuanda yargılaması devam eden Kartepe eski Kaymakamı Mustafa Ünaldı ile ne telefonla ne de yüz yüze görüşmüşlüğüm de yoktur, bu iddia da tümüyle yalandır. Hukuksal süreç içerisinde teknolojik veriler gerçekleri gösterecektir” dedi.

İKİNCİ OTURUM TARİHİ: 13 EKİM PERŞEMBE
Başkan Üzülmez’in toplantıyı başlatmasıyla birlikte oylamaya sunduğu bir evvelki meclis tutanak özeti oy birliği ile kabul edildi. Yazılı ve sözlü önergelerin değerlendirilmesinin ardından,  Ekim Ayı Meclis Gündemindeki;  “park alanlarına isim verilmesi”, “plan proje müdürlüğünün görev ve çalışma yönetmeliği değişiklik teklifi”, “derece değişikliği”, “Kartepe Teleferik Projesinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak proje kapsamında yapılması”, “Uzunçiftlik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği” ve “personel hizmet alımı işi için gelecek yıllara yaygın hizmet yüklenmeleri” maddeleri oylanarak oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 20.09.2016 tarih ve 664 sayılı “2017 Mali Yılı İdari Bütçe Performans Programı Taslağı” ile ilgili yazısının, Plan Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edilirken, tekrar görüşülüp karara bağlanması için meclis ikinci oturum tarihi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 13.10.2016 tarihi olarak belirlendi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.