1. WEB TV

  2. HABER

  3. 'Vaatlerimizin %91’ini tamamladık'

'Vaatlerimizin %91’ini tamamladık'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, göreve geldiği 2004 yılından bu yana en geniş kapsamlı, en yüksek katılımlı basın toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan, 2014 öncesi verdikleri sözlerin yüzde 91’ini yerine getirdiklerini, kalan yüzde 9’luk bölümün de 2019 seçimlerine kadar bitirileceğini söyledi. “İzmit Antikkapı’daydı” desek, yalancı çıkmayız. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, göreve geldiği 2004 yılından bu yana düzenlediği en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı basın toplantısını bugün gerçekleştirdi.

MODEL OLDUK, ÖRNEK OLDUK
Başkan Karaosmanoğlu, yaklaşık 2.5 saat ayakta kaldı. Büyükşehir ekibi basın toplantısına çok iyi hazırlanmıştı. Dev ekranlarda projelerin görselleri sunuldu. Başkan, tek tek bilgi verdi. Çok özenle hazırlanılan basın toplantısını 600 kişiden fazla davetli izledi. Eski-yeni siyasetçiler, iş adamları, sivil toplum örgütleri temsilcileri, CHP ve Saadet Partisi dışındaki partilerin il başkanları salondaydı.

Basın toplantı, Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı görsellerle başladı. 2014-2018 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler anlatıldı. Yaklaşık 15 dakikalık görsel şovun ardından Başkan kürsüye geldi. Karaosmanoğlu, 2014 seçimlerine girilirken, sadece Büyükşehir Belediyesi’nin değil, ilçe belediyelerinin projelerinin altına da kendisinin imza attığını belirtti. Karaosmanoğlu şunları söyledi:

“- 2009 yılında belde belediyelerinin kapatılması, güçlü ilçe belediyelerin kurulması, kentin tamamının sorumluluğunun Büyükşehir’e verilmesi, çok doğru, devrim gibi bir karardı. Hem bu model ile hem gerçekleştirdiğimiz projeler ile Türkiye’ye model olduk, örnek olduk. Söz verdiğimiz projelerin yüzde 91’ini tamamladık. Kalanların da hemen hemen hepsinin ihaleleri yapıldı. 2019 yılındaki yerel seçimlere kadar bitireceğiz.”

VALİLİK OTOPARKI ÜCRETSİZ OLACAK
Karaosmanoğlu, halen devam eden projeleri anlatırken, Eski Valilik bahçesinde inşaatı devam eden yeraltı otoparkının haziran ayında tamamlanacağını söyledi, şöyle konuştu:

“-Açık, kapalı pek çok otopark yaptık. Ama hala yeterli değil. Bu konuda eksiğimiz olduğunu biliyorum. Ancak artık İzmit gibi bir şehirde ekmek almaya araba ile gidilmemeli. Eski Valilik bahçesinde büyük bir kapalı otopark yapıyoruz. Bu otopark açıldıktan sonra, vatandaş alışsın diye 1 yıl kadar ücretsiz yapacağız.”

KAVGADAN YANA OLMADIK
Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli genelinde 500 köy ve mahalle bulunduğunu belirtti, “Her yere hizmet götürmeye, adil olmaya gayret ediyoruz. Köylerin hiç birinin yol, su sorunu kalmadı. Mümkün olan köylere doğalgaz götürüyoruz. Bütün bu çalışmaları yaparken,  gereken herkesle istişare ettik. Yapılan bütün hizmetlerde herkesin, bütün arkadaşlarımın, özellikle bize bu görevi veren halkımızın payı vardır. Hiçbir zaman, hiç kimseyle kavgadan yana olmadım. Her konuda istişare ve uzlaşmayı tercih ettim.”

“VATANDAŞ MEMNUNİYETİ %75”
Başkan Karaosmanoğlu, kentin sorunlarının tamamının çözülmediğini, ama çok büyük işler yaptıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“-Kocaeli’nin nüfusu hızla artıyor. Bu kentte çok fazla hizmet gerekiyor. Türkiye’nin en modern hayvan barınma ve tedavi merkezini yaptık. Bütün sokak hayvanlarını buraya getirebilirsiniz. Hala bazı mahallelerden saldırgan köpeklerle ilgili şikayetler geliyor. Saldırgan olanları bize bildirin. Islah ediyoruz. Ama yeniden doğaya bırakmak yasal bir zorunluluk. Bir tek sokak hayvanını itlaf etmiyoruz. Hepimiz onlarla birlikte yaşamaya alışmalıyız.”

Karaosmanoğlu, Büyükşehir hizmetleri konusunda sürekli kamuoyu yoklamaları yaptıklarını, halkın yüzde 75’inin yapılan işlerden memnun olduğunu da söyledi.

ÇEVREYE ÖZEL ÖNEM 
Karaosmanoğlu basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin çevre duyarlılığı ve çevre konusunda yapılanlara özel bir yer ayırdı. Herkesi, mayıs ayında tamamen açılması planlanan Uzuntarla bölgesinde orman içindeki Doğal Yaşam Alanına davet etti. Açılışın ardından hayvanların özgürce dolaştığı bu alana Kocaeli’nin her yerinden insanlar gelsin diye ücretsiz ring seferleri yapılacağını söyledi. 

KÖRFEZ KÖPRÜSÜNÜ DE SAYDI 
Başkan Karaosmanoğlu, basın toplantısında AK Parti hükümetlerine ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da sık sık teşekkür etti. Karaosmanoğlu, yapılan hizmetler arasında Körfez Köprüsü’nü, inşaatı devam eden Kuzey Marmara Otoyolu’nu, devam eden demiryolu inşaatını da saydı, “Bütün bunları devlet yaptı, yapıyor. Biz de yakından takip ediyoruz” dedi.

İzlenme: 648

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
Benzer Videolar