1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vali ile Başkan bizzat devreye girerse Ramazan Baştürk ikna edilebilir
Vali ile Başkan bizzat devreye girerse Ramazan Baştürk ikna edilebilir

Vali ile Başkan bizzat devreye girerse Ramazan Baştürk ikna edilebilir

Hepimiz merak ediyorduk Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kocaelispor ise ilgili son düşünceleri nedir diye. Gazetemiz Kocaelisporluların bu merakını giderdi. Sevgili İlk

A+A-

Hepimiz merak ediyorduk Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kocaelispor ise ilgili son düşünceleri nedir diye. Gazetemiz Kocaelisporluların bu merakını giderdi. Sevgili İlker Akşit, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ile yaptığı röportajda doğal olarak Kocaelispor ile ilgili de sorular yöneltmiş. Çok önemli olduğu için Başkan Karaosmanoğlu’nun söylemlerini köşeme taşımak, değerlendirmek istedim.

“İçine girdim, pişman oldum”

Sevgili İlker Akşit, “Ne oldu da Kocaelispor’dan bu kadar soğudunuz?”diye soruyor Başkan Karaosmanoğlu’na. Bakın Başkan ne yanıt veriyor: “Kocaelispor’un dışında kalmam daha doğru. İçine girdik, pişman olduk. En son maçta kora halinde bana sövdükten sonra soğudum. Biri geliyor tahrik ediyor. Ben oradaki taraftara kabahat bulmuyorum. Toplum psikolojisidir. Siyaset işin içine girince böyle oluyor. Aynı şeyi Sefa Sirmen’e de yaptılar. Adam o kadar şey yaptı ama onun için bile istifa diye bağırdılar. Bazı siyasetçiler Sirmen’in döneminde Kocaelispor kaybetsin, kötü duruma düşsün dediğine tanık olmuşluğum vardır. O yüzden siyasiler işin içine girmemeli”

Siyaset işin içine girmemeli

Yazılarımı takip edenler bu konudaki düşüncelerimi iyi bilirler. Başkan Karaosmanoğlu ile aynı fikirdeyiz. Bu söylediklerinin altına imzamı atarım.  Kocaelispor’u bu duruma getiren en önemli nokta işe siyaset sokulmasıdır. Bunun bedelini çok ağır ödüyoruz. Dolayısıyla kulübün yönetiminde siyasetin hiçbir şekilde olmaması gerekir. Başkan Karaosmanoğlu bu görüşünde çok haklı. Verdiği örnekler zaten her şeyi anlatıyor.  Bundan sonraki süreçte aynı yanlışları yapmamalıyız.

Ramazan Baştürk’e teklif

Kamuoyunda Kocaelispor, Başkan’ın umurunda değil şeklinde yaygın bir görüş var. Gerçekte öyle mi?  Bakın Başkan Karaosmanoğlu, Kocaelispor’a nasıl bakıyor: “Ben Kocaelispor’un kurtulmasını isterim. Bu defteri tamamen kapattık diyemem. Ama Kocaelispor’un bugünkü durumu ortadadır. Bakın, bir arkadaşa teklif ettik. Gitti ailece görüşmeler yaptı. Ramazan Baştürk’tü bu isim. Kocaelispor’un kurtuluşu elbette biraz zor. Ya herkes taşın altına elini koyacak. Bunun için birileri konuşuyor ama kimse elini cebine atmıyor. Kocaelispor’u seven çok insan var. Özellikle İzmit ve Derince’de yoğunlaşıyor. Kocaelispor sevgisi Gebze’de biraz azalıyor. Kocaeli’nin takımının mutlaka Süper Lig’de olmasını istiyorum. Kaliteli ve güven veren bir insan çıkmalı. Herkes taşın altına elini koymalı. Ben gideyim maç günü alkışlayayım da olmuyor. Maç bileti almak stadyumun masraflarını bile karşılamıyor”.

Aklın yolu bir

Ramazan Baştürk ismini ilk ortaya atan, bu ismin en doğru isim olduğunu haykıran benim. Ramazan Baştürk güvenilir, dürüst, işi bilen bir isimdi. Onun liderliğindeki bir oluşuma Büyükşehir Belediye Başkanı da Vali de, kentte destek verirdi. Günlerce bunu yazdım, kamuoyu oluşturmak istedim. O günlerde hiçbir basın kuruluşu bu isme destek vermedi, hatta bazıları “Nereden çıktı bu isim” şeklinde yorumlar yaptı. Başkan Karaosmanoğlu açıklamasında Ramazan Baştürk’e dolaylı yoldan teklif yaptıklarını belirtiyor. Bir anlamda benim haberlerimi, yorumlarımı doğruluyor. Aklın yolu bir ne de olsa.  Ne yazık ki Ramazan Baştürk ısrarlara rağmen işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösterip kabul etmedi görevi.

Vali ile başkan ikna edebilir

Başkan Karaosmanoğlu, “Kaliteli ve güven veren biri çıkmalı” diyor. Hepimiz böyle düşünüyoruz. Ramazan Baştürk kabul etmedi, onun vasıflarında, daha doğrusu aradığımız özelliklerde başka birilerini bulmak çok kolay değil. Hem güvenilir, hem kaliteli, hem işi bilen bir lider bulmak sanıldığından çok daha zordur. İki seçeneğimiz var. Ya Ramazan Baştürk’ü kararından vazgeçireceğiz, ya da onun vasıflarında başka birini bulacağız. Kişisel düşüncem, Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız bizzat devreye girip ısrarcı olurlarsa Ramazan Baştürk ikna edilebilir. Vali ile Başkan isterse Baştürk görevi kabul edebilir. Sonuç olarak ikinci bir Ramazan Baştürk bulmak çok zor olduğuna göre, mevcut Ramazan Baştürk’ü işin başına getirmek için zorlamalıyız diyorum.

Sakaryaspor gece maçına olumlu

Kocaelispor Kulübünün 15 Aralık’taki Sakaryaspor maçıyla ilgili federasyona gece maçı talebinde bulunmasının yerinde bir düşünce olduğunu yazmıştım geçtiğimiz günlerde. Sakaryaspor Kulübü acaba gece maçına nasıl bakıyor diye merak edenlerimiz olmuştur.

Dün Kocaeli TV Spor Müdürü sevgili Yiğit Özcan, Sakaryaspor Başkanı Rauf Batuboylu’nu televizyon programına davet etmek için telefonla aramış. Yiğit telefon görüşmesinin ardından bana döndü, “Abi, Sakaryaspor maçı haftasında televizyon programında konuğumuz Sakaryaspor Başkanı olacak. Davetimi kabul etti” dedi. Yiğit hazır aramışken, gece maçıyla ilgili düşüncelerini de sormuş Sakaryaspor Başkanı’na. Başkan Batuboylu bu soruya,” Biz üzerimize düşeni yaparız. Kocaelispor bize resmi yazı yazsın, gereğini yaparız. Bizden yana bir sıkıntı olmaz. Sonuçta iki komşu, dost kulübüz” yanıtı vermiş.

Sakaryaspor Başkanı Rauf Batuboylu’nun ezeli rekabette dostluğun öne çıkması yönünde daha önce de mesajları olmuştu. Başkan’ın gece maçıyla ilgili düşünceleri de dostluk adına örnektir. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Bu arada son dakika bilgisi vereyim. Dün Kocaelispor Kulübü, maçın geceye alınmasıyla ilgili Sakaryaspor yönetimine resmi bir yazı gönderdi. Sakaryaspor yönetimi pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısında konuyu görüşecek. Daha doğrusu gece maçı talebimizi uygun görecek. Ertesi gün de iki kulübün ortak talebi Futbol Federasyonu’na bildirilecek. Futbol Federasyonu’nun bu tür taleplerde aradığı tek şart iki kulübün anlaşması. Federasyon “Kulüpler anlaşırsa, bizden yana sorun olmaz” diyor. Bu da demektir ki, 15 Aralık’taki maç gece oynanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.