1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Vali Topaca’nın yönetime borcu var
Vali Topaca’nın yönetime borcu var

Vali Topaca’nın yönetime borcu var

Kocaelispor’u kapanmaktan kurtaran eski futbolcuların oluşturduğu yönetime hepimizin destek vermesi gerektiğini her fırsatta yazıyoruz. Destek vermesi gereken isimlerin başında Sayın Valimiz geliyor. S

A+A-

Kocaelispor’u kapanmaktan kurtaran eski futbolcuların oluşturduğu yönetime hepimizin destek vermesi gerektiğini her fırsatta yazıyoruz. Destek vermesi gereken isimlerin başında Sayın Valimiz geliyor. Sayın Ercan Topaca geçen dönem yine zor durumdayken büyüklüğünü gösterdi, elini taşın altına koydu. Bir yere kadar desteğini sürdürdü. Sonra birden ortadan kayboldu. Kocaelispor ile ilgili hiçbir olayda adını duymuyoruz Sayın Valimizin. Kendisini iyice kenara çekmiş gözüküyor.

VALİMİZİ KURTARDILAR

Ancak böyle olmaz, olmamalı. Kentin mülki amiri kentin en büyük markası Kocaelispor’dan bu kadar uzak durmamalı. Sayın Valimizin söylediği bir söz var. Bunu sıkça tekrarlamıştı. “Kocaelispor’u kapatan vali olmak istemiyorum” demişti. Haklıydı. Hiçbir Vali böyle bir şey istemezdi. Hiçbir Vali tarihe bu şekilde geçmeyi arzu etmezdi. Kocaelispor tam kapanacak, Valimiz o utancı yaşamak zorunda kalacaktı ki, eski futbolcular son anda imdada yetişti. Yaptılar bir liste yönetime talip oldular. Kocaelispor’un kapanmasına izin vermediler.

VALİMİZİN YÖNETİME BORCU VAR

Başka bir deyişle Valimiz Ercan Topaca’yı da Kocaelispor’u kapatan Vali olmaktan kurtardılar. Bu durumda Sayın Valimizin, kendisini kurtaran bu yönetime borçlandığını düşünüyorum. Bir teşekkür etmeli. Bu teşekkürü nasıl edeceğinin takdiri kendisine kalmış. Ancak Valimizden beklenen, Kocaelispor’u kapatmaktan kurtaran yönetime destek olmasıdır. Bu yönetimin öyle büyük beklentileri yok. Kulübü yaşatmak için belli bir kaynağa ihtiyaç var. Kentin mülki amiri konumundaki Valimizin mutlaka yaratacağı kaynaklar vardır.

BU YÖNETİM DESTEĞİ HAK EDİYOR

Kentin en büyük beklentisi işi bilen, güven veren bir yönetimin göreve gelmesiydi. Valimizin de bu yönde çabaları olmuştu. Bugün tam istenildiği gibi bir oluşum çıktı. Bu Kocaelispor için önemli bir fırsattır. Bu yönetim desteği hak ediyor.  Kent büyükleri mutlaka bu yönetime arka çıkmalıdır. Kocaelispor’a olan sevgisinden hiçbir şekilde kuşku duymadığımız Sayın Valimizin en kısa süreçte yeni yönetimi kabul edeceğine ve desteğini ortaya koyacağına inanıyorum.

Eski yöneticiler dilerim bu kez kayıtsız kalmaz

Kocaelispor için önemli bir gün. Yönetim, destek beklediği eski yöneticilerle iftar yemeğinde buluşacak. Tüm gözler bu iftarda olacak. Böylesi önemli bir organizasyonun ev sahipliğini eski yöneticilerden Ziver Gül gönüllü olarak üstlendi. Gül, eski yöneticileri sahibi olduğu Teona Otel’de ağırlayacak.

İftar bahane esas amaç Kocaelispor için taşın altına elini koymak. Kim ne destek verecek bu akşamki iftar yemeğinde belli olacak. Yönetimin en büyük umudu eski yöneticiler. Buradan iyi bir kaynak bekliyorlar. 400 dolayında eski yöneticimiz var. Ancak çoğunluğunun Kocaelispor ile ilgisi yok. Yönetim kurulu katkı vereceğini düşündüğü isimleri belirleyip iftara davet etmiş. Başkan Orhan Görsen’e sordum, sayının 100 dolayında olduğunu söyledi. Sevgili Görsen, kendisi bizzat yöneticileri arayıp programa davet edecek. Bir aksilik olmazsa orada olacağım. Kimler gelmiş, kimler gelmemiş, Kim ne katkı vermiş, yerinde şahitlik edeceğim ve kamuoyuyla paylaşacağım. Geçmişte eski yöneticiler yapılan çağrılara pek ilgi göstermemişti. Dileğim, beklentim eski yöneticilerin bu kez yapılan çağrıya kayıtsız kalmamaları. Kim ne gücü varsa ortaya koymalı.

Tebrikler Mithat Ağa

Hafta sonu ilimiz amatör futbolunda seçim heyecanı yaşandı. İl Temsilcisi ile tertip komitesi üyeleri seçildi. 10 Kasım 2009’da yani bundan iki yıl önce Fahrettin Aslan’ın istifası ile boşalan İl Temsilciliği görevine ASKF’nin isteği üzerine Futbol Federasyonu tarafından Mithat Ağa atanmıştı. Sıkça yazıyorum Ağa bu görevi çok iyi niyetle, özveriyle, büyük bir şevkle yapmaya çalıştı. Ancak yaptığı önemli hatalar vardı. Bunların ne olduğunu da artık herkes biliyor.

SELANİKSPOR’U YAKTILAR

İhsaniyespor’un Süper Lig’e alındığı yerde aynı durumda bulunan Selanikspor’un 1. Küme’ye alınmaması, statüden kaynaklanıyordu. Statüyü hazırlamak öncelikle il temsilcisinin göreviydi. Bu önemli hata, Selanikspor’u yaktı. Selanikspor hak etiği halde 1. Amatör Küme’de mücadele edemeyecek. Yine Çınarlı ile T. Defne arasındaki teknik direktörün sahaya terk etmemesi nedeniyle yarıda kalan maçla ilgili kaldığı yerden oynatılması kararı da bir skandaldı. Başka hataları da vardı Ağa’nın. Bu yüzden de son dönem hakkında şikayetler oluştu ve ASKF Başkanı Murat Aydın “Madem öyle seçim yapalım” dedi ve sandığı işaret etti.

KARŞISINA RAKİP ÇIKMADI

Aydın doğrusunu yapmıştı. Bu durumda Ağa’dan şikayet edenlerin ortaya çıkması, bir adam çıkartması gerekirdi. Ben üzerime düşeni yaptım. Çağrılarda bulundum, mutlaka ikinci bir aday çıkmalı, kulüplerin önünde seçenek olmalı dedim. Ancak hafta sonu yapılan seçimde Ağa’nın karşısına kimse çıkmadı. Mithat Ağa tek başına seçime girdi ve daha önce atandığı İl Temsilciliği görevine bu kez seçimle geldi. Bu saatten sonra yapılabilecek tek şey ortaya çıkan sonuca saygı göstermek, Mithat Ağa’yı kutlayıp başarı dilemek. Hayırlısı olsun.

HATALARINDAN DERS ALSIN

Dilerim ki sevgili Ağa, geçmişteki hatalarından gerekli dersleri alsın, aynı yanlışlara düşmesin. En küçük bir hatanın bedelini ağır ödüyor takımlar. Yeni bir Selanikspor vakası olmasın. Bu noktada tertip komitesi üyelerine de görev ve sorumluluk düşüyor. Sonuçta İl Temsilcisiyle birlikte yapıyorlar görevi. Olası bir hata, yanlış il temsilcisi gibi onları da bağlar, sorumlu tutar. Yeni seçilen il temsilcisi sevgili Mithat Ağa ve tertip komitesi üyelerine görevlerinde başarı ve kolaylık diliyorum. Yeni sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.