1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Valimiz isterse bir günde FIFA sorununu çözer
Valimiz isterse bir günde FIFA sorununu çözer

Valimiz isterse bir günde FIFA sorununu çözer

Kocaelispor’un önündeki en büyük tehlike Sırp futbolculara olan borç. 31 Ekim’e kadar futbolcuların avukatlarıyla ödeme konusunda anlaşamazsak, küme düşme yaptırımıyla karşı karşıya kalacağı

A+A-

Kocaelispor’un önündeki en büyük tehlike Sırp futbolculara olan borç. 31 Ekim’e kadar futbolcuların avukatlarıyla ödeme konusunda anlaşamazsak, küme düşme yaptırımıyla karşı karşıya kalacağız. Şunun şurasında az bir süre kaldı. Bütün Kocaelisporlular olarak uykusuz geceler geçiriyoruz, bu paranın bulunamayacağı endişesiyle kabuslar görüyoruz. Başkan Muammer Çelik’in bu kaynağı bulabilmesi çok zor. Gazeteci Göngör Arslan sorunları çözeriz diye çıktı ama Çelik’in kulübü ona bırakmaya hiç niyeti yok. Kongre kararı alındı ama tarih çok geç. 8 Kasım’ı beklemek gibi bir lüksümüz yok. Başkan Çelik’e defalarca çağrı yaptık, kenara çekil kulübü Arslan’a bırak diye. Nuh diyor, peygamber demiyor. Bir çözümsüzlük söz konusu. Çelik bırakmıyor, Arslan gelemiyor. Bu durumda Sırp sorunu nasıl aşılacak, futbolculara ödeme yapılması için kaynak nasıl bulunacak?

Çözümün Adresi Valimiz

Bu işin başka bir çözüm noktası var mı diye kafa yorduğumda karşımıza Valimiz Ercan Topaca çıkıyor. Malum, Valimiz, bundan yaklaşık 2 ay kadar önce Kocaelispor yönetiminden satmak için 1 milyonluk kombine bilet aldı. Aradan geçen süreçte bu kombinelerin akıbetiyle ilgili Valimizden bir açıklama gelmedi. Ancak Valimizin bu kombineleri satmış olması ihtimali yüksek. Zaten satamaması gibi bir durum bana göre söz konusu bile olmaz. Valimiz, parayı Muammer Çelik’e verme konusunda bir tereddüt yaşıyor olabilir. Sonuçta bir mahkeme süreci devam ediyor. Güven sorunu yaşanması doğal. Ancak geçtiğimiz günlerde Başkan Çelik, Valimize bir çağrı yapmıştı. Çelik, ödemeleri Valimizin bizzat kendisinin yapması önerisinde bulunmuştu.

Müjdeli Haberi Bekliyoruz

Biz de buradan Sayın Valimize aynı çağrıyı yapalım. Sayın Valimiz, davet etsin Sırp futbolcuların avukatlarını makamına. Ödemeyi, anlaşmayı bizzat yapsın. Kocaelispor’u küme düşme tehlikesinden kurtarsın. Takıma yapılacak ödemeyle ilgili olarak da çağırsın kaptan Serdar’ı versin parayı. Serdar o dağıtımı adil bir şekilde yapacaktır. 1 milyon TL’ye iki sorun çözülür, Kocaelispor’un en azından şimdilik önü açılır. Muammer Çelik ile Göngör Arslan arasında sıkışık kaldığımız, ne olacağını kestiremediğimiz bugünlerde Valimizin atacağı bir adım Kocaelispor’un önünü açar. Valimiz isterse bir günde FIFA sorununu çözer. Böylesi bir iyiliği Valimiz Kocaelispor’dan, Kocaelispor’a gönül verenlerden esirgemeyecektir diye düşünüyor, buna inanıyorum.  Valimizden müjdeli haberi bekliyoruz.

250 Bin TL Ne Oldu?

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik son basın toplantısında KEV’den gelen 250 bin TL’nin kulübün muhasebe kayıtlarında gözükmediğini belirterek,  alınma makbuzunda imzaları olan dönemin başkanı Serhan Gürkan ile mali asbaşkanı Ahmet Tandoğan’a bir hafta içerisinde söz konusu parayı getirmeleri yönünde birer yazı göndermişti. Bir haftalık sürede para geri ödenmeyince Başkan Çelik, Gürkan’a hakkında suç duyurusunda bulunup icra takibi başlattı.

250 Bin Tl’nin Kaydı Yok

Önce olayı kısaca özetleyelim: Tarih 15 Şubat 2008. KEV, Büyükşehir’den gelen kira bedellerine karşılık Kocaelispor’a 250 bin TL aktarır. Aktarma işlemi Vakıfbank üzerinden, talimatla yapılır. Aradan 2 yıl geçer. Mali Asbaşkan Ahmet Tandoğan, cezaevindeki boş zamanlarında kulübün kayıtlarını incelerken, o tarihte alınan paranın hiçbir kaydının olmadığını görür ve durumu Başkan Çelik’e aktarır. Çelik cezaevinden çıkışta Vakıfbank’a resmi bir yazıyla başvurur, söz konusu para kim tarafından alınmıştır diye sorar. Banka, 250 bin TL’nin Serhan Gürkan ve Ahmet Tandoğan tarafından alındığını bildirir. Başkan Çelik, durumu Tandoğan’a sorar. Tandoğan olayla ilgili şu açıklamayı yapar: “Akşam saatleriydi Başkan Gürkan ile birlikte parayı almak için bankaya gittik. İşlemler uzayınca Başkan Gürkan bana sen imzanı at, git ben hallederim dedi. Ben de imzamı atıp oradan ayrıldım. Ertesi gün veya sonrasında bu para aklıma gelmedi. Unutmuşum. Ta ki cezaevine düşene kadar. Orada düşünecek çok zaman vardı. Aklıma geldi. Hemen bildiklerimi Başkan’a aktardım”

Ahmet Tandoğan Açıklama Yaptı

Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, söz konusu parayı alan dönemin başkanı Gürkan ile Tandoğan’a birer resmi yazı gönderdi, 250 bin TL’yi getirin dedi. Başkan Çelik, büyük olasılıkla bugün veya yarın da savcılığa başvuracak. 250 bin TL’nin Kocaelispor’a aktarıldığına dair gerek KEV’de, gerekse Vakıfbank’ta resmi evrak bulunuyor. Parayı alanların kimlikleri de ortada. Ahmet Tandoğan, “Ben imzayı attım, parayı almadım. Paranın nereye kullanıldığını da bilmiyorum” diyor. Paranın kayıtlarda olmadığını ortaya çıkartan zaten Ahmet Tandoğan. Bir suçu olsa, bunu açıklamazdı. O söylemese kimse bu paranın ortadan kaybolduğunu bilemezdi. Tandoğan’ın kusuru gelen paranın takibini yapmaması, Gürkan’a bunu sormaması. Unuttum diyor ama unutmak gibi bir lüksü yoktu.

Olayın Gerçek Muhatabı Gürkan

Elbette bu konuda esas muhatap dönemin Başkanı Serhan Gürkan. İmzayı atıp parayı alan kendisi.  Çıkıp açıklama yapmalı.  Gelen bu para kulübün kayıtlarına neden yazılmadı. Parayı kulüp için harcadıysa harcamaların kayıtları nerede? Bunların bir açıklaması olacağını sanmıyorum ama yine de bilmediğimiz bir şey vardır diye soruyorum.  Gelen paranın kayıt altına alınmaması büyük bir suç. Zimmete para geçirmek anlamına gelir bu. Gürkan, yarın çıkıp böyle bir para gelmedi diyemez. KEV orda, banka orada. Resmi yazılar, kayıtlar var.  Ben buradan dönemin başkanı Serhan Gürkan’a bir çağrı yapmak istiyorum.  Neler olup bittiğini onun ağzından da duymak istiyoruz.

Gürkan 250 Bin Tl’nin Hesabını Vermeli

Gürkan geçtiğimiz günlerde Kocaelispor’un bir kuruşunu yiyenin çoluğundan çocuğundan çıksın şeklinde bir açıklama yapmıştı. Ben de köşemde Gürkan’ın Kocaelispor’un parasını cebine indirebileceğine inanmadığımı yazmıştım Gürkan çocuklarının üzerine yemin ediyor, Kocaelispor’un bir kuruşunu yemedim diye. Tamam Gürkan’ın pek çok konuda yalan söylediğine şahit olduk ama bu olay çok farklı. Çoluk çocuğunu katıyor işe. İnsan ne için yaşar? Namusu için, ailesi, çocukları için. Gürkan Kocaelispor’un bir kuruşunu yemedim diyor, çoluk çocuğunun üzerine yemin ediyorsa bize düşen buna inanmaktır. Bu durumda Gürkan’a da bir görev düşüyor. Çıkıp KEV’den gelen şu 250 bin TL’nin hesabını vermek. Kulübün bir kuruşunu yiyenin çoluk çocuğundan çıksın diyen Gürkan için bu hesabı vermek zor olmasa gerek. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.