1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Valimizin işaret ettiği oluşumun lideri Ramazan Baştürk mü ?
Valimizin işaret ettiği oluşumun lideri Ramazan Baştürk mü ?

Valimizin işaret ettiği oluşumun lideri Ramazan Baştürk mü ?

Dün öğlen saatlerinde Kent Spor Basını olarak Valimizi ziyaret ettik. Malum, Kurtuluş Zirvesi’nden umduğumuzu bulamamış, FIFA sorununun çözümü için son çare olarak Valimizi görmüştük. Oluşum

A+A-

Dün öğlen saatlerinde Kent Spor Basını olarak Valimizi ziyaret ettik. Malum, Kurtuluş Zirvesi’nden umduğumuzu bulamamış, FIFA sorununun çözümü için son çare olarak Valimizi görmüştük. Oluşumun lideri sevgili Zafer Çakıroğlu, perşembe günü randevu talep etti, geç saatlerde yanıt geldi. Valimiz dün 11. 45’te bizi kabul etti. Tüm basın kuruluşlarından birer temsilci vardı heyetimizde. Türk Basın Birliği Başkanı Zafer Çakıroğlu heyetimizin öncüsüydü. Bendeniz ile birlikte Kocaeli TV Spor Müdürü Yiğit Özcan,  Çağdaş Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü Hakan Yılmaz, Demokrat Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü Cemil Kahraman, TV 41 Spor Müdürü Selim Eryılmaz, Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü Hakan Yağcıoğlu, Gazeteciler Cemiyeti adına Mehmet Güler, Bizim Kocaeli adına Ali Aydemirer vardı ekipte.

Fuat dolay olayı patlayınca

Çok uzun bir süredir Valinin makamına çıkmamıştım. Doğrusu heyecanlıydım. Valimiz Ercan Topaca bizi son derece sıcak, samimi karşıladı. Yarım saat kaldık yanında. Sevgili Zafer Çakıroğlu, ziyaretimizin amacını aktardı. Malum, 31 Ekim’e kadar Sırp sorununu çözmemiz gerekiyor. Aksi durumda küme düşüyoruz. Valimizden bu konuda yardım talep ettik. Valimiz Kocaelispor konusuna son derece hakimdi. Bunu söylemlerinden anladık. Başta yönetime yardımcı olmak için niyetlendiğini, ancak Fuat Dolay olayının patlamasının ardından bu düşüncesini dondurduğunu, askıya aldığını söyledi.  Öylesine skandallar, rezillikler yaşanmıştı ki Valimizin böyle bir karar almış olmasını hiç garipsemedik. Tam tersi, hak verdik.

“Yönetim kendi içinde birlik değildi”

Kamuoyunda ve bazı gazetelerde Valimizin Başkan Çelik’e güvenmediği yönünde haber ve yorumlar vardı. Valimiz bu konuya açıklık getirdi. “Benim Muammer Çelik ile bir sorunum yok. Güven sorunu da yaşamıyorum. Bir ön yargı taşımıyorum. Beni tedirgin eden, endişelendiren yönetimin kendi içinde birlik olmamasıydı. Nitekim bu durum rahatsızlık yarattı ve kongre kararı alındı” dedi. Vali Topaca, kongreyi, yeni oluşumu beklediğini belirterek, kentin desteğini arkasına alan güvenilir bir yönetim oluşumu sağlanacağına inandığını, kendisinin de kulübe gereken desteği sağlayacağını söyledi.

Ağzındaki baklayı çıkardı

Bizim derdimiz,  Sırp sorunuydu. Kongreden önce bu sorunun aşılması gerekiyordu. Valimize durumun aciliyetini aktardık, ne yapabileceğini sorduk. Futbol Federasyonu Başkanı ile ödeme tarihinin ertelenmesi konusunu görüşebilirim dedi. Bizler ertelemenin söz konusu olma ihtimalinin zayıf olduğunu aktardık. 31 Ekim’e kadar parayı bulmaktan başka seçeneğimiz yok dedik. Kaynağı yaratması, Kocaelispor’u küme düşmekten kurtarması için Valimizi biraz sıkıştırdık. Valimiz baktı ki kurtuluş yok, ağzındaki baklayı çıkardı. “Kocaelispor yönetimine talip olacak bir oluşumun Sırplarla ilgili sorunu çözeceği yolunda duyum aldım” dedi. Şaşırmakla birlikte sevindik. Valimiz para ödenecek diye bir duyum almış. Bundan daha sağlam bir bilgi olabilir mi?  Valimiz açık açık söylemese de “Rahat olun, 31 Ekim’e kadar sorun çözülecek” demeye getirdi.

Sağlam kaynaklardan gelen duyum

Valimizin bu sözleri hepimizi rahatlattı, derin bir oh çektirdi. Valimizin sözlerini bir teminat olarak algıladık. Şimdi merakla o oluşumun ortaya çıkmasını ve ödemeyi yapmasını bekliyoruz. Doğrusu Valimizin işaret ettiği oluşumu çok merak ediyoruz. Lideri kim, oluşumda kimler var? Birkaç gün önce sağlam kaynaklardan MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı sevgili Ramazan Baştürk öncülüğünde güçlü bir oluşum için düğmeye basıldığı yönünde bir duyum almıştım. Valimizin işaret ettiği oluşumun lideri Ramazan Baştürk olabilir mi diye düşünüyorum. Güçlü bir olasılık gibi duruyor. Bekleyip göreceğiz bakalım. Valimizin işaret ettiği isim Ramazan Baştürk mü, yoksa başkası mı? Doğrusu çok merak ediyoruz ve büyük bir heyecan yaşıyoruz.

Nevzat Doğan ismi yakışır

Belki erken ama bugünde yazalım, bir kenara not edelim istiyorum. Malum, İzmit Belediyesi cephaneliğe dev bir spor kompleksi yapıyor. 10 bin kişi kapasiteli kapalı tribünü olan suni çim zeminli bir tane futbol sahası, iki tane spor salonu, çok amaçlı sporlar için salonların bulunacağı spor kompleksi yıllardır ihmal edilen Bekirpaşa bölgesinin en büyük ihtiyacını karşılayacak, bir büyük eksiklik böylece giderilmiş olacak.

Şentürk’ün önerisini destekliyorum

10 milyon TL maliyetli tesisin bir yıl içerisinde bitirilmesi bekleniyor. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki sezona yetişecek tesis. Böyle bir tesisin yapılıyor olması doğal olarak bölgedeki amatör kulüpleri adeta mutluluktan uçurdu. Bekirderespor’un genç, heyecanlı ve başarılı başkanı sevgili Erdoğan Şentürk, Bekirpaşa kulüpleri adına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkür mesajı yayınladı. Şentürk böylesi önemli bir tesis için teşekkür etmenin yetmeyeceğini düşünerek bir öneride bulundu. Sevgili Şentürk, “ Spora katkı veren insanları yaşarken onurlandırmak lazım. Bu tesise Nevzat Doğan ismi verilsin” dedi.

Kesinlikle yerinde, doğru bir düşünce öneri bu. Sanmıyorum ki, Bekirpaşa yöresinde bir tek kişi bile çıkıp bu öneriye sıcak bakmasın, Nevzat Doğan ismine karşı çıksın. Onca yıl tesis tesis diye bağırmış, feryat etmiş bir yöre Bekirpaşa. O kadar bağırmalarına rağmen kimse oralı olmamış. Yıllar sonra biri çıkmış bu sese kulak vermiş. Yapılacak o tesise yakışan en güzel isim tartışmasız Nevzat Doğan olacaktır. Bekirpaşa yöresini tesis fakirliğinden kurtaracak olan Nevzat Doğan adı ölümsüzleşmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.