1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vatandaş, muhalefeti beceriksiz ve kararsız kalmakla suçluyor
Vatandaş, muhalefeti beceriksiz ve kararsız kalmakla suçluyor

Vatandaş, muhalefeti beceriksiz ve kararsız kalmakla suçluyor

Seçim öncelikli tercih değil. Ama seçmen, 7 Haziran sonuçlarının fiilen hayata geçmesini bekliyor.

A+A-
7 Haziran seçimlerinin üzerinden neredeyse 2 ay geçti. Sandıktan çıkan sonuçlara göre, AKP’nin tek başına iktidar dönemi bitti. Ama ülkeyi fiilen AKP hükümeti yönetiyor. Vatandaş, bu tablo karşısında muhalefet partilerini beceriksizlik, tutarsızlıkla suçlamaya başladı. Seçim öncelikli tercih değil. Ama seçmen, 7 Haziran sonuçlarının fiilen hayata geçmesini bekliyor.
Ülkede hala AKP’nin borusu ötüyor 
“-7 Haziran seçimlerinden buyana siyasette vurdumduymazlık hakim.  Halk, iktidarı değiştirdi. Ama muhalefet hükümet kurmak konusunda beceriksiz kaldı.  Meclis başkanlığını yeniden AKP kazandı. Ülkede siyasetin her alanında AKP’nin borusu ötüyor.  Bu gidişle koalisyon kurulamayacak.  Erken seçim olursa, oyumu HDP’ye vereceğim. Erken seçimde hiç kimsenin 7 Haziran’daki tercihini değiştireceğini sanmıyorum.” 
AYFER SANCAKTAR(40-Estetisyen) 
AKP-MHP koalisyonu en iyisidir 
“-7 Haziran genel seçimlerinden sonraki sürecin iyi işlediğini düşünüyorum. Siyasi partiler en azından diyaloğa başladılar. Türkiye için en faydalı koalisyon modelinin  AKP_MHP koalisyonu olduğunu ve eninde sonunda bunun gerçekleşeceğini düşünüyorum.  Erken seçim olmasın. Ekonomik kriz yaşanır. Erken seçim olursa 7 Haziran’daki tercihim değişmez. Yine MHP’ye oy veririm.” 
AYKUT HİKMET(42-Gayrımenkul danışmanı) 
Muhalefetin kararsızlığı AKP’ye yarıyor 
“- 7 Haziran seçimlerinden sonra  MHP, CHP ve HDP’nin  beceriksiz olduğunu, bu durumun da AKP’nin işine yaradığını düşünüyorum.  Böyle giderse, 7 Haziran seçiminin tek galibi yine AKP olacak.  Sürecin sonunda AKP-MHP  kalisyonunun kurulacağını tahmin ediyorum. Erken seçim olmasını istemiyorum. Kasım ayında seçim olursa  7 Haziran’daki gibi yine CHP’ye oy veririm.” 
AYSUN CANTÜRK(26-Yüzme eğitmeni) 
Muhalefet üzerine düşeni yapmaktan aciz 
“- 7 Haziran seçimlerinde halk iradesini kullandı, AKP’ye ders verdi. Ama aradan geçen süre içinde muhalefet halkın bu iradesini hayata geçiremedi. Muhalefetin insiyatif alması gerekirdi. Ben, eninde sonunda AKP-MHP koalisyonu kurulacağğnı tahmin ediyorum. Erken seçim olmaz. Eğer olursa, 7 Haziran’daki gibi yine CHP’ye oy veririm. “
DUYGU BALKAN(32- Bankacı) 
Koalisyon kuramazlar, seçim olur 
“-7 Haziran’dan buyana ülkemizde siyasi boşluk bulunduğunu düşünüyorum. Seçimlerin gereği yapılamadı. AKP de, muhalefet de kendi  menfaat hesaplarını yapıyor. Vatandaşı düşünen yok. Bu tablo içinde koalisyon kurulabileceğini sanmıyorm.  Bu sürecin sonunda erken seçim olur ve AKP’nin işine yarar.  Kasım’da seçim olursa, 7 Haziran’da yaptığım gibi yine HDP’ye oy veririm.” 
EMİNE KAYA(50-Emekli öğretmen)
AKP-MHP koalisyonu kurulmalıdır
“- 7 Haziran’dan buyana Türkiye siyasetinde güzel gelişmeler olduğunu düşünüyorum. AKP her şeye rağmen seçimden birinci parti çıktı. Meclis Başkanlığını da  alnının akıyla kazandı. Şimdi sıra hükümetin kurulmasında.  Muhalefet birbirini yerken, AKP ülkeyi düşünüyor. sonunda AKP-MHP koalisyonu kurulur. Erken seçim olmaz. Olursa 7 Haziran’daki gibi AKP’ye oy veririm.” 
HALİL KIRBAÇ(35-sigortacı)
Muhalefet partileri hayal kırıklığı
“-7 Haziran’dan buyana ülkede güzel bir gelişme olmadığını dünüyorum. Muhalefet partileri, kendilerine oy veren seçmenleri hayal kırıklığına uğrattılar. AKP seçimi kaybetmiş olmasına rağmen, kazanmış durumuna geçti.  AKP ile MHP7nin sonunda koalisyon kuracağına inanıyorum. Erken seçim olursa, ben yine CHP’ye oy veririm.”
MAHİR ULUSOY(23- Medikal ticareti)
Erken seçim AKP’nin çok işine yarayacak
“- 7 Haziran’dan buyana ülkemiz siyasetinde iyi olaylar yaşanmadı. Ülke açıkça erken seçime sürükleniyor.  Olası bir erken seçimden, AKP’nin yeniden tek başına iktidar çıkması bekleniyor.  CHP, MHP ve HDP özellikle kendi aralarındaki  kavgayı bir kenara bırakıp, birlikte hükümet kurmalıydı.  Kasım’da seçim tekrarlanırsa, ben yine oyumu CHP’ye veririm.”
8)- MERVE EREN(24-Öğrenci) 
AKP-CHP koalisyonu kurulacaktır 
“-7 Haziran seçimlerinden buyana ülkemiz siyasetinde olumlu gelişmeler yaşandığını düşünüyorum. Siyasi partiler arasında diyalog arttı. Ben, AKP-CHP koalisyonunun kurulacağını tahmin ediyorum.  Erken seçim olmaz. Erken seçim olursa,  7 Haziran’daki gibi AKP’ye oy veririm. 14 yıllık tecrübeleri, devam eden büyük projeleri var.” 
MURAT TUTUŞ(38-Muhasebeci) 
AKP’yi bitirmek istediler. Ama beceremediler 
“-7 Haziran seçimlerinden buyana ülkemiz siyasetinde olumlu gelişmeler yaşanıyor.  Hep birlikte el ele verip, AKP’yi bitirmek istediler. Ama beceremediler. Muhalefet partileri birlikte hükümet kurmayı başaramadı.  Erken seçime gidileceğini sanmıyorum. AKP-MHP hükümeti kurulur. Kısım ayında seçim olursa, yine AKP’ye oy veririm. “ 
ONUR SEYMEN(39-Ses sanatçısı) 
Koalisyon olmasın. En iyisi seçimdir 
“- 7 Haziran’dan buyana geçen süreçte vatandaş kaybediyor.  Hükümet kurulamadı ama, milletvekilleri 3’er aylık maaşlarını peşin olarak aldılar. Liderler seçim öncesindeki sözlerini unuttu.Koalisyon hükümeti kurulmasını istemiyorum. Erken seçim olsun. Benim 7 Haziran’daki kararım değişmez. yine AKP’ye oy veririm.” 
RECEP KORKUT(30-Eczacı) 
AKP’li koalisyon istemiyorum 
“-7 Haziran seçimlerinden sonra olumlu gelişmeler yaşandı. Diktatörlük hayalleri suya düştü. Erdoğan’ın sesi kısıldı. Artık içinde AKP’nin bulunduğu bir hükümet istemiyorum. Muhalefet partileri bir araya gelemiyorsa, erken seçim olmalı. Benim 7 Haziran’daki kararım değişmez. Erken seçimde oyumu yine CHP’ye veririm.”
TÜLİN MERAL(37-Yönetici) 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum