1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vatandaş terör olaylarıyla ilgili ne diyor?
Vatandaş terör olaylarıyla ilgili ne diyor?

Vatandaş terör olaylarıyla ilgili ne diyor?

Çok uzun yıllar pek çok cana ve ülke kaynaklarının tükenmesine neden olan kanlı terör Türkiye’nin gündeminden çıkmak üzereydi. Ancak birden bire Türkiye yeniden kanlı terör haberleri ile sarsılmaya başladı.

A+A-

Her şehit cenazesi, içimizi yakıyor. Şimdi terörün neden yeniden başladığı konusunda birbirimizi suçluyoruz. Sokaktaki vatandaşın bu konudaki görüşleri çok önemli farklılıklar oluşturuyor. İşte bu haftaki anketimizde vatandaşların görüşleri..


1)- BÜLENT UĞURLU (38-Memur)

PKK Meclise girdi. Terör bu yüzden döndü 
“-Terörün yeniden hortlamasının sorumlusu, HDP’ye oy veren solculardır. AKP’yi yok etmek için her türlü oyunu sahneye koydular.  PKK temsilcilerini Meclis’e soktular.  Çözüm süreci kesinlikle devam etmeli.  Daha fazla şehit haberi duymak istemiyorum. Bu olup bitenlerin erken seçimle alakası yok. Böyle bir algı yaratılmak isteniyor. 
2)- SÜMEYYE TOPUZ (26-Kurumsal İletişim Uzmanı)
Bütün yetki
askerlere 
verilmelidir 
“- Terörün yeniden hortlamasının sorumlusu, bence AKP’dir. Recep Tayyip Erdoğan, tek başına iktidar olmak, baskıcı rejimini sürdürmek için kan akıtmaktan bile çekinmiyor.  Çözüm süreci şehit annelerine büyük bir hakaretti. Bu nedenle devam etmemeli. Bütün yetki, askerlere verilmeli. Ülkemizde olup bitenlerin erken seçimle ilgisi olduğunu düşünüyorum. AKP erken seçimle tekrar oyunu arttırmak istiyor.”
3)- NİGAR SÜRÜCÜ (32-Bankacı) 
Olup bitenler
seçim hesabı
ile ilgili 
“-Terörün yeniden başlamasının sorumlusu, iktidardır. Çözüm süreci kesinlikle devam etmemeli.  Terör bu tarz yöntemlerle önlenemez. Zaten bunu gördük. Kimse terör ortamında yaşamak istemez. Ama çok kan döküldü ve bunun hesabının sorulması gerekiyor. Ülkemizde bütün bu olup bitenlerin seçime yönelik hesaplarla ilgisi olduğunu düşünüyorum.  AKP 
7 Haziran’da yaşadığı yıkımı görünce böyle bir yönteme başvurdu.”
4)- FİGEN ALTIN (45-Öğretmen) 
Şer güçler 
seçim sonucunu
beğenmedi 
“- Terörün yeniden hortlamasından, dünyaya egemen olan birkaç büyük ülke ve onların elinde oyuncak olan AKP sorumludur. 7 Haziran seçimlerinin sonuçları, AKP’yi destekleyen şer güçlerin hoşuna gitmedi. Gelir kaynakları kesildi.  Bu nedenle Mehmetçiğin kanını akıtma hainliğini bile göze adılar. Çözüm süreci sonlandırılmalı. Bütün bu olup bitenlerin kuşkusuz erken seçim hesaplarıyla ilgisi var.”
5)- ZAFER ALAGÖZ (30-Berber) 
Kasımda seçim olsun, AKP tek başına gelsin 
“- Ülkemizde terörün yeniden başlamasının sorumlusu, HDP’ye oy verenlerdir.  Recep Tayyip Erdoğan’ı bitirmek için her türlü tezgahın içine girdiler. CHP, PKK’nın temsilcisi HDP ile işbirliğinden çekinmedi.  Çözüm süreci kesinlikle devam etmelidir.  Kasım ayında mutlaka erken seçim yapılmalı,  AKP tek başına iktidar olmalı, HDP meclisten kovulmalıdır”
6)-  ZUHAL BAYRAKTAR (27-Tezgahtar)
Erken seçim  hesapları terörü başlattı
“-Terör olaylarının yeniden başlamasının sorumlusu bence Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’de gerçek barışın olmasını istemiyorlar. Çözüm sürecinin amacı da barış sağlamak değildi. Bu nedenle devamını istemiyorum. Bütün bu olup bitenlerin erken seçimle alakası elbette var. AKP, oylarını yeniden arttırmanın hesaplarını yapıyor.”
7)- EKREM KOTİL (54-Emekli) 
Erken seçim olmalı, HDP meclisten gitmeli
“- Terörün yeniden başlamasının sorumlusu CHP’dir. AKP’nin işini bitirmek için, HDP’ye oy topladılar. Çözüm süreci ülkemizde barışı sağlamayı, terörü bitirmeyi hedefliyordu. Mutlaka devam etmelidir. Bütün bu olup bitenlerin erken seçimle alakası yok. Ama erken seçim mutlaka olmalı, HDP Meclis’ten gönderilmelidir.” 
8)- GÜLSÜM SARI(30-Yönetici Asistanı)
Birileri kaos ortamından fayda umuyor 
“- Terörün yeniden hortlamasının sorumlusu AKP’dir.  Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinde umduğu sonucu alamadı.  Bu nedenle ülkede kaos ortamı yaratılmak, bütün bu yaşananların seçim sonuçlarıyla ilgili olduğu algısını yerleştirmek istiyorlar.  Türk-Kürt düşmanlığını AKP körükledi. Çözüm sürecinin mutlaka sürdürülmesi gerektiğini düşünüyorum.” 
9)- MERYEM BOZKURT (25-Öğrenci) 
Terörün sorumlusu HDP’dir 
“-Ülkemizde terörün yeniden hortlamasının sorumlusu HDP’dir.  Çözüm süreci devam etmeli, AKP, CHP ve MHP siyasi hesapları bir kenara bırakmalıdır. Her yerde canlı bomba paniği yaşanıyor. Daha fazla kan dökülmesi önlenmelidir.  Bu yaşananların erken seçimle alakası olduğunu sanmıyorum. Ya biran önce koalisyon hükümeti kurulmalı, ya da kasım ayında erken seçim yapılmalıdır.” 
10)- SERKAN DÜMENCİ (32-Galerici) 
AKP seçimde yenilmeyi hazmedemedi 
“-Terörün yeniden başlamasının sorumlusu bence AKP’dir.  Seçimdeki yenilgiyi hazmedemediler. AKP oyları HDP’ye kaydı. Şimdi halkın HDP’ye karşı kin beslemesini sağlamak istiyorlar. Çözüm süreci devam etmemeli. AKP’nin barış istediği falan yok. Bu yaşananların kesinlikle erken seçim hesapları ile alakası bulunuyor.” 
11)- FATMA GÜNSAY(24-Öğrenci)
Halklar düşman olamaz
“- Terörün yeniden hortlamasının sorumlusu Türkiye üzerinde hesabı olan dış güçler ve iktidar partisidir.  7 Haziran’da AKP oylarının bir kısmını HDP’ye kaptırdı. Şimdi erken seçim için zemin hazırlıyorlar. Halk bu oyunlara gelmemeli. Halklar düşman olamaz. Kürtler bizim kardeşimizdir.  Çözüm süreci kesinlikle bitirilmelidir. Bu da AKP’nin bir oyunuydu.”
12)- NAZAN VUSLAT(32- Muhasebeci) 
Hala hükümet kurmayanlar bu işin sorumlusu 
“- Terörün yeniden hortlamasından Meclis’teki bütün partileri sorumlu tutuyorum.  7 Haziran seçimlerinin üzerinden günler geçti. Hala bir hükümet kuramadılar. AKP, CHP, MHP ve HDP hep kendi çıkarlarının hesabını yapıyorlar.  Türkiye sahipsiz bırakıldı.  Her an daha büyük bir savaşın içine de girebiliriz. Biran önce hükümet kurulmalıdır. Çözüm süreci de devam etmelidir.”
Bu haber toplam 917 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum