1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. …Ve nihayet “mübarek firavun” kafeste hakim karşısında!
…Ve nihayet “mübarek firavun” kafeste hakim karşısında!

…Ve nihayet “mübarek firavun” kafeste hakim karşısında!

…Ve nihayet uzun yıllar Mısır halkına kan kusturan İsrail uşağı Mübarek Firavun(!), hak ettiği kafeste hâkim karşısına çıktı. Hani atalarımızın çok güzel bir sözü vardır. “Ne oldum dememeli; ne olacağı

A+A-

…Ve nihayet uzun yıllar Mısır halkına kan kusturan İsrail uşağı Mübarek Firavun(!), hak ettiği kafeste hâkim karşısına çıktı. Hani atalarımızın çok güzel bir sözü vardır. “Ne oldum dememeli; ne olacağım demeli” tıpkı o misal.

Zulm ile abad olanlar eninde sonunda kahr ile berbat olmuşlardır. Tarihte bunun sayısız örnekleri vardır.  Ebucehiller, Karunlar, Hamanlar, Şeddatlar, Haccac-ı zalimler, Bushlar, Şaronlar, Miloseviçler,Karadziçler, Saddamlar ve ismini sayamayacağımız kadar mebzul miktarda diktatör ve küresel haydutlar/zalimler… İşte Mübarek de bu haydutlardan/zalimlerden sadece bir tanesi.

Değerli dostlar, içinde bulunduğumuz bilişim çağında uzun yıllar halkın sırtında habis bir ur gibi yapışan zalimlerin bulundukları yüksek irtifalı noktalarda rahat etmeleri artık beklenemez. Değişen ve dönüşen dünyada, kerameti kendinden menkul, hikmetinden sual olunmayan bu tarz zalimlerin artık tabiri caiz ise kerametleri betal olmuş ve hikmetlerinden sual sorulur hale gelmiştir. Dünyada, artık bu tarz zalimleri uzun süre siyaset sahnesinde görmeye tahammül edememektedir.

Resulü Kibriya’nın “nasılsanız öyle idare edilirsiniz” sözünü iyicene incelediğimizde, o tarz zalimler ile içinde bulundukları toplumun kahir ekseriyetinin aynı kafa yapısında oldukları, yapılanları onayladıkları müşahede edilmektedir. Yani bir tarz “tencere-kapak” misali yani.

Özellikle Mübarek gibi halkına ihanet eden zalimlerin sonları hep hüsran olmuştur. Nitekim Mübarek’in halkına ihanet ettiğinin en önemli delili de İsrail’in kendisine siyasi sığınma hakkını vermesidir. Her ne kadar Mübarek bu teklifi kabul etmemiş olsa bile, aslında bu teklif, Mübark’in İsrail ile ilişkili olduğunu gösteriyor. Mısır gibi, İslami ilimlerin menbaı durumundaki İslam beldelerinde nasıl oluyor da bu tarz hain zalimler 30 küsur yıl iktidarda kalabiliyorlar. İşte, esas şaşırtıcı olan da budur değerli okurlarım.

Onun için halklar, kendilerine idareci olarak seçtikleri insanları iyi tanımalı ve onları kendilerine ihanet eden, ipi başkasının elinde uzaktan kurma ve kumanda ile hareket eden insanlardan seçmemeleri gerekir. Aksi taktirde fatura çok kabarık oluyor.

Şimdi sıra gerçek yüzlerini gizleyip de halkını ve mütedeyyin insanları kandıran diğer münafıklarda. “Dün dündür; bugün bugündür” safsatalarıyla yıllarca halkı kandırıpsaltanat süren ve rutindışılığı meziyet sanan cambazlarda. Bakalım onlar ne zaman yapıp ettikleriyle yüzleşecekler.

Zaman her şeyin ilacıdır ve artçı şoklarla münafık ile ceberrut idarecilerin bir bir siyaset sahnesinden silinmelerine yardımcı olmaktadır. Veyl ona ki, halkına ihanet edip saltanat süren idarecilere…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.