1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Veda zamanı
Veda zamanı

Veda zamanı

Sevgili Özgür Kocaeli okuyucuları, 20 Temmuz 2005 tarihinden bu yana bilgimi, düşüncelerimi, yorumlarımı sizlerle paylaşıyorum. Salı ve cumartesi günleri “Politik Analiz” başlıklı köşemde sizlere

A+A-

Sevgili Özgür Kocaeli okuyucuları, 20 Temmuz 2005 tarihinden bu yana bilgimi, düşüncelerimi, yorumlarımı sizlerle paylaşıyorum.

Salı ve cumartesi günleri “Politik Analiz” başlıklı köşemde sizlere doğru-düzgün bir şeyler aktarabilmek için bilgisayarın başına geçiyor ve bazen önceden kurguladığım bazen de son anda aklıma gelen çoğu güncel konu ve sorunları elbette kendi bakış açımla yazmaya çalıştım.

Bu işi becerip beceremediğimin takdiri elbette sizlere ait.

Takdir edersiniz ki bu satırların yazarı profesyonel bir gazeteci veya köşe yazarı değil. Biz sadece sunulan bu olanağı en iyi şekilde değerlendirmeye azami gayret ettik.

İnanın ben bu işi çok ciddiye aldım ve sürekli gazete ve internet takip ederek hem gündemi kaçırmamaya hem de bilgi edinmeye çalıştım. Bir yazıyı yazıp gönderdiğim andan itibaren bir sonraki yazıyı düşünmeye ve ona yönelik hazırlık yapmaya başlıyordum.

İş öyle bir hale geldi ki tüm yaşantımı, buna yaz ve bayram tatilleri dâhil hep gazeteye göndereceğim yazılara göre belirlemeye başladım.

Sakın ha yanlış anlaşılmasın bundan hiçbir zaman şikâyetçi olmadım. Aksine bu işi sevdim ve keyif almaya başladım.

Hele hele yazılar sonrası olumlu veya olumsuz tepkiler almak beni daha da kamçıladı, yazma arzu ve isteği arttı.

Özgür Kocaeli okuyucuları çok iyi bilirler ki bu köşede sadece iktidar sahipleri değil, mensup olduğum siyasi hareketin lider ve yönetim kadroları da eleştirilerden nasiplerini en acımasız bir şekilde almışlardır.

Bazen dozajı kaçırdığım olmuştur elbette ama bu işin doğasında olan bir durumdur ve pişmanlık gerektirmez.

Ben bir köşe yazarının olaylara eleştirel bakmasının gereğine inanan biriyim. Elbette zaman zaman ama istisna olarak övgüler, beğenilerle dolu yazılar yazılabilir. Bence esas olan muhalif bakış açısıdır. Gazeteci, (elbette ben kendimi gazeteci yerine koyma cüretini gösteremem, böyle bir şey haddim de değil) birilerine yağ çekme, yalakalık yapma işlevini üstlenemez. Ona gazeteci veya köşe yazarı da denemez zaten.

Aynı zamanda hep birilerine karşı olmak, sevmediği insanların hem de sürekli aleyhinde yazı yazmak ta gazetecilik ilkelerine aykırı diye düşünüyorum.

Ne yazık ki bu iki örneğe de hem ulusal hem de yerel basında çokça rastlıyoruz.

Bu yazılar sayesinde bilgisayar kullanmayı, internet denilen o ucu bucağı belirsiz dünyayı da keşfetmeye başladım.

Anlayacağınız bu işten çok kazançlı çıktım. En önemlisi de binlerce okuyucu ile buluşmamı sağladı bu köşe bana. Minnet borçluyum, bana bu olanağı sağlayanlara.

Özgür Kocaeli’nde yazmış olmak, o ayrıcalığa erişebilmek benim yaşamımın en önemli kesitlerinden biri, ailem için bir gurur vesilesidir.

Öncelikle zaman zaman bana kızsa da, onu kızdırmış olsam da sevgili İsmet Çiğit’e bana bu onurlu köşeyi sunduğu için sonsuz teşekkürler ediyorum.

Özgür Kocaeli’nde yazı yazma ayrıcalığına erişebilmek

Yazılarımı takip eden, kahrımı çeken ve zaman zaman beni uyaran sevgili Ali Gündoğdu ve o olmadığı zamanlarda aynı görevi üstlenen sevgili Metin Karan’a da çok teşekkür ediyorum.

Ve son teşekkürüm de internet sayfalarıyla ilgili Tuna Çanakçılı arkadaşımıza. O da bu süre içinde bana çok katlandı, zaman ayırdı.

Bu aile yani Özgür Kocaeli ailesi gerçekten örnek bir aile.

İyi ki varsınız arkadaşlar.

Kocaeli için bir şanssınız siz.

Son bir şey daha söyleyerek yazıyı sonlandırmak istiyorum;

Yazmaya başladığımdan bu yana beş yılı aşkın bir zaman geçti. Bu süre içinde 500’ü aşkın yazım yayınlandı bu köşede. Hep özgür düşüncelerimi sizlerle paylaştım. İnanın hiçbir yazıma müdahale edilmedi. Çok sevgili İsmet Çiğit’i eleştirdiğim yazılar bile virgülüne dokunulmadan, sansürsüz yayınlandı.

Herhalde böyle bir şeye başka gazetede tanık olunamaz.

İşte Özgür Kocaeli böyle bir gazete, iyi bir gazete o.

Yazının başlığından da anlayacağınız üzere bu son yazım ile veda ediyorum sizlere.

Bunun çok belirgin bir nedeni yok. Yazmayı çok sevmeme rağmen en azından şimdilik nokta koymak istiyorum. Elbette Özgür Kocaeli’nin okuyucusu olmaya sonsuza kadar devam edeceğiz.

Kim bilir belki bir gün tekrar, bu etkili ve özgür gazetede ve bu köşede tekrar buluşur kaldığımız yerden devam ederiz.

Hepinize mutluluklar diliyorum.

Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.