1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. YA YIKIYORLAR, YA KAPATIYORLAR
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

YA YIKIYORLAR, YA KAPATIYORLAR

A+A-

Bir padişah hizmetçisiyle beraber bir gün gemiye binmiş. Hizmetçi o zamana kadar hiç deniz görmemiş geminin de selametini hiç tatmadığı için korkmaya ağlamaya inlemeye başlamış. Tir tir titriyormuş. Avutmak için çok uğraşmışlar ama bir türlü sakinleşmemiş. Padişahında keyfi kaçmış. Herkes aciz bir vaziyetteyken gemide bulunan yaşlı bir adam padişahın huzuruna çıkıp müsaade buyurursanız ben onu sustururum demiş. Padişah da lütfetmiş olursunuz buyurun demiş.

        Yaşlı adam yanındakilere hizmetçiyi denize atın talimatı vermiş ve hemen atmışlar. Hizmetçi birkaç kere suya batıp çıktıktan sonra tam boğulmak üzereyken saçından yakalayıp tekrar gemiye almışlar. Hizmetçi gemiye çıktıktan sonra bir köşede uslu, uslu oturmaya başlamış. Yaşlı adamın yaptığı iş padişahı hayrete düşürmüş. İhtiyara bu işteki hikmet nedir diye sormuş. Yaşlı adam şöyle cevap vermiş. Hizmetçi daha evvel hiç suya batmayı tatmamıştı gemideki selametin kıymetini bilmiyordu onun için suya batınca geminin kıymetini anladı. İşte huzur ve saadette böyledir. Bir felaket görmeyen kimse huzurun kıymetini bilemez.

       Şimdi bu hikayeyi niye anlattım. Biliyorsunuz AK Partiyle birlikte Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Türkiye’yi tam 17 yıldır yönetiyor. Baktım şöyle bir düşündüm. 17 yıldır iktidarda olan bir parti aynı zamanda iktidardayken de başına gelenler hani pişmiş tavuğun başına gelmemiş derler ya tam o cinsten, atlatılan bu kadar badireye rağmen ülkesini hem içeri de hem de dışarıda dimdik ayakta tutmaya devam ediyor.      

        Anlatılan hikayede olduğu gibi aslında halkımız 2001 den önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye’yi kıyas ediyor bu kıyasla da AK Partiden başka alternatif bir partinin olmadığını da görüyor. Neden görüyor derseniz. Geçen seçim sürecinde hatırlarsanız hepimiz bütün Cumhurbaşkanı adaylarını hem mitingler de hem de televizyonlar da bol bol izledik. O günleri hatırlarsanız Biri kalkıp ben Cumhurbaşkanı olursam ilk işim beş tepeyi satmak olacak, biri kalkıp ilk işim TRT ile TİKA’yı kapatmak olacak, Öbürü de kalkıp yapılan hızlı trenler, köprüler, havaalanlarının hepsi israftır bunların hepsini durdurmak olacak demişlerdi. Yahu arkadaş siz hala Türk halkını ya tanıyamamışsınız ya da insanlarımızla kafa yapıyorsunuz diyeceğim halkımıza ayıp olacak.

       Arkadaş biriniz çıkıp da şuraya şunu yapacağım buraya bunu yapacağım demiyorsunuz ya satacaksınız ya kapatacaksınız ya da yıkacaksınız. Yahu böyle bir Devlet yönetim anlayışı olur mu? Şimdi çıkıp halkımızın karşısında bunları söyleyeceksiniz ondan sonrada bu halk bizi anlamadı, bize oy vermedi, bunlar cahil, bunların aklı ermez diyerek bir de Türk halkını aşağılayacaksınız. Yazık ki çok yazık. Bakın dostlar 31 Mart yerel seçimleri yaklaşıyor. Hazır olun bu yıkım ve satım ekibi yine bizlerin karşısına çıkacaklar. Çok merak ediyorum bu sefer acaba nereleri yıkıp nereleri satacaklar bakalım. Bunları 31 Mart’a kadar unutmayın diye hatırlatıyorum sizlere.        

         Dünya da her şey zıttı ile anlaşılır. Gece olmasa gündüzün kıymetini anlayamazsınız, Hastalıklar olmasa iyiliğinizin kıymetini anlayamazsınız, kötüler olmasa iyilerin kıymetini anlayamazsınız. Bu hususta daha birçok örnekler verilebilir. Onun için şu anda Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ın başında olduğu AK Parti hala alternatifi olmayan bir partidir. Bu kıyaslamayı Türkiye’miz için hem genelde hem de Kocaeli’miz ve İzmit için yerel de rahatlıkla yapabiliriz. Niye yapabiliriz diyorum.

Çünkü halkımız AK Partili Belediye Başkanlarının Kocaeli ye 15 yıldır yaptığı hizmetlerle daha önce CHP’li Belediye Başkanlarının 15 yıldır yaptığı hizmetleri kıyaslayarak 29 Martta bir karar verecek. Allah aşkına gelin Kocaeli ve İzmit’e şöyle Şehitlikteki surlardan bir bakın. Gördüğünüz manzara karşısında adeta büyüleneceksiniz. İnanın Türkiye’de böyle güzel bir Şehri zor bulursunuz. İnanın bırakın bizleri 15 sene evvel Kocaeli’ ye ve İzmit’e gelip de 15 sene sonra bir daha gelenlere bir sorun kıyasın farkını o zaman göreceksiniz.

          Bizler şehrimizde yapılan hizmetleri her gün gördüğümüz için değişikliklerin pek farkına varamıyoruz. Hani bu neye benziyor derseniz insan kendi çocuğunun büyüdüğünü her zaman gözünün önünde olduğu için pek anlayamaz da anca yabancı biri gördüğü zaman yahu maşallah senin çocuk ne kadar çabuk büyümüş dediğinde çocuğumuzun büyüdüğünü anlarız ya aynen bunun gibi bir şey. Onun için bu kadir şinas Kocaeli ve İzmit halkı 15 senedir AK Partili Belediye Başkanlarına gösterdiği bu vefasını 31 Mart’ta da mutlaka gösterecektir. Buna canı gönülden inanıyorum. Çünkü güvenle giden bir gemiden neden denize atlasın.

          Bakın dostlar AK Partili Belediye Başkanlarının yönettiği Kocaeli Büyük Şehir ve İzmit Belediyesinin çok başarılı geçen 15 yıllık hizmetlerinden sonra şimdi AK Parti Büyük Şehir de Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ı İzmit’te de Eski Millet vekilimiz Mimar A.Sibel Gönül’ü Belediye Başkan adayı gösterdi. Her ikisi de hem işini hem de şehrimizi iyi bilen kaliteli insanlar. Bu adaylar kalitelerini biri hem mimarlığında hem de Milletvekilliğinde biride hem Büyük Şehir Genel Sekreterliği hem de Bilecik Valiliğinde ispat etmiş kişiler. Büyüklerimiz derler ya Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz diye aynen öyle.

         Ben her iki adayımızın da Belediyecilikte de çok güzel işlere imza atacaklarına canı gönülden inanıyorum. Ama İşleri bir yönden kolay bir yönden de zor. Önce kolayını söyleyeyim. Her ikisi de başarılı iki belediye başkanından nöbeti devralacaklar çünkü her iki Belediye Başkanı da hem mali disipline dikkat ettiler hem de halka vermiş oldukları sözlerin % doksanını tamamlamış bir kısmı da halen devam ediyor yani ne para sıkıntıları nede hizmet sıkıntıları olacak. İşlerinin zor tarafına gelince seçildikten sonra yaptıkları bütün hizmetler bu başarılı iki belediye başkanlarıyla kıyas edilecekler. Yani buradan anlaşılan mecbur başarılı olup çıtayı bir kademe daha yukarı taşımak zorundalar. Yukarıda dediğimiz gibi hayatta her şey zıttıyla bilinir diye aynen öyle. Herkese iyi pazarlar.

Bu yazı toplam 1216 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum