1. HABERLER

  2. Yalçın Küçük’ten üç kitap
Yalçın Küçük’ten üç kitap

Yalçın Küçük’ten üç kitap

Mızrak Yayınları, Yalçın Küçük’ün üç kitabını daha o kurlarına ulaştırdı. Sırasıyla tanıtacağım kitaplar: “Hasta Despot”, “Aydın üzerine Tezler”, “Sovyetler Birliği’nde Sosyalizmin Çözülüşü”

A+A-

Mızrak Yayınları, Yalçın Küçük’ün üç kitabını daha o kurlarına ulaştırdı. Sırasıyla tanıtacağım kitaplar: “Hasta Despot”, “Aydın üzerine Tezler”, “Sovyetler Birliği’nde Sosyalizmin Çözülüşü”.

404 sayfadan oluşan “Hasta Despot”taki yazılar üç anabaşlık altında toplanmış: “Birinci Kitap CALIGULA”, “İkinci Kitap EPİLEPSİ İLE ORGAZM”, Üçüncü Kitap MEDİKO-JÜRİLİK”.

Fotoğraf, belge , gazete kesiklerinin de yer aldığı kitabın ÖNSÜZ’ünden:

“Cumhuriyet’i yıkan biziz.

Biz yıktık.

Kabul etmek zorundayız.

Altmışlarda, ‘Şahane Bir On Yıl’ yaşadık, bütün insanlarımız yükselmişleri, yüksek bir ‘Cumhuriyet’ için yürüyorduk, yüksekliğimize sınır tanımıyorduk, yükseklere yürüyorduk, yürüyüşümüzü durdurmak istiyorlardı, durmuyorduk, bunun üzerine yürüyenleri kahretmek istediler, bizi yok etmek istediler, ancak çare olmadık, çareyi Cumhuriyet’i bodurlaştırmakta buldular, altmışlı yılların hemen sonunda, yetmişli yılların hemen başında, 12 Mart 1971 yılında, ilk büyük ‘bodurlaşma’ darbesini yaptılar. Sonra baktılar, yükselmiş insanımızı kesmekle, Cumhuriyet’i bodurlaştırmakla yükselmemizi durduramıyorlar, sonuca ulaşamıyorlar, ‘yıkmak’ kararına ulaştılar. Yaptıkları bir yıkma işidir.

İslamzasyon, Cumhuriyet’i yıkma işidir.

Osmanizasyon, yıkımı kalıcı yapma işidir.

Türbanizasyon, çöküntüde, yıkıntıda, maskeli balo’dur. Çöküşümüzü, serpuş transformasyonu ile tesid ediyorlar ve bu ise, hem bize hem yıkıcılara pek layıktır. Çünkü biz yıktık.

Biz yıktık, çok yüksek tuttuk, Cumhuriyet’ten çok korktular. Çok çok korkuttuk.

Çok korkuttuk, içlerinin böyle bir Cumhuriyet korkusu ve nefreti ile dolu olduğunu bilemedik, korku ve kinle saldırdılar.

Çok korkuttuk. Yaralı bıraktık. Biz yıktık.

Bizden kurtulmak istediler, Ordu, sivil çapulcularla birlikte, bizleri, sosyalistleri ve kemalistleri temizlemeye başladı ve birden, nasıl olduysa, imkânsızlığı gördüler ve hemen anladılar, bizden kurtulmak için Cumhuriyet’i çökertmek zorundadırlar. İşte bütün mesele budur. Büyümeye izin vermediler ve çökerttiler.

Ordu, Kemalistleri ve sosyalistleri temizlerken, kendi kuyusunu kazdığını bilmiyor muydu, şimdi öğrenmiştir. Peki şimdi öğrenme kabiliyeti kaldı mı, sınıyoruz ve sınıyorum.

Kırk yılı geride bıraktık, ‘sürekli çökertme’ çağındayız.

Çöküş’ün arayasasını bulmaya çalışıyorlar. Bulamazlar ve yoktur.

Çökerttiler, emin olamadılar ve daha büyük bir hırsla devam ettiler...”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.