1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yanlış safta olduğumu gördüm, olmam gereken safa geçtim
Yanlış safta olduğumu gördüm,  olmam gereken safa geçtim

Yanlış safta olduğumu gördüm, olmam gereken safa geçtim

Merak edenler olabilir düşüncesiyle bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Kocaelispor’un kapatılıp Körfezspor ismi üzerinden yola devam edilme projesi ilk gündeme geldiğinde destek verenlerden biriydi

A+A-

Merak edenler olabilir düşüncesiyle bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Kocaelispor’un kapatılıp Körfezspor ismi üzerinden yola devam edilme projesi ilk gündeme geldiğinde destek verenlerden biriydim. Bunun gerekçesini o tarihlerle açıklamış, şöyle bir tespitte bulunmuştum: “Eski yöneticilere defalarca çağrılar yaptık, gelin taşın altına elinizi koyun dedik. Kimse gelmedi. 30 kişiyle kongreye yapıyoruz. Ligde kalma maçına çıkıyoruz, biletler 1 TL tribünler boş. Böylesi sahipsizlik, duyarsızlık var. Kocaelispor’un yaşaması için kimse bir çaba göstermiyor. 70 milyon gibi bir borç yükü var. Öde öde bitmez.   Kocaelispor’un kalbi tekliyor.  Ya kalp nakli yapıp yaşatacağız, ya kaderine terk edip ölümünü bekleyeceğiz. Ben kalp nakli yapılıp yaşatılmasından yanayım. Ha birileri çıkar kalp nakline gerek yok, bu hastayı mücadele ederek yaşatabiliriz derse, taşın altına ellerini koyarsa buna sadece saygı duyarım ve destek de veririm”

YANLIŞ SAFTA OLDUĞUMU GÖRDÜM

Dünkü görüşüm buyken, bugün neden farklı düşünüyor projeye karşı çıkıyorum? Bunun açıklamasını yapmak istiyorum. Ne demişiz daha önce, “ Kocaelispor’un kalbi tekliyor. Ya Körfez’in kalbini alıp yaşatacağız, ya da ölümünü bekleyeceğiz. Ben kamp naklinden yanayım. Ha birileri çıkar kalp nakline gerek yok, bu hastayı mücadele ederek yaşatabiliriz derse taşın altına ellerini koyarsa buna sadece saygı duyar ve destek veririm” Eski yönetici ve futbolcular ortaya çıktılar, hastayı mücadele ederek yaşatabiliriz inancıyla kolları sıvadılar. Ben de buna saygı duydum ve sözümü tutarak onlara destek oldum. FK projesiyle ilgili dün ve bugün farklı düşünmemin önemli nedeni budur. Bir başka çarpıcı gerekçem daha var. FK projesini desteklediğim günlerde aynı safta olduklarıma ve karşı tarafta olanlara baktım. Kendimi sorguladım. Zihniyet anlamında hiçbir şekilde benimsemediğim kişilerle aynı sayfaydım. Zihniyet anlamında desteklediğim, fikirlerine değer verdiğim kişiler ise karşı taraftaydı. Bunda bir yanlışlık var dedim. Düşündüm, taşımdım. Yanlış tarafta olduğumu gördüm ve olmam gereken safa geçtim.

LİSTE ÇIKMAYACAK DİYE ÇOK KORKTUM

Ne kadar doğru yaptığımı 6 Ağustos’taki o tarihi kongrede gördüm. Kimse sahip çıkmazsa kapanma süreci başlayacaktı o gün. Endişe ve merak içinde kongreyi izlemeye koyuldum. İçimde küçük de olsa bir umut vardı. Raporlar okundu, ibralar edildi, konuşmalar yapıldı. En son divan başkanı sevgili Bekir Halefler, salona seslendi: “Liste var mı ?”diye. O an salonda büyük bir sessizlik oldu. Kimseden çıt çıkmıyordu. Donmuş kalmıştık adeta. O şanlı Kocaelispor için artık yolun sonuna mı gelinmişti? Liste çıkmayacak, kapanma sürece resmen başlayacak diye çok korktum.  Kısa süreli bekleyişin ardından orta sıralardan alçak boylu bir adam çıktı, divana doğru yürüdü ve elindeki listeyi Halefler’e verdi. O kişi Kocaelispor’un efsane kaptanı Orhan Görsen’di. Eski futbolcular kapanmaktan kurtarmıştı Kocaelispor’u.

KARŞI TARAFTA OLSAM ÖMÜR BOYU VİCDAN AZABI ÇEKERDİM

Hiçbir gün çok iyi bir Kocaelisporlu olduğumu söylemedim. Bu renklere kelimenin tam anlamıyla aşık insanlara saygısızlık etmedim. Ancak sevgili Kaptan listeyi vermek için divana doğru hareket ederken gözlerimin dolduğunu hissettim, ağlamamak için kendimi zor tuttum. Sonra da ayağa kalkıp eski futbolcuların bu yürekli hareketini alkışladım. Kocaelispor’un yaşatılmasına çok sevindim. İşte o dakikalarda Kocaelispor’un kapatılmamasına yönelik çabalara destek verdiğim için kendimle gurur duydum, doğru yerde olduğumu düşündüm. O gün diğer tarafta olsam, kulübün kapatılmasına yönelik girişimlere destek verenlerin yanında bulunsam hayatım boyunca vicdan azabı çekerdim. Sonuna kadar Kocaelispor’un yaşamasından yanayım. Sokakta oynasa, kaldırımdan destekleyenlerden biri olurum. Ne mutlu Kocaelisporluyum diyene, ne mutlu o sevgiyi içinde yaşatanlara.

TARAFTAR KÖŞESİ

Hayrettin abi daha öncede yorumlarımda yazmıştım. Yunus Pehlivan’ın Kocaelispor’u kurtarmak gibi bir düşüncesi yok bence. Onun derdi Körfezspor’u kurtarmak. Takıma giremeyen futbolcuları vermemekle niyetini ortaya koydu. Nerdeyse bedavaya 30 yeni futbolcu aldı. Kaynakları kullandı. Daha ne olsun. Orhan başkan güzellikle istedi olmadı. Bundan sonra özellikle genç futbolcularla ilgili hukuki yollar araştırılmalı. Evet lige katılalım ama birkaç tecrübeli şart abi takıma. Birde acilen yardım kampanyalarının başlaması gerekir. Saygılarımla. GÖLCÜKLÜ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.