1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yapı Kredi’nin işkencesi
Yapı Kredi’nin işkencesi

Yapı Kredi’nin işkencesi

Sözünü ettiğim işkence, adı geçen bankanın işlevinden kaynaklanmıyor, Fethiye Caddesi’ndeki merkez binasının onarımından kaynaklanıyor. İşkence zedeler ise, banka binasına bitişik Gökseller İşhanındaki

A+A-

Sözünü ettiğim işkence, adı geçen bankanın işlevinden kaynaklanmıyor, Fethiye Caddesi’ndeki merkez binasının onarımından kaynaklanıyor.

İşkence zedeler ise, banka binasına bitişik Gökseller İşhanındaki işyeri sahipleri.

Banka binasını onarıyor, onarır ya, ama ne onarım!

Balyozla ve matkapla aylardır süre gelen beton kırma işlemi...

Balyoz ve matkap betonu kırıp delmiyor da, bitişik Gökseller İşhanında işyeri ve bürosu olanların çalışma saatinde sanki onların başına inip beynini deliyor.

İşinizin gereği, ne telefonla konuşabiliyorsunuz ve ne de karşılıklı görüşebiliyorsunuz. İş aksaması bir yana, tahammül ötesi gürültü insanın sağlığını da bozuyor.

İnsani ilişkiler açısından bu derecede duyarsız, insafsız ve saygısız olanların asli işlevlerinde de bunun aksine bir davranış içersinde olacaklarını sanmıyorum.

Denebilir ki gerekli olan onarım yapılmayacak mı?

Elbette yapılacak ama her şeyin bir yolu yordamı var. Onarım yapılan alan, bir iş merkezi ve mesai saatlerinin sonunda bu alanda hemen hemen kimse kalmaz. Bu tür çalışmalar, hiç kuşkusuz banka için fazla sayılmayacak bir özveriyle, saatin bu dilimine kaydırılamaz mıydı?

Ve özellikle bankayı kökten yönetenler, çevreye verdikleri maddi zararı (kendileri bu konuda son derecede duyarlıdırlar) bir yana bırakalım, manevi zararı idrak ve izanından yoksun mudurlar?

İnsani duyguya sahip olanlar için, zarar gören çevreden, göstermelikte olsa, özür dilemek bir görev değil mi?

İnsanların hoş görüşüne sığınmanın da bir hududu vardır. Herhalde bunlar hoşgörü sözcüğünün anlamını bilmiyorlar ki, hududunu da bilemiyorlar.

Bu yazı bir kitlenin duygularına tercüman olmak için yazılmış ise de, bizim büro da bu işkencenin mağduru.

Ve ben sırf bunun için okurlarımdan hassaten özür diliyorum..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.