1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yarın tribünlerde 10 bin kişi olmalı
Yarın tribünlerde 10 bin kişi olmalı

Yarın tribünlerde 10 bin kişi olmalı

Son 8 haftadır çok iyi bir performans ortaya koruyoruz. 4 galibiyet, 4 beraberlik aldık. Yenilgiyi adeta unuttuk. Ligin ilk 4-5 haftası sonunda, özellikle de 6 puanımızın silinmesi sonrasınd

A+A-

Son 8 haftadır çok iyi bir performans ortaya koruyoruz. 4 galibiyet, 4 beraberlik aldık. Yenilgiyi adeta unuttuk. Ligin ilk 4-5 haftası sonunda, özellikle de 6 puanımızın silinmesi sonrasında kesin küme düşer denilen Kocaelispor, müthiş çıkışıyla bugün Play-Off’a göz koymuş durumda.

Bu takım dolu tribünü hak ediyor

Buradan bir kez daha emeği olanlara alkışımızı gönderelim. İki hafta önce içerde Pendik’i yendiğimizde herkes, “Bu takım Konya’dan da yenilmeden dönsün, Balıkesir maçına 10 bin kişi gelir” demişti. Yeşil-Siyahlı takım Konya’dan sadece yenilmeden dönmedi, daha fazlasını yaptı yenip döndü. Takım üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Şimdi sıra taraftarda. Yarın İsmetpaşa Stadı dolmalı, tribünlerde 10 bin kişi olmalı. Bu takım, bu gençler dolu tribün önünde oynamayı fazlasıyla hak ediyor. Kocaelisporluyum diyen, yüreği Yeşil-Siyahlı renkler için atan 7’den 77’ye herkesi yarınki maça davet ediyorum.

Taraftara iki önemli uyarı

Televizyon maçı yayınlıyor; oradan izledim, bilet fiyatları pahalı, hava şartları uygun değil gibi mazeretler asla geçerli değildir. Allah göstermesin ölüm veya acil bir hastalık, rahatsızlık dışında hiçbir gerekçe maça gelmemek için haklı bir neden olamaz. Bu arada taraftarı iki önemli konuda uyarmak da isterim. Birincisi lütfen herkes bilet parasını ödeyerek maça girsin. Kulübümüzün durumu malum, delikli bir kuruşa bile ihtiyacımız var. Maça ücretsiz girmek isteyenlere izin vermeyelim, onları uyaralım. Bir de kötü tezahürattan kaçınalım. Hemen her maçta kötü tezahürattan dolayı para cezalı alıyoruz. Buna hakkımız yok. Kulübümüzü düşünmeliyiz.

Yarını sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz. Yarın stadımızda müthiş bir atmosfer oluşmalı, yer gök Yeşil-Siyah diye inlemeli. Türkiye yarın geri dönüş için düğmeye basan Kocaelispor’un ayak seslerini duymalı.

Aidatlarımızı yatıralım

Üye aidatlarının düzenli olarak yatırılması kulüpler için önemli bir gelir noktasıdır. Kulübün eksikleri, hataları var elbette ancak şu bir gerçek ki Kocaelispor’da ne yazık ki yıllardır aidatlarının ödenmesi konusunda üyelerimiz gerekli duyarlılığı göstermiyor.

Eski üyelere, eski tarife

Özellikle bugün bulunduğumuz konumda üye aidatlarına kulübün çok ihtiyacı var. Son kongrede üye sayısı 1654 olarak açıklanmıştı. Bırakın o rakamı, üçte biri aidatını yatırmış olsa çok önemli bir gelir elde edilmiş olur. Buradan Kocaelispor üyelerine seslenelim. Kongre öncesinde, olmadı kongre günü mutlaka aidatımızı ödeyelim, üye olarak sorumluluğumuzu yerine getirirken, kulübümüze de katkımızı verelim. Bu arada bir önemli bilgi verelim. Bilindiği gibi son kongrede üye aidatları arttırılmış, 36 TL olan yıllık bedel 60 TL’ye çıkartılmıştı. Eski üyeler bu yılın sonuna kadarki ödemelerini eski rakamlar üzerenden yapacak. Yani yıllık 30 TL ödeyecek. Eski üyeler 20011 yılından itibaren ise zamlı tarifeye uyacak.

Başkan bilgilendirmeli

Son kongreyi 28 Nisan’da yapmıştık. Aradan 6 ay geçti. Bu süreçte kaydı silinen kaç üye var, kaç yeni üye yapıldı, 28-29 Kasım’daki kongrede kaç üyenin oy kullanma hakkı var? Bu soruların yanıtlarını bilmiyoruz. Kulüpten bu konularla ilgili bir açıklama yapılmadı çünkü. Bu durum bazı söylentileri, iddiaları da beraberinde getiriyor. Son dönemde yönetimin çok fazla kişiyi üye yaptığı söyleniyor. Bu noktada görev Başkan Muammer Çelik’e düşüyor. Kongre öncesinde son 6 ay kaç kişinin üyeliklerinin silindiği, kaç yeni üye yapıldığı gibi konularda açıklama yapmalı, kamuoyunu bilgilendirmeli. Başka bir anlamda kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmalı.

İyi ki varsın Mehmet Tüysüz ağabey

Mehmet Tüysüz ağabey Kocaelispor’un Hızır’ıdır. Kulüp ne zaman dara düşme imdada hep o yetişir. Kocaelispor Kulübü’nden kim bir talep için ona gitse, asla baş dönmez. Kocaelispor tarihine baktığımızda en büyük bağışı yapan yönetici konumundadır. Bir milyon TL dolayında bir bağışı söz konusudur.  Mehmet Tüysüz adı Kocaelispor tarihine adı altın harflerle yazılacaktır, o efsane bir yöneticidir. Mehmet ağabeye ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağ olsun, var olsun. Allah ona uzun ve sağlıklı bir ömür nasip etsin. Allah onu başımızdan eksik etmesin.

Arif Utku’nun bir isteği var

Kocaelispor’un 70 yaşındaki taraftarı Arif Utku’nun yarın oynanacak Balıkesir maçı öncesi bir isteği var. Taraftarlar Derneği’nin yaptığı tarihi çağrıyı yerinde bulduğunu belirten Utku, “Bu bir milat olacaksa ve yeni bir sayfa açılacaksa artık küfürden, taşkınlıktan uzak durulmalıdır. Ben geçen sezon aldığımız para cezalarını düşündükçe hala üzülüyorum. Genç taraftarlarımız lütfen kulübe zarar verecek eylemlerden uzak dursun” dedi. Balıkesir maçında tribünlerin dolmasını herkes gibi kendisinin de istediğini belirten Utku şöyle devam etti: “Bundan sonra örnek gösterilecek hareketler sergiler, tribünleri herkesin rahatça maç izleyebileceği bir yer haline getirirsek bundan hem kulübümüz hem de taraftarlarımız kazanır. İsmetpaşa’da her maçı binler, on binler önünde oynarız. Benim düşüncem bu. Taraftarlarımız buna dikkate alırsa çok sevinirim”.

Bilgilendirme

Çarşamba günü öğlen saatlerinde Atafen Eğitim Kurumları yönetim kurulu başkanı Mehmet Tüysüz beni aradı. Mehmet ağabey, “Kulüpten telefon ettiler, üç genç futbolcunun lisanslarının çıkartılması için 2 bin TL gerekiyormuş. Sana Kurtuluş Zirvesi için söz verdiğim 2 bin TL’yi göndereyim mi ?”dedi. Ben de kendisine, “Olur abi” yanıtı verdim.

Ertesi günkü gazeteye de üç genç futbolcunun lisans işlemleri için gereken paranın Mehmet Tüysüz tarafından verildiğini yazdım. Haber 1’nci sayfamızda çıkmıştı. Perşembe günü Başkan Muammer Çelik aradı, “ Paranın Mehmet Tüysüz tarafından verildiğini yazmışsın. Bu doğru değil. Yaser ile Rıza’nın lisansları için gerekli olan parayı sporcumuz Yaser’in babası İlyas Çakır verdi. Lütfen bunu düzelt” dedi. Şaşırdım tabi. Sonra Mehmet ağabeyi aradım, sordum. Mehmet ağabey, “ Seninle konuştuktan sonra kulüpten birinin gelip parayı almasını bekledim. Ancak gelen olmadı” dedi. İşin içyüzü böylece ortaya çıktı. Başkan Muammer Çelik genç futbolcuların sorununu başka bir kaynaktan çözünce, Mehmet Tüysüz’ün vereceği paraya ihtiyaç kalmamıştı.

İki genç futbolcunun lisans parası sporcu velisi İlyas Çakır’ın cebinden çıkmıştı. Buradan İlyas Çakır’a katkısı için teşekkür ediyoruz. Sevgili Mehmet Tüysüz ağabeyin Kurtuluş Zirvesi için söz verdiği 2 bin TL’yi kaptan Serdar Topraktepe’ye takıma dağıtması için göndereceğimiz bilgisini de vereyim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.