1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. Yaşayarak öğrenmek
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

Yaşayarak öğrenmek

A+A-
Napolyon düşman askerlerinden kaçarken, bir eve sığınmış. Ev sahibinden kendisini saklamasını istemiş. Adam da 
Napolyon’ u uygun bir yere saklayıp, biraz sonra gelen düşmanları da : 
''Az evvel biri koşarak şu tarafa kaçtı.'' diye savuşturmuş. 
Daha sonra Napolyon''un muhafızları yetişmişler. Adam ömründe bir daha karşılaşamayacağı Napolyon''asormuş :
''Efendim, af buyurun ama merak ettim, ölümle bu denli burun buruna gelmek nasıl bir duygu?''
Napolyon birden öfkelenmiş.
''Sen kim oluyorsun da benimle böyle dalga geçercesine konuşabiliyorsun?'' diye bağırmış. 
Hemen askerlerine, adamcağızı kurşuna dizmelerini emretmiş. Askerler adamın gözünü bağlayıp, karşısına 
dizilmişler. Mermiler namlulara sürülmüş, artık ''ateş'' emri verilecek... 
Adamcağız çaresizce beklerken, arkadan bir çift el uzanmış, gözündeki bağı açmış. 
Adamcağızın karşısında Napolyon ve tek cümleyle cevaplamış sorduğu soruyu:
''İşte böyle bir duygu!''
Ey muhalefet parti liderleri.Sizler acaba  o adamcağız gibi böyle bir duygu yaşadınız mı.?Yaşamadınız. İnşallah da yaşamazsınız.Ama o şehit edilen savcı yaşadı ve o adamcağız gibi kurtulamadı ve şehit oldu. Bırakın bu insanın savcılığını olaya bir baba,bir ağabey,bir kardeş olarak bakın sizinde evlatlarınız,kardeşleriniz,ağabeyleriniz var. Sayın Kılıçdaroğlu geçenler de bir toplantıda kürsüden konuşurken bu vatana üç tane aslan gibi evlat yetiştirdim derken gözleri doldu. Ne güzel evlatlarından bahsederken duygularına hakim olamadı. Olmasında zaten, insan yetiştirdiği evlatlarıyla tabii ki gurur duymalı. 
Ama unutmayın ki sayın Kılıçdaroğlu şehit edilen o savcının da bir annesi, babası,hanımı ve evlatları vardı. Yani onlarında senin gibi bir ailesi vardı. Hadi MHP liderinin evladı yok onun için evlat acısı nedir bilmez. Ama siz öyle misiniz? Savcının ailesi bu acıyı yaşarken siz hükümeti suçlayarak twitler atmakla meşguldünüz. Sadece siz olsanız iyi CHP’li birçok vekiliniz o anda sizin gibi provakatif twitler atmakla meşguldüler.Bunları yaparken hiç utanmadınız mı.Savcımız orada  can derdinde. Sizler ise siyasi rant derdindeydiniz. Sizler o anda can üzerinden siyaset yapacağınıza Savcı orada rehin alındığı sırada acaba  ailesini arayarak teselli edip, merak etmeyin Türkiye devleti güçlüdür.İnşallah kurtarılacaktır diyemezmiydiniz. Hadi onu demediniz. İnsan hiç olmazsa cenazesine katılıp. Hem ailesine başsağlığı diler. Hem o yavrularının bir başlarını okşayıp öpüp koklardınız. Şehide yapacağınız son görevinizi de ona çok gördünüz. 
O zaman acaba ellerinizi ovuşturarak, bu olay bir ölümle sonuçlansa da üzerinden bir siyaset rant elde ederiz diye mi düşündünüz. Çok yazık Kılıçdaroğlu çok. Gezi olaylarında da aynısı yaptınız hem konuşmalarınızla hem attığınız twitlerle o gençleri gaza getirip aklınız sıra hükümeti devirmeye çalıştınız. Ama olmadı. Böyle siyaset tarzıyla olmazda zaten. Ama birçok gencin kanına girdiniz.Bakalım o gençlerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz. Bu yaşananlardan ben şunu anladım ki.İnsanın gözünü siyasi hırs bürüdü mü hiçbir şey görmüyor. Ne ülke menfaati, ne insanların can ve mal emniyeti,ne ülke ekonomisi siyasi emeller yanın da hepsi boş. 
Bakın bu köşemde defalarca yazdım. İnanın ne CHP, ne de MHP senelerce siyaset yaptıkları halde Türk halkını hala tanıyamamışlar.Sizin siyaset tarzınız artık bitti.AK Parti iktidarıyla beraber millet uyandı. Halkımız artık kendine hizmet edenle, kendine eziyet edeni  çok iyi tanıyor ve  biliyor.Ama maalesef siz hala anlayamadınız. Anlayamadığınız içinde AK parti daha çok seneler halkıyla muhabbete sizlerde size oy verenlerle muhalefete devam eder durursunuz. Herkese iyi pazarlar.
Bu yazı toplam 572 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.