Tavşanlı Linyit'i ligde tutan Metin, transferin gözdesi

Bu içerik Özgür Kocaeli Gazetesi, Spor kategorisinde 17.05.2013 tarihinde (18:31) yayınlanmıştır.
Özgür Kocaeli Gazetesi
Tavşanlı Linyit'i ligde tutan Metin, transferin gözdesi

PTT 1.Lig'in son haftasında deplasmanda Göztepe'yi 1-0 yenerek kümede kalmayı başaran Tavşanlı  Linyitspor'un İzmitli yıldız kalecisi Metin Erol, bir anda transfer döneminin de gözdesi haline geldi. Kütahya ekibi ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Metin, “Bir süre dinleneceğim. Sonra kulübümle görüşüp karar vereceğim” dedi.

LİGDE KALDILAR

Kocaelispor altyapısından yetişen ve bir sezon Körfez FK forması da giyen Metin Erol, geçen sezon başında transfer olduğu PTT 1.Lig ekibi Tavşanlı Linyitspor'da büyük bir başarı yakaladı. Tavşanlı Linyitspor'un son hafta Göztepe ile oynadığı müthiş mücadelede yıldızı iyice parlayan Metin maçla ilgili şunları söyledi:

“ÇOK MUTLUYUZ”

“Göztepe maçı tam isteğimiz gibi gitti. Bilindiği gibi Göztepe'ye kümede kalması için beraberlik yetiyordu. Bizim kümede kalmamız için kazanmamız gerekiyordu. Maçın başında gol bulmak işimize yaramazdı. Çünkü o sahada oluşacak baskıyı kaldıramazdık. Bu yüzden golü son dakikalarda bulmak istiyorduk. Tam da istediğimiz gibi oldu. Son dakikalarda golü bulunca rakip de şaşırdı. Skoru eşitlemek için fırsat bulamadı. Çok mutluyuz”.

BİR ÇOK TEKLİF VAR

Bir sezon önce Körfez FK'da benzer durumda son dakika golüyle Play-Off'u kaçıran Metin, bu kez kazanan tarafta olurken, transfer döneminin de gözdesi haline geldi. Metin, PTT 1.Lig'den birçok takımdan teklif aldığını belirtirken, “Kulübümle bir yıl daha sözleşmem devam ediyor. Bu nedenle önce kulübümle görüşüp, sonra karar vereceğim. İzmit'ten beni arayıp, kutlayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.