1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yenelim, derin bir oh çekelim
Yenelim, derin bir oh çekelim

Yenelim, derin bir oh çekelim

Ligin ikinci yarısında belirgin bir düşüşümüz var. Özellikle son 3 haftada tam 7 puan kaybedince hem ilk 5 yarışında biraz geride kaldık, hem de ateş hattına yaklaştık. Çok zorlu bir fikstür

A+A-

Ligin ikinci yarısında belirgin bir düşüşümüz var. Özellikle son 3 haftada tam 7 puan kaybedince hem ilk 5 yarışında biraz geride kaldık, hem de ateş hattına yaklaştık. Çok zorlu bir fikstürümüz var. Deplasmanda daha çok maç oynayacağız. İçerdeki maçlarda da hedefi olan takımlar önüne çıkacağız. Bu ligin şakası yok. Play-Off’a kalıyoruz derken, Allah göstermesin bir-iki kötü sonuç daha alırsak ateşin içine düşeriz. Çok dikkatli olmak zorundayız. Sırat köprüsündeyiz, bıçak sırtındayız. Bana göre bugünkü Fethiye maçı sezonun kırılma noktalarından biridir. Bugün kazanırsak büyük ölçüde aşağıyla olan bağlantıyı keseriz. Ancak hiç aklımıza getirmiyoruz ama diğer sonuçlarda ileriki haftalarda büyük sıkıntı çekeriz. Ne yapıp edeceğiz, bugünü kayıpsız geçeceğiz.

İki önemli eksik

İki önemli eksiğimiz var. Kalecimiz Metin ile kaptanımız Serdar cezaları nedeniyle yok. Kale bir takımın en önemli mevkisidir. İyi bir kaleci takımın yarısıdır. İyi kaleci olmak için tecrübe olmazsa olmaz koşuldur. Metin Erol çok başarılı bir sezon geçiriyordu. Üstelik bir maç dışında sürekli oynamıştı. Bugün olmaması elbette önemli. İkinci kalecimiz Serkan Demirol’un yeteneklerinden yana bir kuşkumuz yok. Ancak uzun süredir oynamıyor. Bu sezon bir lig, bir kupa maçında görev yapabildi. Dileriz gününde olur, dileriz ona fazla iş düşmez. Serkan’a güveniyoruz. Özellikle içerdeki maçlarda Serdar takım için büyük bir silahtır. Zora giren maçları çeviren adamdır. Televizyon programında da söyledim, keşke Serdar’ın cezası deplasman maçına rastlasaydı diye. İçerde üstelik çok önemli bir maçta olmayışı mutlaka hissedilecektir.

Kanatlar iyi çalışmalı

Serdar’ın yokluğunda alternatif olarak ilk akla gelen isim Samet’ti. Ancak Samet’in sakatlığı var. Tesislerden gelen haberler kadroya alınacağı ancak duruma göre belki ilerleyen dakikalarda oyuna dahil edileceği yönünde. İlk tertipte Ali’nin yanında büyük olasılıkla Ahmet’i göreceğiz. Ahmet de yetenekli bir futbolcu. Görev aldığı maçlarda iyi işler yaptı. Belli mi olur bakarsınız bugünkü maçın kahramanı olur. Bilal’in savunmanın solundaki görevine dönmesi, Cem Sinan’ın cezasını bitirip takıma katılması olumlu gelişmeler. Haftalarca başarıyla oynayan savunma kurgumuzla çıkacağız bugünkü maça. Bu çok iyi. Hücum zenginliği için kanatlarımızın çok iyi çalışması gerekiyor. Onur Türk ile Gökhan’dan iyi performans bekliyoruz.

Tribünler dolmalı

Sezonun en önemli maçı dedik. Bugün takımın taraftarına en çok ihtiyacı olacağı gün. İkinci yarıdaki maçlara baktığımızda genellikle 3-4 bin seyirciye oynadık. Olumsuz hava koşulları ile bilet fiyatlarının yüksek oluşunun bunda etken olduğu söylendi. Yönetim gereğini yaparak bilet fiyatlarını düşürdü. Kale arkası 3, maraton 5 TL. Daha ne olsun. Taraftar bu fiyatlardan da şikayetçi olmaz inşallah. Tahminlere göre mart ayı olmasına rağmen iyi bir hava olacak bugün. Yani taraftarın maça gelmemek için mazeret gösterdiği iki unsur bugünkü maçta geçerli değil. Bugün o tribünlerin önemli bir bölümü dolmalı, biletli seyirci sayısı 10 bin dolayında olmalı. Kocaelispor taraftarı bunu yapmalı. İsmetpaşa’da kalabalık ve coşkulu bir atmosfer yaratılmalı, böylece takımın işi kolaylaştırılmalı.

Fethiye tehlikeli rakip

Fethiye tehlikeli bir rakip. Play-Off iddiası taşıyorlar, İzmit’e iddialı geliyorlar. Nereden bakarsanız bakın son derece sıkı bir 90 dakika bekliyor bizi. Kazanmaktan başka seçeneğimiz olmadığı da ortada. Diliyoruz ki bugün gönlümüzce olsun. Kazanalım ve aşağıyla bağlantımızı keselim. Derin bir oh çekelim. Ateş hattından kurtulduğumuzda maçlara daha rahat çıkarız. Bu da iyi sonuçları beraberinde getirir. Bugün kazanırsak, ligin bundan sonraki haftalarında Play-Off yarışını da zorlarız diye düşünüyorum. Kocaelispor’umuza kritik sınavda yürekten başarı diliyorum.

MAP Kavaklıspor’dan yanıt geldi

Dün köşemde “İhsaniye Doğan kural hatası değil, hakem hatası diyor” başlıklı yazıma MAP Kavaklıspor yönetiminden yanıt geldi. MAP Kavaklıspor yönetimi, İ. Doğanspor Başkanı Adnan Usta tarafından yapılan açıklamada yer alan iddia ve suçlamalara yanıt verdi. Tıpkı İhsaniye Doğanspor’un açıklaması gibi MAP. Kavaklıspor’dan gelen açıklamayı da aynen yayınlıyorum. MAP Kavaklıspor yönetimi açıklamasın son bölümünde, “Artık bu tartışmayı gazete sayfalarında sürdürmeyi bırakıp, bir araya gelip sorunu çözelim” mesajı veriyor. Çok doğru, haklı bir mesaj bu. Katılıyorum. Dilerim taraflar en kısa sürede bir araya gelip uzlaşırlar. Dilerim grupta gerçekten hak eden şampiyon olur. İşte MAP Kavaklıspor yönetiminin açıklaması:

“Talihsiz ve zehir zemberek bir açıklama”

İhsaniye Doğanspor yönetim kurulu acaba Merkez Hakem Kurulu mu ki bu maçta yaşanan olayın kural hatası değil de hakem hatası olduğuna kanaat getiriyor ve basın açıklaması ile bunu Kocaeli amatör spor camiasına duyuruyor. MAP Kavaklıspor camiası olarak İhsaniye Doğanspor kulübü başkanı Sayın Adnan Usta’nın yapmış olduğu talihsiz ve zehir zemberek açıklamaları hayretler içerisinde şaşkınlık ile takip etmekteyiz. Öncelikle belirtmek istediğimiz nokta MAP Kavaklıspor camiası 34 yıldan beri Kocaeli amatör spor camiasının içinde olan, Türk futboluna profesyonel anlamda futbolcu kazandıran ve mücadele ettiği kategorilerde şerefiyle mücadele edip özünden hiçbir zaman ödün vermeyen köklü bir kulüptür. Bu camia öyle masa başı oyunlarıyla başarı elde etmek için uğraş veren bir kulüp değildir ve hiç bir zaman da olmayacaktır. Bu camiada çoğu zaman yanlış verilen hakem hataları sonucunda mağdur olmuştur fakat hiçbir zaman ne ASKF ‘ye ne de tertip komitesine serzenişlerde bulunmamıştır.

“İddianızı delillerle ortaya koyun”

Bakın anlaşılacağı üzere hep hakem hataları üzerinde duruyoruz fakat Kartepe maçında hakem değil kural hatası vardır. Bu nedenlerden dolayı belki bir ilk belki de bundan sonra başlarına bu tür olaylar gelecek olan kulüplerimize  örnek olma adına haklarını arama adına öncü olmaktayız. Sayın Adnan Usta ASKF’ ye giderek hakem ve gözlemci raporlarını incelediğini raporlarda böyle bir kural hatasının yazılmadığını söylüyor. Kendisi belki bilmiyor olabilir şöyle bir açıklama yapalım. Sayın Adnan Usta ASKF ‘ye giden raporlar maç raporlarıdır. Yani o raporlar maç bitiminde hakem odasında hakemin sıcağı sıcağına yazdığı raporlardır. Hakem yapmış olduğu kural hatasının farkında olmadığından dolayı raporunda yazmamıştır. Zaten kural hatasının farkında olsa o hatayı yapmazdı. Gözlemciye gelince. Gözlemci hakem hakkında, maç içerisinde ve tribünlerde  yaşanan olaylarla ilgi  rapor tutar ve bu raporunu bizzat il hakem kuruluna verir. Bu raporu sizin veya bizim görmemiz söz konu bile değildir. Raporların daha sonradan masa başı oyunlarıyla değiştirildiğini iddia etmişsiniz. Bu iddianızı en kısa zamanda ortaya koyacağınız delil ile tüm Kocaeli amatör camiasına açıklamanız gerekir. Aksi takdirde hem kulübümüzü, hem il hakem kurulunu hem de ASKF ve tertip komitesini çok büyük bir zan altında bırakmış olacaksınız ki olay daha ileri gidecek ve yasal yollardan bu sefer bu kurumlar sizden açıklama isteyecek.

“İhsaniye Doğan’daki futbolcular mağdur olur”

Bir diğer belirtmek istediğimiz nokta  İhsaniye Doğanspor yönetim kurulunun bu itirazdan çıkacak olan sonuca göre maçın tekrarı olursa ligden çekileceğini belirtmesi tamamen demagoji yaptığının göstergesidir. O zaman biz de diyebiliriz ki bu maçtan bizim adımıza olumsuz bir karar çıkarsa bırakın ligden çekilmeyi kulübe kilidi vurup anahtarı ASKF’ ye teslim ederiz. Böyle bir saçmalık olmaz. Bu o nedendir ki verilecek olan karar herkes saygı duymalı ve hedeflediği doğrultuda kalan ligine devam etmelidir. Sayın Adnan Usta siz sanki bu lig bitmiş ve siz şampiyon olmuşsunuz ve bizim gelip sizin elinizden şampiyonluğunuzu büyük bir güç ile almışız gibi kamuoyunda gündem yaratmaya çalışıyorsunuz. Sonra ligden çekilirsek Bağdatspor da mağdur olur diyorsunuz. Bu yaklaşımınıza da bir anlam veremiyoruz. İnanın burada ne Bağdat ne de bir başkası mağdur olur. Mağdur İhsaniye Doğnaspor da futbol oynayan o gencecik çocuklar olur. O çocukların haklarını elinden almak sanırım sizlere yakışmaz. Bakın daha son maçlar oynanmadı yani bu lig bitmedi. Biz gerçekten hak edenin şampiyon olmasını istiyoruz.

“Gazete sayfalarındaki tartışmaya son verelim”

Bir diğer açıklamanızda MAP Kavaklıspor’lu taraftarları tribünlerde gördüğünüzü ve bunların burada ne işi var dediğinizi belirtmişsiniz. Evet, doğrudur sizin Yuvacık’la oynadığınız maçı bizim bazı yöneticilerimiz ve taraftarımız seyretti. Buna kimsenin kısıtlama getireceğini sanmıyorum. Dileyen dilediği kulübün maçını izleyebilir. Nasıl ki sizler de gelip bizim Kartepe maçımızı izlediyseniz bizler de sizlerin maçlarını izleyebiliriz. Artık bize göre buradan bu olaya da son nokta konulmalı ve kamuoyu bu olayla daha fazla meşgul edilmemelidir. İhsaniye Doğnasporlu yöneticilere belirtmek istediğimiz nokta budur artık bu olayı gazeteden soru cevap veya atışma şeklinde değil çayları içerek hoş sohbetler ederek çözelim. İster siz bizi ister biz sizi gelip ziyaret edelim ve bu konu kapansın. Evet, MAP Kavaklıpsor camiası olarak Kocaeli amatör sporunda hizmet eden tüm kulüplerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz ve daima centilmence ve sakatlık olmadan bir sezon tamamlamalarını cenabı mevlamızdan niyaz ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.