1. YAZARLAR

  2. İlksen ÇAĞLAYAN

  3. Yeni Bir Yıla Girerken
İlksen ÇAĞLAYAN

İlksen ÇAĞLAYAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Bir Yıla Girerken

A+A-
Adı üstünde “yeni bir yıl” hepimiz için.. Geride bırakmanın zamanı geldi bir çok şey için. Arkada bırakılan her ne varsa bunun yerine yeniliğin, iyiliğin, güzelliğin dolacağını düşündüğümüz koskoca , hiç yaşanmamış, yepyeni bir “ yeni yıl” gelmek üzere.. Hepimiz  söz vermişizdir geçtiğimiz sene bu zamanlarda artık belli şeyleri yapmayacağım diye kendimize.Peki hangisini hayata geçirdiniz hiç düşündünüz mü hiç? Sizi önemsemeyen, aslında öyle gibi gözüken ama sürekli sizi takip eden  ve bunu yaparken de bunu hiç belli etmediğini düşünen kaç kişinin hayatınızda var olmasını sağladınız? Motivasyonunuzu sürekli düşüren, sözleriyle kendince sizi engellediğini sanan kaç kişiye izin verdiniz bu yıl sizinle birlikte olması için? Sürekli onlar için bir şeyler yaptığınız, düşündüğünüz fakat size geri dönüşü hiç bir şekilde olmayan kaç kişiden bir beklenti kurdunuz , kendi kendinize , bir beklenti içine girdiniz ? Merhamet yerine sürekli kendini düşünen, bu dünyada başkalarının da yaşadığını unutan kaç kişinin sizin de hayatınıza hiç merhamet göstermeyip, hatta belki de sizin yaşadığınız her hangi bir durum için hiç de güzel şeyler düşünmeyen kaç kişiyi var ettiniz bu yıl ? Farklı, yeni bir şey yaparken sizi sözleri, yorumları, enerjisiyle ve kendince tecrübesiyle sizin tüm olumlu duygularınızı olumsuza çevirmeyi başaran kaç kişiyi tolere etmeye çalıştınız? Sizi ruhen olduğu kadar fiziken de yoran , kendinize  bir şekilde şunu böyle yapmazsam çok eksik hissederim dedirten kaç kişiyle bir arada bulundunuz? Bırakmak isteyip de bırakamadığınız sizi yoran, tüketen, harcatan, size zarar veren  kaç tane alışkanlığınız oldu? Yapmak isteyip de yapamadığınız, türlü türlü engeller de olsa kendinizde bir türlü o gücü , inancı ve şevki kaç kere bulamadınız ve çok istediğiniz herhangi bir şeyi gerçekleştirmekten vazgeçtiniz?  İyilik  yerine sürekli kötü düşüncede  kalan , negatif insanlara ne derece izin verdiniz hayatınızda? Bencillik gibi değil ama kaç kere kendi iyiliğinizi düşündünüz? Bir hata yaptığı halde ve bunu anlattığınız, buna üzüldüğünüzü belli ettiğiniz  halde hala aynı tavırda olan kaç kişiye hala aynı anlayışı gösterebildiniz? Anlayış demişken .. “Anla”yan kişilerden “anla”yışıbeklemenin , hoşgörüyü bulmanın aslolan olduğunu kaç kere farkettiniz?  Hesapların , kitapların bu dünya düzeninde bir yere kadar yanımızda olduğunu, gerçeğin güzel gözde, iyi niyette, tatlı dilde, hoş sohbette, sevgi dolu bir kalp içinde gizli olduğunu kaç kere hatırladınız? Hayattaki her bir sözün , iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış, her bir “ sözün” ağzımızdan çıkarken bir sonrası için tekrar hayatımıza başka bir formda döneceğini kaç kere düşündünüz? 
Tamam.. Bir dur deyin tüm bu olana, bir göz gezdirin veya  engel olun hepsine ..
Yepyeni ve “ yaşanmamış” taptaze, güzel bir yeni yıl daha doğrusu vakit var, zaman var , gün var, ay var, yıl var önünüzde. Takvim yaprakları  bir bir azalınca başlarız nedense geriye gitmeye, ah demeye vah demeye, geçmişte yaşamaya, bu şekilde yapmasaydım, böyle demeseydim keşke diye..  Yapmayın.. Ertelemeyin, izin vermeyin, engelleyin.. Ufak ama iyi , basit ve çok farklı dokunuşlarla hadi başlayın 2016’nın resmini yapmaya..Güzel,iyi ve sevgi dolu olsun.. Herkes için.. Elbette bir de kendiniz  için..
Herkese mutlu bir yıl diliyorum. :)
“Mutlu olmak için ugraş vermelisiniz. Mutluluğa, iş, para ya da aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasında bir meseledir.”
RufusWainwright
Bu yazı toplam 555 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.