1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni dönemde yeni okullar
Yeni dönemde yeni okullar

Yeni dönemde yeni okullar

2011-2012 eğitim ve öğretim dönemi bugün başladı. Eğitim ve öğretimin daha sağlıklı ve elverişli bir ortamda yapılabilmesi için derslik sayısının arttırılması amacı ile yaz dönemi boyunca çalışma yapıl

A+A-

2011-2012 eğitim ve öğretim dönemi bugün başladı. Eğitim ve öğretimin daha sağlıklı ve elverişli bir ortamda yapılabilmesi için derslik sayısının arttırılması amacı ile yaz dönemi boyunca çalışma yapıldı. İl Özel İdaresi tarafından Kocaeli genelinde 16 yeni okul tamamlandı. Okulların deprem dayanıklılığını arttırma, genel bakım ve onarımları kapsamında çalışmaların yürütüldüğü okulların kapalı olduğu yaz döneminde, doğalgaz sistemi bulunmayan ilköğretim okullarının doğalgaz dönüşümü, ilköğretim okulları zemin etütleri ve okulların deprem dayanıklılığını artırma projesi çalışmalarına devam edildi.

YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARI

Çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. İl Özel İdaresi 2011 bütçesinde eğitim yatırımları için 42 milyon 192 bin 212 TL bütçe ayrıldı. 16 yeni okul binasının tamamlandığı ilimizde, 13 okul binasının inşaatına devam ediliyor. Okul binalarının yanı sıra öğrencilerin fiziksel gelişimi için gerekli spor müsabakalarını ve çeşitli sosyal etkinliklerini yapabilecekleri spor salonları da unutulmadı.  Derince Çınarlı İlköğretim Okulu ve Derince 19 Mayıs Lisesi Spor Salonu’nun yapımına devam ediliyor. Okul öncesi eğitim kapsamında eğitim görecek minikler için Darıca Kazım Karabekir Mahallesi ve Dilovası anaokulu yapımları devam ediyor.

BİTEN BİNALAR

İlimizde okul ve derslik açığını kapatmak amacı ile tüm ilçelerde yapımı devam eden, tamamlanan, ihale ve proje aşamasında olan okul, spor salonu, anaokulu ve öğrenci yurdu binaları şöyle: İzmit Öğrenci Pansiyonu, Yarımca Anaokulu, Yenikent Anaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Çayırova Anaokulu, Derbent Anaokulu, Uzuntarla Genel Lisesi, İlimtepe İlköğretim Okulu, Gebze Baroş İlköğretim Okulu, Vilayet Hizmet Birliği Yurdu, Şirinköy Anaokulu, Eşref Uslu İlköğretim Okulu ek binası, Sabacı Endüstri Meslek Lisesi spor salonu, Halıdere İlköğretim Okulu 20 derslikli binası, Chreyskler İlköğretim Okulu’na ek bina, Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu, Güzeller Mahallesi İlköğretim Okulu’na 33 derslikli bina, Türk Fransız Kardeşlik İlköğretim Okulu’na 8 derslikli ek bina çalışmaları bitti.

DEVAM EDEN BİNALAR

İlköğretim okullarının zemin etütleri, Dilovası Orhangazi İlköğretim Okulu’nun yapımı,İzmit Mehmetçik İlköğretim Okulu’na yeni bina, Mehmet Alipaşa Mahallesi İlköğretim Okulu yapımı, Gebze Beylikbağı İlköğretim Okulu yapımı, Gölcük Kocatepe İlköğretim Okulu, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, okulların deprem dayanıklılığını artırma projeleri, Darıca Kazım Karabekir Genel Lise inşaatı, Derince 19 Mayıs Spor Salonu, orta öğretim okullarının zemin etütleri projesi, ilköğretim okullarının bakım ve onarımlarının yapımı, Gebze Hürriyet Mahallesi İlköğretim Okulu, ilköğretim okullarına doğalgaz dönüşümü, Darıca Kazım Karabekir Mahallesi Anaokulu, Dilovası Anaokulu, Derince Çınarlı İlköğretim Okulu Spor Salonu, Çayırova İMKB 24 Kasım İlköğretim Okulu ek binası, Çayırova Emek Mahallesi İlköğretim Okulu, Dilovası İlköğretim Okulu, Nenehatun İlköğretim Okulu yeni bina, Cumhuriyet İlköğretim Okulu çalışmaları devam ediyor.

İHALE AŞAMASINDAKİLER

İhale aşamasındaki projeler şöyle; Şehit Ergün Komut Teknik ve Meslek Lisesi eki binası, Ziya Gökalp İlköğretim Okulu ek binası, Yarbay Cesur İlköğretim Okulu ek binası, Zübeyde Hanım Teknik ve Meslek Lisesi ek binası, Karamürsel Lisesi spor salonu, Gebze Yavuz Selim Mahallesi Anaokulu, Körfez Anaokulu çalışmaları ihale aşamasında. Proje aşamasındaki çalışmalar şöyle; 24 Kasım Anadolu Lisesi Spor Saolunu ve Tavşantepe Mahallesi İlköğretim Okulu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.