1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun
Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun

Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun

2011- 2012 eğitim yılının başladığı günlerdeyiz. Henüz ilk haftasında bulunduğumuz eğitim yılı, öğrencilerimize,öğretmenlerimize ve milletimize yeni ve apaydınlık ufuklar açar inşallah. Sabah öğrencile

A+A-

2011- 2012 eğitim yılının başladığı günlerdeyiz. Henüz ilk haftasında bulunduğumuz eğitim yılı, öğrencilerimize,öğretmenlerimize ve milletimize yeni ve apaydınlık ufuklar açar inşallah. Sabah öğrencilerimizin okula gittikleri saatlerde onların hareketliliği ve heyecanı heyecan ve ümit veriyor insana. Lütfen bir sabah biraz erken çıkın evden. Körpecik yüreklerindeki heyecanla okula adeta koşarcasına giden küçükleri göreceksiniz. Bahara uyanan filizler mîsali muasır medeniyet asrına uyanmış istikbalimizin en güçlü teminatlarını göreceksiniz caddelerde. Diriliş aynasında geleceğimizin resmini görür gibi olacağınıza inanıyorum. İçinizden geçen güzel duygular, geleceğimizin en güçlü teminatı gençlerimiz için dua olur ümit ederim.

Toprak, saçılan tohum cinsinden verir. Önce toprağı verimli hale getirecek çalışmalar yapılır ürün için,sonra tohum saçılır tarımda. Toprağın hazırlanması ve tohumun saçılması ile de kalınmaz, yıl içinde bakımı yapılır sürekli. Aynen öyle, Öğretmenlerimiz de önce eğitim zeminini müsait hale getirecek, sonra da bilgiyi ekeceklerdir o tertemiz beyinlere. Bize düşen hem o eğitim verenlerin hem de eğitim alanların rahat ve doğru eğitim almaları için gerekli zemini hazırlamak,çocuklarımıza musallat olmaya çalışacak olan kan emicileri, ayrık otlarını ve sinsi şer ittifakları gözümüzün nuru yavrularımızdan uzak tutmak, hatta bir an evvel köklerini kazımak bir daha yeşermemek üzere. Diriliş aynasındaki o güzelim görüntüyü korumak hepimizin görevi olmalı. Eğitim ve öğretimin maksadına uygun verimlilikte olması için herkes elinden geleni yapmalı. Sadece öğretmenlerimizin, okul yönetimlerinin ve kısaca millî eğitimin olmamalı çözüm. Ailelerinde yapacağı şeyler olduğu gibi milletçe bu ortak değerimize karşı sorumluluklarımızın olduğu muhakkak. Biz de üzerimize düşeni yapmalıyız. Milletler sahip oldukları değer ve enerjileriyle iftihar eder, gurur duyar ve üstünlük sağlar diğer milletlere karşı. Bizim en kıymetli ve başka milletlerde olmayan değer ve enerjimiz de genç neslimiz olduğuna göre, gurur duymamız ve layık olduğu biçimde yeşermeleri için zemini hazırlamamız gerekmez mi?

Öğretmenlerimiz.  Biz size saygı duyuyor ve inanıyoruz. İmkan verildiğinde çağ kapayan-çağ açan büyük iradeleri yetiştirenlerin sizler olduğunu biliyoruz. Sizin dünyadaki emsallerinizden eksiğiniz değil artılarınızın olduğuna da inanıyoruz. Biz, bize düşeni yaparsak sizin bu müthiş potansiyeli en verimli hale getireceğinize de inanıyoruz. Geleceğimizin bu en güçlü teminatları sizlere emanet; Allah yardımcınız olsun. Okul öncesi’nden üniversiteye sevgili öğrenciler, sizleri de çok seviyor ve inanıyoruz.  Muasır medeniyet yürüyüşünde en önde sizleri görüp avuçlarımız patlayasıya alkışlamaya hazırız ve o günün çok da uzak olmadığına inanıyoruz. Allah zihin açıklığı ve aydınlığı versin. Alacağınız güzel ve doğru eğitim hem sizin hem de bu milletin aydınlık yarınlarının hazırlayıcısı olacak. Öğretmenleriniz de sizin hazırlayıcınız tabi. Hasımların bile sizi ayakta alkışlayacağı günler uzak değil. Yeter ki biz kendi içimizde bozulmayalım, çelişkiler yaşamayalım. Belki biraz iddialı olacak ama sadece biz, sadece milletimiz değil, insanlık  sizin aydınlatacağınız zemininde yürüyecek dünya ve ahret saadetine. Bunun işaretlerini görüyoruz görmek istemeyen körlere rağmen. Biz inanıyoruz siz de inanın lütfen diyor,yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.