1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. Yeni Selahattin Eyyubiyi durdurduk, yeni Abdülhamit'i düşürdük!
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni Selahattin Eyyubiyi durdurduk, yeni Abdülhamit'i düşürdük!

A+A-
07-Haziran-2015 tarihinde ülkemizde yapılan genel seçim sonuçlarını Avrupa, Amerika ve İsrail medyası, dünya kamuoyuna şu manşetlerle duyuruyordu. " SELAHADDİN EYYUBİYİ DURDURDUK.  ABDÜLHAMİT HAN'I ÜÇÜNÇÜ SEFER İKTİDARDAN DÜŞÜRDÜK. İSRAİL'İN DÜŞMANI YENİLDİ. BÖLGEDE İKİNCİ İRAN'A YER YOK."  Batı basının attığı bu ahlaksız manşetlerle, Sayın cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemize, milletimize ve İslam dünyasına karşı olan kin ve nefretlerini kusmuş oldular.
Milletimiz ve muhalefet partileri bu manşetleri çok iyi okumalı ve ona göre hareket etmelidirler. Şer güçler, sadece maddi güçten anladıklarından adaletten ve merhametten nasipleri yoktur. Hal böyle olunca, tarihten kalma unutamadıkları kuyruk acılarından dolayı, İslam milletiyle kalıcı bir barıştan yana olamazlar. Ayrıca hiçbir İslam ülkesini, özelikle ülkemizin siyasi ve ekonomik yönden istikrara kavuşmasına bölgesel güç olmasını istemezler.
 Batılıların zulmüne engel olmanın tek yolu ümmet birliği içinde güçlerimizi birleştirmektir. Yüce Allah (CC) " Tefrikaya düşmeyiniz, aranızda çekişerek kuvvetinizi zayıflatmayınız. Hıristiyan ve Yahudileri veli edinmeyiniz. Onlara karşı güç toplayınız" gibi daha birçok ayetlerle biz kullarını uyarmaktadır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)  " Hıristiyan ve Yahudilere benzemeyiniz, onlarla karşı hiçbir zaman tedbirinizi elden bırakmayınız, birbirinizi seviniz. Aranızda bir ihtilaf çıkarsa, onu Kur'an ve sünnete havale ederek çözmeye çalışınız" buyurmaktadır.
07 Haziran 2015 seçimleriyle AK partisi iktidardan düşünce Selahaddin Eyyubiyi durdurduk, Abdülhamit han'ı üçüncü sefer iktidardan düşürdük demekle, ne kast ettiklerini anlayabilmek için Selahattin Eyyubiyi ve 2. Abdülhamit han'ı, siyasi patilerimiz ve milletimiz çok iyi tanımalı ve ona göre, şer güçlere ders vermelidirler.
Kısaca tarihe bir göz atarsak, miladı 638 yılında HZ. Ömer tarafından fethedilen Kudüs, 1097 yılında haçlılar tarafından ele geçirilerek büyük bir katliama şahit olmuştur. Bu zulüm ve işgali içine sindiremeyen Selahaddin Eyyubi önce Mısır'da hüküm süren ve Kudüs krallığı ile iyi ilişkileri olan Şii Fatımi devletinin halifeliğine son vererek, merkezi Bağdat olan Abbasi halifeliğine bağlılığını ilan ederek, Mısır'ın tek yöneticisi oldu.   Böylece İslam dünyasındaki iki başlılığa ve iki halifelik yapılanmasını son vermiştir.
Merhum Selahattin Eyyubi, ümmet birliğini sağladıktan sonra 90 yıl gayri Müslimlerin elinde zulüm gören Kudüs'ü geri almak için, 2-Ekim 1187 tarihinde Kudüs krallığı ve haçlılarla giriştiği Hittin savaşını kazanarak, Kudüs fatihi olarak tarihe adını yazdırmıştır. Birinci dünya savaşına kadar Müslümanların yönetiminde olan Kudüs 1917 tarihinde İngiliz General Allenbey tarafında ele geçirildi.  Bu ahlaksız General Şam'a gelerek, Selahattin Eyyubi'nin mezarını tekmeleyerek " Ey Selahattin kalk biz geldik, Kudüs'ü de aldık" diyerek kinini kusmuştur.  Aynı işi yunanlılar söğütte gelerek " Ey Ertuğrul! Kalk biz geldik torunlarını yendik topraklarımızı geri aldık" diyerek, büyük bir nefret ve alçaklıkla mezarını kurşunladılar.
Osmanlı devletini yıkmak, Filistin topraklarında Yahudi İsrail devleti kurmak için yıllardır uğraşan Siyonist Yahudilerin 2. Abdülhamit'in huzuruna çıkıp, Osmanlının borçlarını istismar ederek, para karşılığında Filistin'den toprak isteme alçaklığını göstermişlerdir.  Bu seviyesiz ve onursuz talep karşısında, Abdülhamit han büyük bir hiddetle " Bu topraklar şehit kanıyla alınmıştır, parayla satılacak kadar ucuz değildir" diyerek huzurundan kovmuştur.  
Siyonist Yahudiler, Doğu Anadolu bölgesinde bağımsız bir ermeni devletinin kurulması için Ermeni komitacıları harekete geçirerek Abdülhamit han'ın ortadan kaldırılması planını yaptılar.  Bu iş için özel olarak İstanbul'a gelenlerden biride ünlü teröristlerden Belçikalı Edward joris'ti. Bu anarşist, padişahîn Cuma günleri Yıldız camisinden çıktıktan sonra, 1 Dakika 42 saniyede arabasının yanına gittiğin tespit etmişti. Suikast için özel bir faytona 80 kilo patlayıcı 20 kilo demir parçalarıyla hazırlanmış bir bomba yerleştirdiler.
21-Temmuz-1905 Cuma günü hazırlanan suikast faytonu 1 dakika 42 saniye sonra patlatılacak şekilde padişahîn arabasının yanında bırakılmıştı. O gün takdiri ilahi, Şeyhülislam Cemalettin Efendi ile padişahîn konuşması uzayınca, bomba patlamış Abdülhamit Han suikasttan kurtulmuştu. Bu patlama esnasında 26 ölü, 58 yaralı ayrıca 17 araba 20 at da parçalanmıştı. 2. Abdülhamit'in suikasttan kurtulmasına üzülen Tevfik Fikret,  üzüntüsünü yazdığı bir şiirde, şu mısralarla belirtmişti.
" EY ŞANLI AVCI, TUZAĞINI BOŞUNA KURMADIN  ATTIN.. FAKAT YAZIK Kİ, YAZIKLAR Kİ VURAMADIN! "    
Merhum Abdülhamit'i suikastlarla tahtan indiremeyenler,  siyasi entrikalarla iktidardan indirerek, Beylerbeyi sarayına hapse mahkûm ettiler. Aynı Tevfik Fikret Abdülhamit han'ın ne kadar haklı ve milleti için ne büyük fedakârlıklarda bulunduğunu anlayınca, büyük bir özür ve itirafla şu mısraları yazmıştır.
"NEREDESİN ŞEVKETLİM, SULTAN HAMİD HAN?/ÖLÜM UYKUSUNDAN BİR LAHZA UYAN, ŞU NANKÖR MİLLETİN BAK GÜNAHINA / TARİHLER İSMİNİ ANDIĞI ZAMAN, SANA HAK VERECEK, EY KOCA SULTAN; / BİZDİK UTANMADAN İFTİRA ATAN ASRIN EN SİYASİ PADİŞAHINA.."
Değerli okuyucular tarihten gerekli dersleri çıkaramazsak, tarih benzer şekilde tekerrür edecektir. Zalimlerin planları asla değişmiyor. Hedeflerinde İslam medeniyetini ortadan kaldırmak için çalıştıklarını unutmamalıyız. İslam'ın yükselmesi için çalışan hangi kişi, kurum, parti olursa olsun, hainlerin birinci görevi o kişi,  kurum ve partiyle mücadele etmektir. Şer güçlere karşı milletçe birlikte karşı durmanın bilinciyle hareket edersek bilelim ki bizim bileğimizi hiçbir beşeri güç bükemeyecektir. O halde Müslümanlar olarak hangi partinin,  cemaatin, tarikatın, sivil örgütünün mensubu olursak olalım milli meselelerde asla ayrı düşmemeliyiz, yabancıları iç işlerimize karıştırmamalıyız.
 
Ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarını hazmedemeyen, bölgesel güç olmasını istemeyen şer güçler; AK partisinin 13 yılda yaptığı maddi ve manevi kalkınma hamlelerinden rahatsız olduklarını açıkça ilan ederek, yeni Selahaddin Eyyubiyi, yanı T. Erdoğan'ı durduktuk diyerek, sevinç çığlıkları attılar. Dün Kudüs'ü fetheden Selahaddin Eyyubi'nin mezarını tekmeleyen, Ertuğrul Gazi'nin türbesini kurşunlayanlar, Abdülhamit han'a kızıl sultan diyenler, tarihi kinlerini kusmak için, ayni şekilde maddi ve manevi yönünde milli adımlar atan liderlere ve partilere haince saldıracaklarını unutmamalıyız.
Söz buraya gelmişken İslam dünyasında yaşanan tüm olumsuzlukların neticesi Yüce Allah'ın izniyle rahmette dönüşecektir. "..ALLAH'IN İNSANLARI BİRBİRLERİYLE DEFETMESİ OLMASIYDI , YER YÜZÜ MUTLAKA YOK OLUP GİTMİŞTİ." (Bakara 251)   insanlığı ifsat eden Siyonistleri ve onların oluşturduğu teröristleri, Filistinli ve diğer mücahit gruplar engel olmasalardı Allah'ü-âlem Mekke ve Medine'ye saldırarak yeryüzünün yok olmasına vesile olurlardı. Bundan dolayı İs lam dünyası birleşerek, fesatçıları durdurmalı, Filistinli ve diğer İslam mücahitlerini desteklemelidirler. İran'da aklını başına almalı Fatımi devleti gibi Kudüs krallığına dolayı destek vermemelidir.
Bundan dolayı diyorum ki, hiçbir İslam ülkesi yabancıların timsah gözyaşlarına inanmamalıdır. Onların kayığına binerek ülkelerini geri bırakmamalıdırlar. Abdülhamit'i üçüncü sefer düşürdük diyenler, Merhum menderes'i, Özal'ı, Erbakan hocayı, şimdide Tayyip Erdoğan'ı düşürdük diyorlar.  Düşürdük diye sevinenler bilsinler ki, bu bir nöbet değişimidir. Üç asırdır ülkemizi ve İslam dünyasını fitne ve fesatla yıkmaya çalışanların, alçakça düşüşlerinin seyretme zamanı gelmiştir. Yüce Allah Kur'an da şöyle buyuruyor. " EĞER SİZE BİR YARA DOKUNDUYSA O ADAMLARADA ÖYLE YARA DOKUNDU. O GÜNLER VARYA İŞTE BİZ ONLARI İNSANLAR ARASINDA EVİRİR ÇEVİRİRİZ" ( Ali İmran 140)       
Bu yazı toplam 847 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum