1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Yeni stadyumun açılışı için heyecan verici bir girişim
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni stadyumun açılışı için heyecan verici bir girişim

A+A-

Geçtiğimiz perşembe Bursa TSYD Şubesi’nin toplantısı vardı. Malum Kocaeli ili olarak Bursa’ya bağlı olduğumuz için bize de davetiye geldi. Genel Başkan Oğuz Tongsir’in de katılacağı bildirildi. Serviste Zafer izinli, Kenan il dışındaydı. Uğur Uludağ’ı tek başına bırakıp gidemezdim. Mazeret bildirdim. İl Temsilcimiz Metin Karan da aynı gerekçeyle gidemeyeceğini iletti. Kocaeli olarak durumları müsait olan Süleyman Durak ile Metin Tuncay’ı toplantıya gönderdik. Bizimkiler giderken yanlarına pişmaniye almışlar. Toplantı sonunda Tongsir’e ikram etmişler. Bu arada bizim çocuklar fırsat bu fırsat diyerek güzel bir konuyu gündeme getirmişler.

ttc.jpg

24 MART’TAKİ FİNLANDİYA MAÇI 
 Malum yeni stadyumumuz şubat sonu-mart başı gibi açılacak. Görkemli bir açılış olsun, A Milli takım gelsin diye düşünmüşler ve konuyu TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’e iletmişler. Tongsir, “Siz bana kesin açılış tarihini bildirin, gerisini hallederim. Federasyon Başkanı Demirören ve Teknik patron Fatih Terim’le görüşüp talebinizi iletir, olması için çaba gösteririm” demiş. A Milli Takımın maç takvimine baktık. 24 Mart’ta Finlandiya ile Dünya Kupası grup eleme maçı var ve henüz yeri belli değil. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Muzaffer Çintimar, mart başı gibi stadyumun hazır hale geleceğini bildirmişti. Finlandiya maçının İzmit’te yeni stadyumda oynanması takvime uygun gibi gözüküyor.
 

BU HAFTA ÇİNTİMAR İLE GÖRÜŞECEĞİZ  
TSYD Kocaeli olarak bu hafta içinde İl Müdürümüz Çintimar’ı ziyaret edip konuyu aktaracağız. Çintimar’dan “Bizim için uygundur” cevabını alırsak, hemen Oğuz Tonksir’i arayıp 24 Mart’taki Finlandiya maçının İzmit’e verilmesi için gerekli girişimlere başlayabileceğini söyleyeceğiz. Bakanımız başka olmak üzere siyasi irade kanadı da mutlaka devreye girecektir. Dünya Kupası grup eleme maçıyla, A Milli Takımın maçıyla yeni stadyumumuzun açılışını yapmak, çok güzel olur. Kocaeli TSYD olarak bunu sağlamak için gereken adımları atacağız. İnşallah gerçekleşir. Tüm gelişmelerle ilgili bilgileri en çabuk ve en kapsamlı şekilde sizlere aktarmaya devam edeceğim. Müjdeli haberler vermeyi umut ediyorum. 

Tebrikler Kocaeli ASKF, teşekkürler Büyükşehir

Bu yıl üçüncüsü yapılan Başkanlar Kurulu toplantısına çok istememe rağmen iş dolayısıyla gidemedim ancak olup bitenleri gerek gazeteyi temsil eden arkadaşlardan, gerekse diğer katılımcılardan öğrenmeye çalıştım. Genel anlamda organizasyon katılımcıları memnun etmişti. Ancak acaba organizasyonu gerçekleştiren ASKF Başkanı Murat Aydın ne düşünüyordu, bu da önemliydi. Önceki gün kendisini telefonla aradım. Önce Aydın’dan aldığım bazı bilgileri aktarayım. 3 gece, 4 gün Antalya’nın 5 yıldızlı en büyük otelinde gerçekleştirilen toplantıya 410 kişi katılmış. Kesin olmamakla birlikte 13 ile 18 arasında kulüp toplantıya temsilci göndermemiş. Kimisinin mazereti varmış, kimisi de protesto amaçlı olarak gitmemiş. Geçmiş iki toplantının maliyeti gönüllü sponsorların katkılarıyla karşılanmıştı. Bu yılkine Büyükşehir katkı koymuş. Büyükşehir ile ASKF giderleri birlikte karşılamış, yani ortak bir organizasyon olmuş.
 

PROGRAM AKIŞINDA KÜÇÜK SORUNLAR
 Maliyetin ne tuttuğunu sorduğumda sevgili Aydın, ilgili birimlerin çalışma yaptığını kısa bir süreyle rakamı kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. Malum önceki toplantı haziran ayında yaz sezonundaydı, bu kez ekim ayında yani sezonun bitiminden sonra yapıldı. Bunun nedeni maliyetti.  Başkan Aydın bundan sonraki toplantıları da fiyatların makul olacağı yaz dönemi öncesi veya sonrasında yapacaklarını söyledi. Yani nisan ve ekim aylarında. Bu arada yaz dönemi bitiminin ardından toplantı yapıldı ancak çok kişinin deniz ve havuz keyfi yaşadığını da belirtelim. Başkan Murat Aydın genel anlamda toplantının çok iyi geçtiğini sadece program akışındaki bazı sorunların kendisini üzdüğünü söyledi. Ünlü isimlerin katıldığı panelin ardından plaket töreni yapılacağı anons edilmemiş ve doğal olarak çoğunluk dağılmış. Başkan Aydın kapanış konuşması yapamamış.
 

GELENLER, GELMEYENLEN 
 Antalya Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanının gelmesi, ilimizin ilçe Belediye Başkanlarının katılımı sevindirmiş Başkan Aydın’ı. Taban Birlikleri Başkanları Mecit Keskin, Süleyman Karadaş bizzat gelmiş, Remzi Demirer’in yönetiminden katılım olmuş. Murat Aydın İl Hakem Kurulu’ndan kimsenin gelmemesine ise üzülmüş. Yeni Başkan Sabahattin Gökkaya’yı defalarca aradığını ama dönüş yapmadığını söyledi. Gökkaya’nın işi olabilir, kuruldan bir ismi görevlendirebilirdi. Erman Toroğlu, Rıza Çalımbay ve Gürkan Kubilay’ın organizasyondan çok memnun ayrıldıklarını söyledi Murat Aydın. Toroğlu A Spor’daki programında etkinlikten bahsedecekmiş. Organizasyonla ilgili haberin Hürriyet, Cumhuriyet gibi önemli gazeteler başta olmak üzere 500 dolayında yayın organında çıktığı bilgisini aktaran Murat Aydın, çok sayıda ilin ASKF Başkanından tebrik telefonu aldığını da söyledi.
 

KULÜPLER MEMNUN, DOĞRU İŞ YAPILIYOR
Bu arada, bir sonraki Başkanlar Kurulu’nun yurt dışında olacağı konuşuluyor kamuoyunda ve Kıbrıs adı veriliyor. Başkan Aydın’a bunu sorduğumda, “Şu an için kesin bir şey yok ancak dördüncü toplantıyı farklı bir konsepte yapma planımız, düşüncemiz var. Önümüzdeki günlerde açıklarız” yanıtı verdi. ASKF Başkanı Aydın’ın 3’ncü Başkanlar Kurulu toplantısına dair değerlendirmesi böyle. Küçük oranda çatlak sesler, olumsuz yorumlar çıksa da, genel anlamda bir memnuniyet söz konusu. ASKF’yi bağlayan da bu. ASKF’nin önceliği kulüpleri mutlu etmek olduğuna göre doğru bir iş yapılıyor demektir. Umuyorum, diliyorum ki bu gelenek yıllarca sürer. Buradan başka illerin hayal bile edemediği organizasyonu üçüncü kez yapan Kocaeli ASKF’yi kutluyor, organizasyona katkı sağlamakla birlikte bizzat orada bulunan amatörlere olan sevdasını bir kez daha gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ilgi ve duyarlılığı için teşekkür ediyorum.  

Kocaeli TV’de özel konuk

Bu akşam Kocaeli TV’deki Top Ağlarda programında ağırlıklı olarak Kocaelispor’un dünkü Karacabey maçını konuşacağız. Tabi diğer takımlarımızın maçlarından, gündeme dair diğer konulardan da bahsedeceğiz. Bu akşamki yayında özel bir konuğumuz olacak. Ne zamandır istiyordum katılmasını, birçok kez davet ettim ama “Sonra” diye hep beni geçiştirdi. Nihayet bu akşam için söz verdi. 
Evet, konuğumuz Kocaelispor’un seçkin taraftarlarından sevgili Bekir Cenk Lüleci. Bu ismi Kocaelisporlular, özellikle köşemi talip edenler iyi tanıyor. Numaralı B tribünün müdavimidir, maçlar sırasında sesi çok çıkar. Futbolu iyi bilir, öngörüleri genelde çıkar. Kocaelispor’un iç saha maçlarını kaçırmaz, dışardaki maçlara da gitmeye çalışır. Cenk, dün Bursa’daydı, Karacabey maçını izledi. Bu akşam hem maçla ilgili değerlendirmelerde bulunacak, hem de Kocaelispor’un gündemine dair sorularımızı yanıtlayacak. Dünkü maçın detaylı teknik analizini ise Pro Lisansa sahip Necip Öztaş yapacak. 
Hatırlatıyorum, canlı yayınımız 21.00’de başlıyor. Bu arada seçkin taraftar grubundan Necdet Memiş, namı diğer Tavukçu Necdet’ten programa çıkmak için söz aldığımı, asıl hedefimin Ali Okumuş, namı diğer Bardakçı Ali olduğunu da belirteyim. 

Bu yazı toplam 1561 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.