1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni ve beyaz bir sayfa
Yeni ve beyaz bir sayfa

Yeni ve beyaz bir sayfa

Bir aydır Kocaeli Futbol Kulübü ile yatıp kalktık. Artık işin sonuna geldik. Bugün kongre günü. Körfezspor, adını Kocaeli Futbol Kulübü, renklerini ise Yeşil-Siyah-Kırmızı olarak değiştirece

A+A-

Bir aydır Kocaeli Futbol Kulübü ile yatıp kalktık. Artık işin sonuna geldik. Bugün kongre günü. Körfezspor, adını Kocaeli Futbol Kulübü, renklerini ise Yeşil-Siyah-Kırmızı olarak değiştirecek. Yeni sezonda bir mucize olmazsa Kocaelispor liglere katılamayacak. 2. Lig’deki tek temsilcimiz Kocaeli Futbol Kulübü olacak. Kocaelispor mevcut haliyle yaşasın istedik, bunun için çok mücadeleler verdik ama olmadı. Çaresiz yeni duruma alışacağız, Kocaeli Futbol Kulübü’nün peşine takılacağız. Öncelikle yeni dönemin, Kocaeli Futbol Kulübü’nün önce Türk futboluna sonra ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

KÖRFEZ İLÇENİN AĞIRLIĞI SÜRÜYOR

Bugün gözler, kulaklar Körfez Belediyesi Meclis Salonu’nda olacak. Yeni yönetim belirlenecek. Çok önemli tüzük değişiklikleri görüşülecek. Yönetim kurulu listesiyle ilgili kenti kucaklayan, kamuoyunun desteğini alan bir ekip beklentileri vardı. Ancak dün görüştüğüm sevgili Yunus Pehlivan, yönetimde öyle flaş isimler olmayacağını söyledi. Islarlarım sonrasında 5-6 isim verdi. Eski yönetimden devam edenler belli gibi. Birkaç yeni ismi de verdi. Yenileri tanıyamadım. Pehlivan ilçe belediye başkanlarının fikirlerini, önerilerini almış ancak doğru dürüst bir şey çıkmamış. Bugün liste açıklandığında Kocaelisporlulara isimlerin çoğu yabancı gelecektir. Körfez ilçenin ağırlığı, hükmü devam edecek. Yönetim kurulu listesi dışında en çok merak edilen tüzük değişikliklerine üyelerin nasıl tepki gösterecekleri.

ÜYE SAYISINDAKİ SINIR TARTIŞMA YARATIR

İsim ve renkler konusunda bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Üyeler içinde ismin ve renklerin değişimine karşı çıkacaklar olabilir. Ama sayıları sınırlı kalır diye düşünüyorum. Tüzük değişikliği için oy çokluğu şartı var. İki tüzük değişikliği de genel kuruldan geçer kanısındayım. Üye sayısının her yıl yüzde 10’dan fazla artmayacağına yönelik bir tüzük değişikliği maddesi de görüşülecek bugün. Dün öğrendim bunu. Bence bugünkü kongrede bu madde çok tartışılır. Kongreyi tam kadro takip edecek Hodri Meydan grubu tepki verebilir. Körfez’in 92 üyesi var. Bu üyelik konusunun etraflıca görüşülmesi gerekir diye düşünüyorum. Üye sayısına sınır getirmek sağlıklı bir yol gibi gözükmüyor.

HAYIRLISI OLSUN, KENT SPORU KAZANSIN

Madem bu kulüp kenti temsil edecek, kenti kucaklayacak başka formüller bulunmalı. Üye sayısının sınırlanması yerine üyelik kriterleri getirilmesi, giriş ücretinin yüksek tutulması düşünülebilir. Bu önemli bir konu. Üzerinde iyi düşünmek gerek. Bugünkü kongrede başka önemli tüzük değişiklikleri de gündeme gelebilir. Merakla bekleyeceğiz. Kent spor kamuoyu ve basın büyük ilgi gösteriyor kongreye. Kocaeli TV naklen yayınlayacak genel kurulu. Başta yazdığım gibi kongrenin Türk sporuna ve ilimize hayırlı olması tek dileğimiz. Yeni ve beyaz bir sayfa açıldı. Büyük hedef koyuldu, 2 yılda Süper Lig dendi. Bize de inşallah demek kalıyor.

Hakeme saldırıya daha ağır cezalar uygulanmalı

U-19 2. Küme’ye dahil Yeniyalı Barbaros-95 Evler maçı bitiminde Yeniyalı Barbarossporlu futbolular hakeme saldırmıştı. Disiplin Kurulu söz konusu futbolcuların savunmalarını aldıktan sonra önceki günkü toplantıda cezaları belirledi. Fatih Çakır’a 1 yıl 1 ay, Soner Aslan ve Emrah Sarıkaya’ya ise 1’er yıl hak mahrumiyeti cezası verildi. Şiddet yasasının çıkmasının ardından diğer kentlerde verilen cezalarda büyük artışlar gözlemiştik. Bizde ise değişen bir şey yok. Yasadan önce de hakeme vurmak 1 yıldı, şimdi de 1 yıl. Bu ceza bence az. Hakeme vurana daha ağır cezalar uygulanmalı ki, caydırıcı olsun. Bu arada İzmit Fatihsporlu Suat Eser ile ilgili de hakeme tokat attığı şeklinde haberler yapılmıştı. Suat Eser haberin çıkmasının ardından gazetemizi arayıp, “Tokat atmadım, ittim” demişti. Raporlarda Suat Eser’in hakemlere saldırmaya teşebbüs ettiği belirtiliyor. Yani tokat atma gibi bir olay yok. Bu yüzden de kurul futbolcuya 6 maç ceza uygulamış.

Yerinde bir düşünce

ASKF heyeti sezon sonu amatör spora katkı sağlayanlara teşekkür turlarını sürdürüyor. ASKF heyeti önceki gün Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ı ziyaret etti. Başkan Alemdar’ın ziyaret sırasında 17 Ağustos Stadı’yla ilgili açıklamaları dikkat çekici. Alemdar, Vali ile görüştüğünü ve bu sahayı suni çime dönüştüreceklerini söyledi.

17 Ağustos, ya da eski adıyla Dış Stat yıllar önce doğal çimle kaplandı. Amatörler için yapılan ilk doğal çim sahaydı. Herkes bayram yaptı. Ancak aradan yıllar geçti, o sahayı ne amatörler, ne başkası hiç kimse doğru dürüst kullanamadı. Arada bir iki maç verildi o kadar.  Atıl bir vaziyette bırakıldı. Böyle bir tesisin kullanılamaması önemli bir eksiklikti. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar harekete geçti ve sahanın kullanılması için öncelikle zeminin suni çime dönüşmesinin şart olduğunu gördü. Sonra da Valimizden gereken desteği aldı. Valimiz tamam dediyse, bu iş kısa süreçte bitecek demektir. 17 Ağustos Stadı en yakın zamanda suni çim zeminiyle yeniden amatörlerin hizmetine girecek. Merkezde bir güzel saha daha açılmış olacak. Öncelikle Derince Belediye Başkanı Alemdar’a duyarlılığından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Birisi harekete geçmese, o saha yıllarca atıl durumda kalırdı. Valimiz sahanın suni çime dönüşmesi için gereken kaynağı sağlayacak. Valimiz Topaca’ya da teşekkür ediyoruz.

Kurtar’a gönülden başarılar

Önceki akşam NTV Spor’da Denizlispor’un Güvenç Kurtar ile anlaştığı haberini gördüm. Sevgili Kurtar bir dönem Türk teknik adamları içinde parlayan yıldızlardan biriydi. Ne yazık ki son dönemde gözden düştü. Epeydir boştaydı. Hepimizin beklentisi ve arzusu Kurtar’ın Süper Lig’den bir takıma gideceği yönündeydi. Ancak o koşullar oluşmadı. Sevgili Kurtar, daha önce iki kez çalıştığı Denizlispor’un teklifini kabul etti. Hatırlanacaktır mutlaka. Bir dönem Denizlispor uçurumun kenarındaydı. Ben dahil herkes kesin küme düşer diyordu. Sevgili Kurtar kurtarıcı olarak takımın başına getirildi. Çok iddialıydı, takımı düşürmeyeceğim diyordu. Denizlispor çok kötü durumdaydı, Kurtar’ın bu iddialı sözleri kimseye inandırıcı gelmedi. Ben de hiç inanmadım. Hatta yazı yazdım, Kurtar Denizlispor’u ligde bıraksın canlı yayında elini öpeceğim diye. Kurtar, o sezon Denizlispor’u ipten aldı, bir mucizeye imza attı. Ben de sözümü tuttum, Kocaeli TV’de canlı yayında Kurtar’ın elini öptüm. Güvenç Kurtar, ertesi sezon Denizlispor’da görevine devam etti ama başarılı olamayınca yollar ayrıldı.  Takımı ipten aldığı sezon Denizlispor camiasının gönlünde taht kurmuştu. Ona karşı bir sevgi vardı. Denizlispor yönetimi de bu gerçekle hareket ederek Kurtar’ı yeni sezonda takımın başına getirdi. Sevgili Kurtar ve elbette İzmitli bir teknik adam adına bu birlikteliğe sevindim. Kurtar’a yürekten başarı diliyorum. Türk futbolu Kurtar’ın dönüşünü bekliyor. İnşallah Denizlispor’da bu dönüşü gerçekleştirir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.