1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yenilikçi eğitimcilere ödül 
Yenilikçi eğitimcilere ödül 

Yenilikçi eğitimcilere ödül 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödül Töreni” ilimizde gerçekleşti. 

A+A-

Eğitim ve öğretim alanındaki özgün uygulamaların yaygınlaştırılması, kalitesinin artırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 4’üncüsü düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında, Türkiye genelinde 3800 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerin 303 tanesi saha ziyaretine kalmaya hak kazandı. İlimizin de içinde yer aldığı Doğu Marmara Bölgesi’nde saha ziyaretine kalan 20 okul ve kurum projesinden; ikisi Bireysel, altısı Ekip türünde olmak üzere toplam 8 tanesi Bölgesel Ödüle layık görüldü. Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, Eğitim-Öğretim Erişim ve Yönlendirme, Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi kategorilerinde ödüle layık görülen projelerin “Bölgesel Ödül Töreni” Süleyman Demirel Kültür Merkezi(SDKM)’de gerçekleşti. Törene; Bursa, Düzce, Eskişehir ve Kocaeli’ den ödüle layık görülen çalışmaların İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile başvuru sahipleri katıldı. 

EĞİTİM ANAYASAL BİR HAKTIR
Törende konuşan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadık Uysal , “Eğitim anayasal bir haktır. Ulusal bazda çalışma perspektifi söz konusu. Her öğrenciye eşit imkanlar sunuyoruz. Eğitimde yenilikçilik dendiğinde sınıfları boyayalım öğretmen odasını yenileyelim ile başlarlar. Biz de böyle yaparız. Yenilikçilik, müfredatla farklı bireylere farklı sosyal yapıya sahip bireylere dezavantajlı durumları avantaj haline getirmektir. Bu toplantının camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 

BİLGİYİ PAZARLAMAK ÖNEM KAZANDI
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel İzleme ve Değerlendirme Genel Başkan Vekili Fatih Başak ise, “Önümüzdeki yılın katılım noktasında daha fazla olasını ümit ediyorum Bilgi çağı baş döndürücü gelişmelere sahne olmaktadır. Kurumların klasik öğrenen gelişen yenilikçi, organizasyonlar haline gelmesini zorunlu kılınmıştır. Değişime ayak uydurmanın ötesinde onu yönetmek önem kazanmıştır. Bunun için bilgiye sahip olmak yeterli değil. Bu bilgiyi üretmek ve ürettiğini dışarıya pazarlamak noktasında önümüzün açılması için bu yarışma düzenlenmektedir. 2011-2012 yılında ilk kez uygulanan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri 4’üncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. 

Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimi /Eskişehir Tepebaşı Ticaret Borsası İlkokulu
İbrahim Taşdemir, Ömer Nalbant, Berrin Erbaş, Osman Sıtkı Mert

Matematik Atölyesi /Eskişehir Tepebaşı-Pilot Binbaşı Ali Tekin İlkokulu
İbrahim Şahin, Eyüp Şengül, Muzaffer Özenli, Abdulkadir Erdoğan, Ömer Garan

Doğa Müzesi /Düzce Merkez Hürriyet Ortaokulu
Ayşe Arslan

Pratik-Al/Eskişehir Tepebaşı Şehit Teğmen Subutay Alkan Ortaokulu
Gülin Üstün, Nurettin Nigar, Erol Keskin, Eşref Onur

Gençlerle Kariyer Sohbetleri /Eskişehir Milli İl Eğitim Müdürlüğü
Barış Hancı Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Göksel Yılmaz, Fatma Zehra Doğan, Nuray Gökçayır

Bir Okul Değişir Bir Dünya Değişir /Eskişehir Odun Pazarı Şehit Onur Yeşil Ortaokulu
Alpaslan Demirdağ, Raşit Veysel, Sedat Çevik, Utku Somer, Elif Öztürk

Sosyal Beceri Öğretim/Kocaeli Derince Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu
Yıldıray Kılıç

7 Güzel Adam Sanat ve Edebiyat Topluluğu /Bursa Osmangazi Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi 
Yunus Emre Altuntaş Osmangazi Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü, Kadir Karip, Cahide Özgür, Aslı Kandır, Zehra Karakaş Palacı

Ayşegül Kalaycı
 

Bu haber toplam 1668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.