1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yıllarca gündemde olan dernek kuruldu
Yıllarca gündemde olan dernek kuruldu

Yıllarca gündemde olan dernek kuruldu

Uzun yıllardır gündemde olan otel sahiplerinin sorunlarını birlikte çözeceği dernek kuruldu. Kocaeli Otel ve Turistik Tesis İşletmeleri Derneği, otel ve turistik tesislerin sorunlarını ortak çözmek için güçlü adımlar atacaklarının altını çizdi

A+A-

8 EKİM’DE KURULDU

Kocaeli Otel ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği (KOTİD) kuruluş toplantısını Welborn Otel’de gerçekleştirdi. 8 Ekim’de resmi kuruluşu gerçekleştirilen derneğin Kurucu Başkanlığını Sadettin Acar’ın yaptığı derneğin kuruluş amacı ortaya koyuldu. Toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen’in de katıldığı toplantıda KOTİD’in kuruluş gerekçeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

 

TURİZM GERİDE KALMIŞ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Sadettin Acar, 8 Ekim’de kuruluş belgelerini aldıklarını kaydetti. 35 yıldır ülkeyi saran terör belasından kurtulmak isterken canını feda eden şehitlere ve vatandaşlara rahmet dileyen Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını dernek olarak kutladıklarını kaydetti. Kocaeli’nin otellerinin yatak sayısının 13 bin olduğunu belirten Acar, “Sanayi kenti olan Kocaeli’de turizm geride bırakılmış. 2 denizi, bir gölü ve dağları olan Kocaeli bir turizm kentti.

 

dsc00455.jpg

 

GEBZE VE İZMİT’İ İÇİNE ALACAĞIZ

Doğal güzelliklere sahip olan bu kentte yerel yönetimin destek vermesini bekliyoruz. Biz yatırımcıların bir araya gelerek birlikten güç gelecek mantığı ile sorunlarımızı masaya yatırmalıyız. Geç kalınmış bir hareket. Bundan sonra Gebze ve İzmit bölgesini içine alarak derneğin üye sayısını artırmak istiyoruz. Yerel ve bakanlık nezlinde ağırlaşan sorunlarımızı çözmek için birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. İl müdürlüğümüzle ve yerel yönetimlerle birlikte sorunlarımızı Ankara’ya taşıyacağız.

 

BÜYÜK SORUNLARIMIZ VAR

Yerel yönetimler bizden atık bedeli adı altında ucube bir vergi koymuşlar. Biz kayıt altında olan sektörleriz. Çevre vergimi zaten veriyorum. Bir de meclis bunu nasıl bize vergi koyar, belediyeler vergi koyamaz diye biliyoruz. Katı atık bedeli ile haksızlıklar yapılıyor. Otellerde mükemmel alanlar var. Düğün yapılmasına izin verilmiyor. Günlük kiralık evler, pansiyon evler var. Yerel yönetimler pansiyon ruhsatı veriyor. Bizim kabul etmediğimizi onlar kabul ediyor. Müthiş bir haksız rekabet oluyor. Bunlar yatırımlarımızın önünü kesiyor. Haksızlıkların üstüne birlikte gidelim diye bu derneği kurduk” dedi.

 

GEÇ KALINMIŞ BİR KURULUŞ

Derneğin geç kalınmış bir kuruluş olduğunu söyleyen İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, “Birlikte her türlü çalışmayı yapacağız. Sizlere destek olmak zorundayız. Çünkü turizm için kuruyan bu dernek umarım sürdürülebilir olur. Çok güzel bir başlangıç olmuş. Birçok ili gezdiğimizde çok güçlü STK’ların olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki süreçte derneğinizin güçlü bir STK olarak sahneye çıkacağına inanıyorum. Olumlu adımlarla güçlü bir STK olacaktır. Geç kalınsa da güzel oldu.

 

5’İNCİ BÜYÜK TURİZM KENTTİ OLABİLİRİZ

Kocaeli’de turizmi geliştirmek için çok önemli faktörler var. Tarihi ve doğal güzellikler çok farklı. Roma’nın dördüncü büyük kentti. Nikomedya, Orhan Gazi’nin izlerini taşıyor. Anibal, Sultan Fatih Mehmet bu kentte öldü. Bu kentte büyük değerler var. Bu değerleri ortaya çıkartırsak 5’inci büyük turizm kentti olmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Ancak bunun yapılması için tüm kurumların ortak çalışması gerekiyor” dedi.

 

KURUCU YÖNETİM

Derneğin kurucu Başkanı Sadettin Acar, Başkan Yardımcısı Cihan Emeksiz, Sekreteri Özge Ulusoy, Saymanı Yasin İnanöz, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Özel, İlhan Akkurt, Hüseyin Karaaslan.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.