1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yılmaz: "Çocuk satıcılardan alışveriş yapmayın"
Yılmaz: "Çocuk satıcılardan alışveriş yapmayın"

Yılmaz: "Çocuk satıcılardan alışveriş yapmayın"

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla sokakta çalışan çocuklara yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi

A+A-

Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla Yürüyüş Yolu üzerinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında ayrıca, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü konulu, “Çocuk işçiler olmasın” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

toplu-(2)-014.jpg

“ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ÖNEMLİ BİR KONU”

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü çerçevesinde her yıl çocuk işçiliğine dikkat çekiyoruz. Bu yıl da, dünya çocuklarıyla birlikte bizim çocuklarımızın da sokaklardan tarlalardan, ağır ve tehlikeli işlerden kurtulmaları için, dünya çocuklarına yaraşır bir yaşam ve eğitimlerini sürdürebilmeleri için çalışıyoruz. Çocuk işçiliği, özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin önemli bir sorunu olarak varlığını sürdürmektedir. Çocuklar inşaatlarda, tarlalarda, fabrikalarda, maden ocaklarında hatta savaşlarda asker olarak kullanılmakta ve çalıştırılmaktadır” dedi.

“ÇALIŞAN ÇOCUK SÖMÜRÜLEN ÇOCUKTUR”

Sokakta çalıştırılan çocuklardan alışveriş yapılmaması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, “Birçok şehirde su, mendil, sakız satan, dilenen çocuklar görmekteyiz. Normal vatandaş olarak ‘Peki bizler bu konuda ne yapabilir, nasıl katkıda bulunabiliriz’ denildiğinde; camii önlerinde, sokakta, caddelerde dilenen ve bir şeyler satmaya çalışan çocuklarla asla alışveriş yapmamalıyız, yapanları da çekinmeden uyarlamalarını istiyoruz. Sokakta çalışan her çocuk istismar edilen, sömürülen çocuktur. Çocuklara verdiğimiz her kuruş, iyilik değil kötülüktür. Onları daha çok sokağa mahkum etmektedir” diye konuştu.

toplu-(1)-015.jpg

“ÇOCUK İŞÇİLER OLMASIN”

Ulvi Yılmaz basın açıklamasındaki sözlerini, “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, hak ettikleri sosyal ve ekonomik ortamlarda yaşayabilmeleri ve geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu bağlamda İl Müdürlüğü olarak çocuk işçiliğiyle mücadele konusuna dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacı ile İzmit genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak “12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü” konulu, “Çocuk işçiler olmasın” temalı resim yarışması düzenlendik. Bu vesile ile çocukların çalıştırılmadığı ve istismar edilmediği bir dünya temennisinde bulunuyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖĞRENCİLER

1.Melek Rüya Kahrıman- Kılıçarslan Ortaokulu

2.Hiranur Cengiz – Kılıçarslan Ortaokulu

3.Abdullah Enes Şahin – Özel Cebir Ortaokulu

birinci-003.jpgikinci-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum