1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yine hata yapıyorlar, yine pişman olup özür dileyecekler
Yine hata yapıyorlar, yine pişman olup özür dileyecekler

Yine hata yapıyorlar, yine pişman olup özür dileyecekler

Kocaelisporlular çok iyi hatırlayacaktır. İki yıl önce Serhan Gürkan, kulübün parasını çarçur ediyor, inanılmaz yanlışlara imza atarak Kocaelispor’u uçuruma sürüklüyordu. Böylesi bir durumda

A+A-

Kocaelisporlular çok iyi hatırlayacaktır. İki yıl önce Serhan Gürkan, kulübün parasını çarçur ediyor, inanılmaz yanlışlara imza atarak Kocaelispor’u uçuruma sürüklüyordu. Böylesi bir durumda bir Kocaelisporlu, bir basın mensubu olarak kayıtsız kalmadım. Kocaelispor’un biran önce Serhan Gürkan’dan kurtulması gerektiği yönünde günlerce yorumlar yaptım.  Gürkan ve o dönem onu destekleyen bir grup taraftar bu yorumlarıma çok kızdılar. Hacettepe ile oynadığımız ve 4-0 kazandığımız ilk yarının son maçında da o taraftar grubu atılan her gol sonrasında bana küfür ettiler, benimle alay ettiler. Bana demediklerini bırakmadılar. Maçın farklı skorla kazanılmasına aldanıp Gürkan’ın doğru işler yaptığını sandılar. Gürkan’ı ağır şekilde eleştirerek kulübe büyük zarar verdiğimi düşünüp beni Kocaelispor düşmanı ilan ettiler. Sen nasıl doğru işler yapan Başkana laf söylersin diye beni istenmeyen adam ilan ettiler.

Gürkan kulübü uçuruma sürüklüyor dedim, beni kocaelispor düşmanı ilan ettiler

Sonrası malum. Zaman beni haklı çıkardı. Takım küme düştü, kulüp Gürkan tarafından inanılmaz derecede borçlandırıldı. Resmi rakamlar ertesi sezon transfer dönemi ortaya çıktı. Futbol Federasyonu karşımıza inanılmaz bir borç faturası koydu. Gürkan’ın kulübe ne büyük kötülük ettiği, kulübü batırdığı resmi rakamlarca tescillendi. Gürkan kulübü uçuruma sürüklüyor dediğimde beni Kocaelispor düşmanı ilan edip, maçlarda küfür eden o taraftar grubu iki yıl sonra gerçeği görebildi, bir basın açıklamasıyla o dönem hata yaptıklarını kabul edip özür diledi ve Serhan Gürkan’a veryansın etti. Elbette çok geçti.

Yalan yanlış ve maksatlı yazılarımla kocaelispor’a zarar veriyormuşum

Gelelim bugüne. Son günlerde aynı taraftar grubunun iki yıl öncesi gibi bana tepkileri var.  Yaptığım yorumların Kocaelispor’a zarar verdiğini söylüyorlar ve beni Kocaelispor’u bu durama getiren adam olarak ilan ediyorlar. Özellikle Sırp sorununun aşılmasındaki yorumlarımın maksatlı olduğu görüşündeler. Onlara göre sorunu aşan isim Vali Ercan Topaca. Onlara göre Başkan Muammer Çelik’in olayın çözümünde en küçük bir payı, katkısı yok. Benim aldığım bilgiler ise öyle değil. Başkan Çelik’in bu işte önemli bir payı olduğu bilgisini aldığım için doğal olarak Çelik’e teşekkür ediyorum. Sırp sorununun aşılmasında Çelik’in payı var demem, o taraftar grubunu öfkelendirmiş. Benim yalan yanlış yazılar yazdığımı, Kocaelispor’a zarar verdiğimi iddia ediyorlar. Ve artık Kocaelispor’un yakasından düşmemi istiyorlar.

Adım kadar eminim, yine özür dileyecekler

Telefonla arayıp Kocaelispor ile ilgili yazılar yazmamamı, istifamı vermemi istediler. En son olarak da geçen haftaki Pendikspor maçının başında beni hedef alan “Taraftar çıldırdı, Hayrettin’i istiyor” ve “Çelik’i alana Hayrettin bedava” şeklinde sloganlar attılar. Beni iki yıl önceki gibi Kocaelispor düşmanı, istenmeyen adam ilan ettiler. Dün Gürkan kulübü batırıyor dedim, o gün beni Kocaelispor düşmanı ilan edenler sonradan gerçeği görüp hata yaptıklarını söylediler. Bugün Muammer Çelik için maddi anlamda inanılmaz işler yaptı, o olmasaydı Kocaelispor yaşayamazdı, Sırp sorununun aşılmasında büyük rolü oldu diyorum diye yine beni Kocaelispor düşmanı ilan edenler adım kadar eminim ki yakında hata yaptıklarını görüp yine özür dileyecekler.

Çeyrek asırdır alnım açık, başım dik

Görülen lüzum üzerine son bir paragraf açalım, bir hatırlatma yapalım. Çeyrek asırdır bu meslekteyim. Hep doğru bildiklerimi, inandıklarımı yazdım. Bir yorum yazarken aman birileri kızar veya birileri mutlu olur diye bakmadım. Kimsenin adamı olmadım, kimseye bir gebeliğim yoktur. Çiğ yemedim, karnım ağrımadı. Benim kalemimi satın alabilecek para henüz basılmadı. Her devrin adamı olmadım, gelen ağam giden paşam demedim. Babamın oğlunun yanlışını görsem yazarım. Meslek hayatımda hiçbir şekilde maksatlı olarak yanlış- yalan bir haber veya yorum yapmadım. Tek bir maksatlı yalan veya yanlış haberimi, yorumumu göstersinler, ispat etsinler bugün bu mesleği bırakırım. Hele Kocaelispor’a zarar vermeyi aklımın ucundan bile geçirmedim. Allah’tan korkarım, kul hakkından korkarım. 25 yıldır onurumla, şerefimle bu mesleği yapıyorum. Çeyrek asırlık görevim süresince tek bir lekem yoktur. Alnım açık, başım diktir. Bu mesleği yaptığım son ana kadar da böyle olacaktır.

6 puan geri gelir mi?

Sırp futbolcu sorununu kökünden çözen Kocaelispor, küme düşme yaptırımından kurtuldu. Büyük bir tehlikenin eşiğinden döndük. Çok şükür. Emeği olanlara bir kez daha sonsuz teşekkürler. Şimdi gündemimizde silinen 6 puanımızın geri alınması konusu var.

Başkan Muammer Çelik, çok önceden böyle bir olasılık olduğunu söylemişti.  Önceki gün Çelik ile birlikteydik. Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Lütfü Arıboğan aradı. Konu 6 puanın geri alınmasına yapılacak itirazdı. Arıboğan, federasyonun bu konuda üzerine düşeni yapacağını söyledi. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile UEFA’da etkili bir görevde bulunan Levent Bıçakçı da devreye girecek.  Kocaelispor Kulübü ile Avukat Mehmet Aygün de gereken mücadeleyi veriyor. Bir-iki değil tam 5 koldan girişimimiz var. Başkan Çelik sonucun olumlu çıkacağına çok inanıyor.

Yazılar yazılacak ve en kısa sürede federasyon tarafından FIFA Tahkim Kurulu’na gönderilecek. FIFA Tahkim Kurulu ne karar verir bunu bilmek mümkün değil. Çünkü başka bir örneği yok. İlk kez böyle bir olay yaşanıyor. Bu işler belli olmaz, bakarsınız 6 puanımız geri verilir. Merak ve heyecanla bekleyeceğiz.

Caner Kanyılmaz ile yollarımız ayrıldı

Spor servisimizin en geç ve çalışkan ismi Caner Kanyılmaz ile yaklaşık 4 yıl süren birlikteliğimiz sona erdi. Caner, ekim ayı sonu itibariyle gazetemizden ayrıldı.

Sevgili Caner, iki ay kadar önce yanıma geldi işten ayrılmak istediğini söyledi. Şaşırdım. Ticarete atılacağını, kendi işini kuracağını söyledi. İyi düşün taşın dedik, kalması için ısrarcı olduk. Ancak ikna edemedik. Kararına saygı duyduk. Caner görev yaptığı dönemde servisin en çok çalışan isimlerinden biri olarak öne çıktı.  Körfezspor’u adım adım takip etti. Diğer zamanlarda nerede bir haber varsa, koşarak gitti. Kendisini sürekli yeniledi, gazetecilik heyecanıyla doluydu. İlerleyen süreçte bu meslekte çok iyi yerlere geleceğinin işaretlerini veriyordu. Ondan çok umutluydum. Ayrılışına çok üzüldüm. Değerli bir elamanımı kaybettim. Caner’in ayrılışı ilimiz spor basını için de önemli bir kayıptır.

Sevgili Caner kardeşime bu gazeteye yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında ve iş hayatında başarı, sağlık, mutluluk diliyorum. Hakkım varsa helal ediyorum. Sevgili Caner’den de halellik istiyorum. Her şey gönlünce olsun sevgili kardeşim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.