1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yoğun katılımlı Cerrahide zor yara kursu
Yoğun katılımlı Cerrahide zor yara kursu

Yoğun katılımlı Cerrahide zor yara kursu

Türk Cerrahi Derneğinin düzenlediği Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ev sahipliğini yaptığı Cerrahi de zor yara kursu  yoğun katılımlı geçti.

A+A-

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi düzenleme kurulu başkanı olan Prof .Dr. N. Zafer Cantürk açılış konuşmasında hocaların, asistanların, öğrencilerin  göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etti. Aynı zamanda Üniversitede yapılan Cerrahide Zor Yara kursuna ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını kursu gerçekleştirmesini sağlayan Basta Türk Cerrahi Derneği başkanına ve Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye kursa katılan tüm hocalara öğrencilere asistanlara ayrı ayrı teşekkür etti.
   
      Kursta  konuşmacı olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Prof. Dr. Murat Akın kurs tanımının bilgilendirmesi, yara sınıflandırılması, hasta değerlendirilmesi görsel çalışmalarıyla öğrencilerin sorularını cevaplandırmasıyla ilgi odağı oldu. Prof. Dr. Murat Akın pratik uygulamaları da gösterdi kursun çok verimli geçtiğini belirten Prof.Dr. Murat Akın Türk Cerrahi Derneği'ne ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ev sahipliği için teşekkürlerini sundu. Ankara Yenimahalle Devlet Hastanesi'nden Op .Dr. Aydın Yavuz negatif basınçlı yara tedavisini, Çorum Hitit Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Murat Kendirci cerrahi yara ve zor yaraları Ankara Numune Araştırma Eğitim Hastanesi'nden Doç. Dr. Erdinç Çetinkaya yara yatağının hazırlığı  konularını uygulamalı olarak tek tek gösterip anlattılar. Çok güzel verimli geçen kurs katılımcıların beğenisiyle son buldu. Katılımcılara Türk Cerrahi Derneği adına Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden Prof . Dr. Murat Akın tarafından sertifikaları konuşmacılara da teşekkür belgeleri taktim edildi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.