1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yönetimin Yüksek Divan Kurulu’nu toplaması yerinde bir düşünce
Yönetimin Yüksek Divan Kurulu’nu toplaması yerinde bir düşünce

Yönetimin Yüksek Divan Kurulu’nu toplaması yerinde bir düşünce

İstanbul kulüpleri üç ayda bir Yüksek Divan Kurulu’nu toplar. Toplantılarda mevcut yönetim idari ve mali anlamdaki faaliyetlerini ortaya döker. Hem kulübün yüksek divan kurulu üyeleri bilgilenir

A+A-

İstanbul kulüpleri üç ayda bir Yüksek Divan Kurulu’nu toplar. Toplantılarda mevcut yönetim idari ve mali anlamdaki faaliyetlerini ortaya döker. Hem kulübün yüksek divan kurulu üyeleri bilgilenir, hem de icraatlar tartışılır, sorgulanır. Bu toplantılardan fikir, düşünce ve öneriler de çıkar. İstanbul kulüpleri bu toplantıları çok önemser. Yüksek Divan Kurulu üyeleri gereken ilgiyi, duyarlılığı gösterir. Bence sadece İstanbul kulüpleri değil, tüm spor kulüplerinin bu toplantıları yapması gerekir. Bu konuda çok sayıda yazım vardır. Yüksek Divan Kurulları, spor kulüplerinin danışma yeridir, fikir alacağı oluşumdur. Kulüp yönetimlerine yol gösterici konumdadır. Çok önemli bir oluşumdur.

ŞİMDİYE KADAR CİDDİYE ALINMADI

Ancak Kocaelispor olarak ne yazık ki biz bu Yüksek Divan Kurulu oluşumunu ciddiye almıyoruz. En son bundan 3 yıl önce zoraki toplanmıştı Yüksek Divan Kurulu. Aradan 3 yıl geçti. Kocaelispor’da ne büyük fırtınalar koptu, bir kez olsun Yüksek Divan Kurulu toplanamadı. Bırakın toplantıyı, oluşan başkanlık divanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyareti dışında tek bir faaliyet göstermedi. Hatta geçen ekim ayında yapılması gereken seçim bile es geçildi. Kocaelispor’un son kongresinde göreve gelen Rafet Kırgız öncülündeki yönetim, yıllardır ihmal edilen, unutulan Yüksek Divan Kurulu’nu hatırlattı. Yönetim Yüksek Divan Kurulu’nu toplamak için harekete geçti. Muhtemelen önümüzdeki pazartesi akşamı toplantı var.

3 VEYA 4 AYDA BİR TOPLANMALI

Haberi duyduğumda çok sevindim ve hemen Başkan Rafet Kırgız’ı arayıp bu düşüncelerinden dolayı kutladım. Sevgili Kırgız, telefonda Yüksek Divan Kurulu’nun tecrübelerine, bilgi birikimlerine ihtiyaçları olduğunu, kulübün kurtuluşu için bu oluşumun varlığını çok önemsediklerini söyledi. Kırgız, “Hiç değilse yılda iki kez bu kurulu toplamak istiyoruz” dedi. Biraz zorlasak, 4 ayda bir yaparak yılda üç kez yapsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Keşke yapabilsek de 3 ayda bir toplasak. Kulübe üye olmak şartıyla parlamenterler, tüm yönetim kurulu üyeleri Yüksek Divan Kurulu’nun tabi üyeleri. Son tüzük değişikliğinde bir madde eklenmiş. 50 yıllık üyeler de müracaat etmeleri durumunda kurula üye olabiliyorlar.

50 YIL BİRAZ FAZLA, 35-40 OLABİLİR

Kocaelispor 1966 yılında kuruldu. 45 yıllık bir kulübüz. 5 yıl sonra, kulübün ilk üyeleri başvurduklarında Yüksek Divan Kurulu üyesi olabilecek. Tüzüğe üyelere, Yüksek Divan Kurulu’na girme hakkı verilmesiyle ilgili böyle bir maddenin eklenmesini doğru buluyorum. Ancak yıl biraz fazla tutulmuş sanıyorum. 35 veya 40 yıllık üyeler kapsama alınabilir miydi diye düşünüyorum. Yüksek Divan Kurulu oluşumuyla ilgili bilgileri sevgili Özer Altan’dan aldım. Sevgili Altan’a “Yüksek Divan Kurulu kaç kişiden oluşuyor ?”diye sorduğumda net bir yanıt alamadım. Özer Altan soruma, “Bir süredir bu konuda çalışıyorum. Kayıtları çıkartıyorum. Birkaç gün içinde kesin sayı belli olur. Şu kadarını söyleyebilirim sayı 400’den aşağı değildir” yanıtı verdi.

KATILIN, DÜŞÜNCENİZİ CESARETLE SÖYLEYİN

Bir dönem de olsa yönetim kurulunda yer alan tüm isimler Yüksek Divan Kurulu üyesi oluyor. Tabi burada sevgili Altan bir hatırlatma yaptı, “Disiplin suçuyla ihraç edilen yöneticiler kapsam dışında” dedi. Diyelim ki 400 kişi, yapılacak toplantıya en azından yarısının gelmesi gerekir. Elbette ki sadece gelmeleri yetmiyor. Kürsüye çıkıp fikirlerini açık şekilde söylesinler. Birileri kızar, birileri mutlu olur diye bakmadan sadece Kocaelispor’un menfaati doğrultusunda düşüncelerini ortaya koysunlar. Bunu özellikle yazıyorum. Zira 3 yıl önceki son Yüksek Divan Kurulu toplantısında kulüp Serhan Gürkan tarafından batağa sürüklenmesine rağmen Yüksek Divan Kurulu üyeleri pembe tablolar çizmiş, Gürkan’ı desteklemişlerdi.

ÜYELER DUYARLILIK GÖSTERMELİ

Sonuçlarını hep birlikte gördük. O günkü toplantıda divan Gürkan’ı ciddi şekilde uyarsa belki bugün bu noktada olmazdık. Kocaelispor Başkanı Rafet Kırgız, herkes gelsin diye toplantıyı şehir merkezinde yapma düşüncesinde. Bu oluşumun üyelerinin önemli bir bölümü ileri yaşta. Tesislere gitmeleri zor oluyor. Başkan Kırgız’ın şehir içi düşüncesi yerinde. Ticaret Odası düşünülüyor ki, isabet olur. Artık oraya da gelmeyen olursa ayıp eder. Merak ve heyecanla toplantıyı bekliyorum. Yüksek Divan Kurulu toplantılarının Kocaelispor’a önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum.

İshak Zengin’e destek geldi

Bağçeşme Ali Osman Topal Stadı’yla ilgili tartışmalar devam ediyor. Kadıköysporlu bir yöneticinin şikayeti sonrasında Bağçeşmespor yönetimi açıklama yapmıştı. Tartışmaya katılan antrenör İshak Zengin, “Stadın kullanımında hiç kimsenin ayrıcalığı, önceliği olamaz. Olursa sorun çıkar” demişti. Zengin’in bu düşüncesine destek geldi. Bağlı bulunduğu kulübün ismini vermeyen bir yönetici gönderdiği mailde şunları söylüyor: “ Sevgili Hayrettin Bey. İshak Zengin Hocama katılıyorum. Biz de daha önce antrenmanlarımızı orada yapıyorduk. Bizler de Bağçeşmespor kulübünün bu tür yaklaşımlarından dolayı artık orada antrenman yapmıyoruz. Kulüp ismi vermeyeceğim yanlış anlaşılmak istemiyorum. Ali Osman Topal Stadı yapıldığında Büyükşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğünde antrenman saatleri için toplantı yaptığımızda, Bağçeşmespor yetkilileri, “Bu tesis bizim malımız. Biz istediğimiz saatte antrenman yaparız” dediklerinde, Gençlik ve Spor Müdürü ( eski ) Sayın Nurettin Arıcan, “Bu tesis Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bu kentte yaşayan herkes bu tesisten yararlanır” diyerek Bağçeşmespor yetkililerine, “Antrenman programını müdürlük olarak biz yaparız” dedi. ASKF bu tesisle ilgili tasarrufta bulunma hakkına sahip değildir. Bilgilerinize rica ederim”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.