1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yorumsuz
Yorumsuz

Yorumsuz

Aşağıdaki yazıyı, daha doğrusu basın açıklamasını siz okuyun ve siz yorumlayın lütfen. Bir tek sözcük eklemiyorum, bir tek sözcük de çıkarmıyorum…“Bugün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlı

A+A-

Aşağıdaki yazıyı, daha doğrusu basın açıklamasını siz okuyun ve siz yorumlayın lütfen. Bir tek sözcük eklemiyorum, bir tek sözcük de çıkarmıyorum…

“Bugün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı bir kuruluş olan BELDE AŞ ile ilgili  Kocaeli 1 Ağır ceza mahkemesinde görülmekte bulunan ihale yolsuzluğu dosyası karara çıkmış ve sanıkların maalesef beraatına karar verilmiştir.

Bilindiği üzere bu konudaki suç duyurusu CHP tarafından yapılmış olup savcılık aşamasında bu hususta yapılmış bulunan ciddi bilirkişi incelemeleri ile ihale yolsuzlukları  tespit edilmiş  ve bunun üzerine bu dava açılmıştır.

Maalesef mahkeme aşamasında alınan ikinci bilirkişi raporu adeta iddianameye cevap ve savunma benzeri hazırlanmış bir bilirkişi raporu olup bu dava maalesef Büyükşehir Belediye yetkilileri ve  Belde AŞ yetkilileri tarafından takip edilmemiş ve bu nedenle davada belediyenin kaynaklarının geri alınması temin edilememiştir.

Kocaeli Büyükşehir Belediye yetkilileri davaya avukat göndermemiş,davaya katılma talebinde bulunmamış,belediye zararlarının teminini mahkemeden istemediği gibi son gelen bilirkişi raporuna itiraz edeceklerine adeta sanıkları ve yolsuzlukları savunur mahiyette davranmışlardır.

Bu nedenle CHP grubu olarak davaya katılma talebinde bulunulmuş ayrıca bu davanın Hazineye ihbarı istenmiştir. Bu şekilde davaya hazinenin ihbarı ve katılması temin edilmiş olup CHP grubunun katılma talebi belediyeyi Sayın Karaosmanoğlu temsil ettiğinden reddedilmiştir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Karaosmanoğlu ve Belde A Ş yetkililerinin bu davaya katılma talebinde bulunmamaları  bir kamu suçu olup , bu nedenle bu kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunulmuştur. Konu savcılık aşamasındadır.

Davada yirmiye yakın  avukat sanık savunmacısı olarak bulunmakta iken bu davanın iddia tarafında bir tek avukat görevlendirilmemiş ve dava AKP’Lİ Büyükşehir   belediyesi tarafından takip edilmemiş,sayın Karaosmanoğlu ve arkadaşları  sanıkların AKP li olmaları nedeniyle  adeta yolsuzlukları korur bir davranış içersine girmiştir.

Bu davanın Hazine tarafından temyiz edileceği kanısındayız. CHP grubu olarak da bu davanın temyizine gidilecek ve yargı yolları tümü ile kullanılacaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının korunması konusunda CHP grubunun önceden olduğu gibi yine korkusuz ve eksiksiz çalışmaları devam edecek olup iktidarın yüksek mahkemeler üzerinde kurmaya çalıştığı baskının nedenini bu ve benzeri davalar düşünülerek  kamu oyunun takdirine bırakıyoruz.”

AV. FAHRİ ÖRENGÜL.

Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanlığı

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.