1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Zam furyası
Zam furyası

Zam furyası

Önce elektriğe zam ardından doğalgaza yapılan zamlarla vatandaşın ensesinde boza pişiren siyasi iktidar yine bildiğini okuyor. Evet verdiğiniz oylarla yere göğe  sığdıramadığınız AKP iktidarından memnu

A+A-

Önce elektriğe zam ardından doğalgaza yapılan zamlarla vatandaşın ensesinde boza pişiren siyasi iktidar yine bildiğini okuyor. Evet verdiğiniz oylarla yere göğe  sığdıramadığınız AKP iktidarından memnunsunuz değil mi? oy veren  ileri görüşlü vatandaşlar(!) sizler daha çok pohpohlayın destekleyin bakalım bu siyasileri iyi günleriniz daha neler göreceğiz bakalım sayenizde?  Hayaldi gerçek oldu  ne güzel slogan ama? insanların gözünün içine baka baka zamları giydiriyorlar. Sizler hala olayın farkında değilsiniz? Bu kadar saf olmayın.

Bizim toplum olarak genelde çabuk inanan bir yapımız var. Bilinç düzeyi gelişmemiş balık hafızalı bir toplumun bireyleri olarak unutkanlık düzeyinde de birinciliği kimselere kaptırmama gibi bir özelliğimiz de öne çıkıyor. Ne kadar eziyet sıkıntı çekersek çekelim bizlere bu zorluğu yaşatanlara bağlılığımızı sürdürmek konusunda elimize kimse su dökemez.

AKP iktidarının toplum mühendisliği konusunda uzmanlaşmış öngörülü siyasetçileri bu işleri çok kolay beceriyorlar. Teşkilatlanma denilen örgüt yapılarında ilginç yöntemleri hayata geçirmelerinden vatandaşlarla kurdukları diyaloglardan bu başarılarının  temelini oluşturuyorlar. Bu yüzden başarı kendiliğinden geliyor.

İşte muhalefet bu yapıyı çözemiyor. Şimdi seçimlerin üzerinden üç ay geçti zam yağmuru üstelik kışa doğru girerken başladı. Hadi bakalım sadaka kültürü ile partilerini iktidara taşıyan çoğunluk görelim sizleri, ben oy vermedim inanın olacakları az çok tahmin ediyordum.

Benim köşemi takip edenler bilir. Ben ezelden beri muhalefet ederim öyle ballı börekli sözler ile vatandaşı kandıran olmayacak uçuk sözler ile oy avcılığı yapanlara gıcık bir insanım. Çünkü oy verenler bilmezler ki kendi kaynaklarını kullanacak olan haramileri seçtiklerini. Zaten bu bilinçte olsalar o insanları seçmeleri olanaksız olur. İşte işin özünde yanlış olan bu, sandıkta oy kullanacak olan insanlara ne için oy kullandıklarını anlatsalar inanın bugün çağdaşlık seviyesinde olan sorunsuz bir ülkede yaşamış oluruz.

Ama ne yazık ki bunlar tamamen hayal, yine bilinçsiz yığınların tercih ettiği bir siyasi erk onların sanki doğalmış gibi yaptıkları zamlar ve onların yönettiği bir ülkede sıkıntılar içinde kıvranan arada sadaka kültüründen nemalananlar ve onlara Hayaldi gerçek oldu dizeleri ile görsel ve yazılı medyada şükranlarını sunanlar.

Olmaz olsun böyle siyaset ben kabul etmiyorum protesto ediyorum. Bunlara hala başarılı diyen onların goygoyculuğunu yapıp nemalanıp  yalakalık yapanları da şiddetle kınıyorum. Bu nasıl iştir bu nasıl insanları aptal yerine koyup siyasetin kurnazlığında cambazlık yapmaktır. Birileri ortaya çıkıp hala bu ülkede işler düzgün  gidiyor, her şey güllük gülüstanlık içinde palavrasını anlatmaya çalışırsa onlara kargalar bile güler. Sizler kendiniz bile inanmıyorsunuz gerçeklere hala masal anlatmaya devam ediyorsunuz.

Hele o yalakalık yapan yazarlar var ya inanın onların  yağcılıktan kalemlerinden vıcık vıcık süzme  halis zeytinyağı damlıyor. Utanma sıkılma ne gezer onlar da varsa yoksa emperyal güç Türkiye palavrası, gelişen büyüyen ülke konumunda havalandırıyorlar bu iktidarın yaptıklarını (sözde oradan oraya uçuyorlar ya?) yere bodozlama  bir çakacaklar bizleri  kırk yıl belimizi bir daha asla  doğrultamayacağız.

OLMAZ BAKAN BEY?

Kentimizin siyasetçisi kabinedeki aktifliği ile dikkat çeken, bakan Nihat Ergün’ ün yerli otomobil için gösterdiği büyük çabalar ulusal medyada geniş bir şekilde yer alıyor. Anladığımız kadarı ile Başbakan bu konuda Ergün’e bir misyon yüklemiş o da var gücü ile bu konuda çalışıyor. Ben Bakan’ın bu konudaki çabalarını ulusal düzeydeki girişimlerini dikkatle izliyorum. Ama görünen o ki işi çok zor en son Ordu da düzenlenen Türk girişim ve iş dünyası konfederasyonun başkanlar konseyi toplantısında yine bu yerli otomobil ile ilgili düşüncelerini kamuoyu ve iş dünyası ile paylaşma yoluna gitmiş. Ama Bakanı kızdıran tepkiler karşısında yerli otomobilin 2. 5 milyar Euro’luk maliyeti ile ilgili  Otomobil sanayicileri derneğinin  satış organizasyon ve servis ağı için konulan  950 milyon Euroluk rakamı  gereksiz bulmuş. Üstelik bu otomobil Çin tarzı değil Avrupa tarzı olmalı demiş(!) işte bu olmadı Bakan Bey?  Bu  üreticiler zamanında devlet desteği teşviği ile  palazlanmaya alışkın olan sanayiciler.

Siz bunları da hesap edin ona göre bu işe soyunun derim. Yoksa Hayaldi gerçek oldu diyemezsiniz. Tarihe tanıklık eden bir yazar olarak bu satırları yazma gereği duyuyorum. Çünkü gerçekten bu soyunduğunuz işe karşı olan dev şirketlerin karşı hamle politikalarına da  hazırlıklı olun.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.