1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Zorla ilaç yazdıran eczacıya hapis!
Zorla ilaç yazdıran eczacıya hapis!

Zorla ilaç yazdıran eczacıya hapis!

Kendilerini usulsüz olarak ilaç yazdırmaya zorlayan ve tehdit eden eczacı hakkında 1 yıl önce dava açan iki aile hekimi davayı kazandı. Aile hekimlerini tehdit eden eczacı 5 ay hapis ve para cezasına çarptırıldı.

A+A-
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi’nde bugün bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına; Şube Başkanı Ömer Çeker, Yönetim Kurulu Üyesi Zekai Dumlupınar, eski yönetim kurulu üyesi Erol Kalemer katıldı. Basın açıklamasını Şube Başkanı Ömer Çeker okudu. 

1700 TL PARA CEZASI

Çeker, “1 yıl önce haksız kazanç elde etmek için Körfez ilçede Fatih Mahallesinde Fatih ASM de görev yapan Aile hekimlerine gayri resmi ilaç yazdırmak isteyen sağlık işletmecisinin ahlaksız isteği Aile Hekimlerince geri çevrilmişti. Bize göre merdiven altı sağlık işletmecisine karşı Türk Sağlık-Sen olarak hekimlerimizi yalnız bırakmamız, usulsüzlüğe de göz yummamız, sessiz kalmamız mümkün değildi. Fatih ASM önünde yapmış olduğumuz basın açıklamasından sonra işletme sahibi işletmesini başka bir işletmeciye devretmek zorunda kaldı. İşletmeci hakkında Cumhuriyet Savcılığına Aile Hekimleri İbrahim Yıldız ve İmran Orbay tarafından suç duyurusunda bulunulması sonucunda İşletmeci ” Ferhat B.” Hakkında Doktorlarımız tehdit etme suçundan ceza aldı. Yeni bir cezaya da Kocaeli Asliye 2 Ceza mahkemesi hükmetti.  Sağlık İşletmecisi ” Ferhat B.”yi Mahkeme tehdit suçundan 5 ay hapis ve hakaret suçundan ise 1700 TL adil para cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

ASLA PABUÇ BIRAKMAYACAĞIZ

Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına hakaret eden ve kurdukları kirli düzen bozulmasın diye sağlık çalışanını tehdit edenlere asla pabuç bırakılmayacağını bir kez daha göstermiş olduk. Umarız bu cezalar böyle olaylara bir daha tenezzül etme gayreti ve niyetinde olanlara da bir uyarı olur. Buradan gözünü para hırsı bürümüş olan Sağlık İşletmecilerini tekrar tekrar uyarıyoruz. Bazı ilçelerimizde sağlık İşletmesi sahipleri çok para kazanma uğruna Aile Hekimlerine baskı kurmaya çalıştıkları iddiaları, yerli yersiz ASM çalışanı Aile hekimlerimizi, Aile Sağlığı Elemanlarını mahalle halkına veya isimsiz imzasız şikayet dilekçeleri ile şikayet ettirmekte  olduğu bilgisi  zaman zaman tarafımıza intikal etmektedir.

ASM ÇALIŞANLARI YALNIZ DEĞİL

Türk Sağlık Sen olarak bu sağlık işletme sahiplerini uyarıyoruz. Aile Hekimlerimiz ve Aile Sağlığı Çalışanları sahipsiz değiller,  hiç kimsenin sağlığı bir rant kapısına dönüştürmesine ve bu uğurda insan sağlığını hiçe sayıp, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimlerini, Aile Sağlığı Çalışanının tehdit etmesine de izin vermeyeceğiz. Gerekirse çok ve kirli para kazanma uğruna usulsüz uygulamaya tevessül eden sağlık işletmelerini kamuoyu ile paylaşacağımız, her şeyden önce bizim sorumlu sendikacılığımızın bir gereğidir. Bu tip insanlara asla geçit vermeyeceğimiz bir kez daha kararlılıkla ifade ediyorum”
Bu haber toplam 8798 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum