ÇAT KAPI AŞK: Erhan Baytimur’un yönettiği filmde Müge Boz, Jess Molho, Nergis Kumbasar, Duygu Çetinkaya başrolleri paylaşıyorlar. Filmde hayata pembe gözlükle bakan, hayatının aşkını bir gün mutlaka bulacağına inanan hayalperest Su ve Aras’ın komik, duygusal ve bir o kadar da masalsı aşk hikayesi anlatılıyor.  41 Burda, Dolphin, Özdilek, Symbol sinemalarında.

ALİ: Ramazan Özer’in yönettiği filmde Gürbey İleri, Karel Gültekin, Hakan Meriçliler başrollerde.  Gerçek bir olaydan esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan hikayede, Amasra’da balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Ali’nin karmakarışık hayatı ve ilk aşkla tanışması anlatılıyor. Film, izleyen herkesin kalbine dokunacak, herkesin kendi kendine “Sen olsan ne yapardın?” diye sormasına neden olacak.  Dolphin, Symbol, Kipa sinemalarında.

ŞEYTAN-İ İNS: Gökhan Arı yönetti. Emre Özmen, Derya Çavuşoğlu, Bertan Dirikolu, Oğuz Şenol başrollerde.  Anne ve babasını yıllar önce kaybeden Semih, anneannesi ile birlikte İstanbul’da yaşamaktadır. Semih, anne ve babasının trafik kazasında öldüğünü sanmaktadır. Oysa gerçek farklıdır ve tuhaf rüyalar görmeye başlayınca geçmişi sorgular. 41 Burda, Dolphin, Özdilek, Symbol ve Arasta sinemalarında.

ÖZGÜR DÜNYA: Faruk Aksoy ve Şevki Es’in birlikte yönettikleri filmde Murat Serezli, Rabia Soytürk, Gürbey İleri, Hayal Köseoğlu başrolleri paylaşıyorlar. Yapay zeka ile yönetilen bir oyunun hikayesi aslında Aslı ve babası için bambaşka anlamlar taşımaktadır. Tasarladıkları bu oyun dünyada bir ilk olacaktır. Ancak oyun piyasaya sürülünce ortaya çıkacak muazzam geliri paylaşmak istemeyen düşmanları vardır. 41 Burda, Dolphin, Symbol, Arasta sinemalarında.

BİZ: Jordan Peele yönetti. Oscar’lı oyuncu Lupita Nyong’o ile birlikte Winston Duke, Elisabeth Moss oynuyorlar. Sevimli bir Amerikan ailesi, kendilerine tıpa tıp benzeyen dehşet verici esrarengiz düşmanları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Korku ve gerilim filmi. 41 Burda, Symbol’de.

SOĞUK İNTİKAM: Hans Peter Moland’ın yönettiği filmde Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson ile Emmy Rossum başrollerde. Sessiz bir aile babası olan, yolda kar temizleme işinde çalışan Nels,  oğlunun bir uyuşturucu baronu tarafından öldürüldüğünü duyunca intikam için oğlunu öldüren adamın peşine düşer. 41 Burda, Dolphin, Symbol sinemalarında.

HOTEL MUMBAİ: Anthony Maras’ın yönettiği filmde Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Boniadi başrollerde. Film, 2008 yılında Taj Mahal Palas Otel’de meydana gelen terör saldırısını konu alıyor. 41 Burda sinemalarında izlenebilir.

KUZULAR KURTLARA KARŞI 2: Haftanın animasyon filmi. Kuzular ile kurtların macerası devam ediyor. Özdilek, Symbol, 41 Burda, Dolphin, Arasta, N City, Kipa sinemalarında.

İzmit sinemalarında bu hafta da gösterimi devam eden filmler şunlar: Türk İşi Dondurma, Captain Marvel, Mucizeler Parkı, Kadavra, Kartopu Savaşları 2, Karlar Kraliçesi 4, Marid Öldür Beni Sevgilim. İzmit sinemalarının günlük programını gazetemizin 12’nci sayfasında bulabilirsiniz.

(Alev UÇAR)