Yapılan açıklamada maçın oynanacağı stadyumun değişmesiyle alakalı kendilerine hiçbir resmi müracaat yapılmadığı belirtilirken, yüzde 5 olması gereken deplasman kontenjanının uygulanmadığı ve Yeşil-Siyahlı taraftarla 900 biletin ücretiz verildiği kaydedildi. Ayrıca, ‘beleştepe’ olarak adlandırılan yerin yasak olmasıyla ilgili olarak da kararın emniyetin insiyatifinde olduğu belirtildi.

İşte Belediye Derincespor’dan yapılan açıklama:

29 Eylül Pazar günü oynanacak olan Belediye Derincespor-Kocaelispor karşılaşması hakkında Basında ve Sosyal medyada çıkan haberlere ait Yönetim Kurulumuz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Karşılaşmanın Tarihi ve yeri fikstüre göre Derince Stadında oynanacağı (kendi sahamızda) herkesin malumudur. Sahanın değişmesi ile ilgili Kulübümüze hiçbir resmi müracaat yapılmamıştır. Dolayısıyla normal şartlarda yönetim kurulumuzun bu yönde bir gündemi olmamıştır. Rakibimizin bu yönde böyle bir isteği yokken bizim kendi kendimize sahamızdan vazgeçme düşüncesini beklemek akla ziyan bir durumdur.

Bu duruma rağmen biz yönetim kurulu olarak 1673 kişilik stadımızda resmi olarak Kocaelispor taraftarına ayrılması gereken yüzde 5 lik (83)kişi sayıyı arttırmak için çok yoğun bir mesai harcayarak maraton B tribününün tamamını Kocaelisporlu taraftarlarımıza ayırarak toplam sayıyı 900 e çıkardık. Ayrıca Kocaelispor taraftarlarına maç biletlerini ücretsiz olarak teslim ettik.

Maç günü güvenlikle ilgili olan tüm prosedürler TFF yönetmeliği, ve 6222 sayılı kanun çerçevesinde Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmektedir.

Kamuoyunda ‘’Beleştepe ‘’ olarak bilinen yerde müsabakanın seyredilemeyeceği kararının kulübümüzle hiçbir alakası yoktur. Tamamen Emniyetin insiyatifindedir.