OY KARŞILIĞI MI İŞE ALINDI?CHP Çayırova ve Büyükşehir Belediye Meclis Halis Koç, 1 Mart’ta yapılan CHP İl Kongresi’nde il başkan adayı Hikmet Erenkaya’ya destek veriyordu. Erenkaya’nın seçimi kazanmaması için kongreye ağırlığını koyan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, iddialara göre Koç ile pazarlık yapmıştı. Koç “Oyumu Harun Yıldızlı’ya vereceğim ama siz de işsiz olan kızımı işe alın” demişti. Koç’un bu teklifini Hürriyet kabul etmişti. Kongreden bir süre sonra Hürriyet, verdiği sözü tutarak Meclis Üyesi Koç’un kızını İzmit Belediyesi’nde işe aldı. Halis Koç, kızının İzmit Belediyesi’nde işe alınması medyaya yansıyınca sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“KIZIM TAŞERONDA ÇALIŞIYOR”

Halis Koç paylaşımında “Vay be Kocaeli gündemindeki habere bakar mısınız? Koç’un kızını; İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet oy karşılığı işe almış. 2023’e girerken sözde çağ atlayan güzelim ülkemin haline bakar mısınız? Fikri hür, vicdanı hür, Atatürk milliyetçisi, vatanına, bayrağına bağlı kızım Sinem Koç Eren, 2012’de Ziraat Fakültesini bitiriyor, daha sonra yüksek lisansını yapıyor, yurt dışında kendi imkânları ile yabancı dil eğitimini alıyor. 8 yıl işsiz kalıp, bu sürede kendi işimde geçici olarak yanımda zaman geçiren ve evliliğini gerçekleştiren Sinem; yıl 2020 İş- Kur’a başvurarak işsizlik maaşı aldığı sırada; üyesi olduğu Ziraat Mühendisleri Odası'ndan, İzmit Belediye Başkanlığı'nın Ziraat Mühendisi alımı için iş ilanı görüyor. Diğer meslektaşları gibi bir ay boyunca; belediye dışında oluşturulan 5 kişilik bağımsız sınav komisyonu tarafından yapılan yazılı, sözlü, yabancı dil sınavlarına giriyor. Hasbelkader diğer 2 meslektaşı gibi Kırsal Kalkınma'da taşeronda çalışmak üzere Ziraat Yüksek Mühendisi olarak işe alım yapılıyor.

“BİLEĞİNİN GÜCÜYLE İŞE GİRDİ”

Kısaca 8 yıldır işsiz olan ve yuvasını kuran, kendi alın teriyle, bilek gücüyle işe başlayan kızım Sinem ve benimle ilgili mesnetsiz ve asılsız, astı astarı olmayan haberleri servis yapanları kınıyorum. Tüm kamuoyu, şunu bilmelidir ki; 27 yıl kamuda çalıştım, 2006’dan beri siyasetin içindeyim. Ailecek başımız hep dik, anlımız açık, hiç kimsenin önünde eğilmedik. Doğru bildiklerimizden asla taviz vermedik. Siyasette de hep cesur yüreklilikle yanlışın karşısında oldum. İşçinin, emekçinin hakkını hep korudum. Ülkemin menfaatlerini hep ön planda tuttum.

“İSPATLAMAYAN NAMERTTİR”

CHP İl Başkanlığı seçiminde iş karşılığı kızım Sinem’in oy verdiğini ispatlamayan namerttir, şerefsizdir, haysiyetsizdir. Bu onursuzca algıyı yapanlar, kamuoyunu yanıltanlar şayet iddialarını ispatlarlarsa hem kızım Sinem bulunduğu görevinden, hem de ben Çayırova Meclis üyeliğinden ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğimden istifa etmezsek namerdiz. Bu algıyı yaratanlar, bu asılsız haberleri yapanlar; geçtiğimiz aylarda Çayırova’da Cumhur ittifakının her meclis üyesine bir istihdam yaratıldığını Çayırova meclisinde dile getirdiğimiz halde, üstelik bunlar aynı mecliste el kaldırdıkları halde; Neden yerel yandaş basında tek bir satır haber kamuoyuna aktarılmadı. Düşündürücüdür...” ifadelerini kullandı.