BEKLENEN TARİHİ AÇIKLADILAR

Koronavirüs nedeniyle AVM’ler Birliği tarafından kapanması noktasında karar alınan AVM’ler yeniden kapılarını açıyor. 11 Mayıs’ta AVM’lerin açılması noktasında Bilim Kurulu’nun aldığı kararın ardından Kocaeli’de 5 AVM sürecin ciddiyetini hala koruduğunu söyleyerek kapılarını açmadı. Ancak vaka sayısında yaşanan azalma ve havaların ısınması ile birlikte AVM’ler tüm önlemlerini alarak kapılarını 1 Haziran’da açacak.

8 SAAT HİZMET VERECEKLER

11 Mayıs’ta sadece Nctiy AVM’nin kapılarını açtığı Kocaeli’de, Özdilek ve Kipa hiç kapanış yapmadan hizmet verdi. Outlet Center ise mayıs ayının ilk haftasında 6 zincir mağazanın kapılarını açması ile hizmete başladı. Kalan 5 büyük AVM’nin ise ne zaman kapılarını açacağı merak konusu oldu. 41 Burda, Arasta Park, Symbol AVM, Dolphin ve Gebze Center 1 Haziran’da saat 12.00’de kapılarını halka açacak. Saat 12.00’de açılacak olan AVM’ler saat 20.00’ye kadar hizmet verecek.

KİŞİ SINIRI OLACAK

5 AVM açılışlarını yeniden buluşuyoruz diyerek yayınladı. AVM’lerin girişlerinde ve içinde önemli önlemler alındı. Sosyal mesafe kuralı, kişi sınırı ve dezenfeksiyon çalışmaları ile yeniden kapılarını açacak olan AVM’ler, virüsün yayıldığı kaynaklar olmamak için girişlerde ateş ölçümü yapacak. AVM’lerin metrekaresine göre içeriye insanlar alınacak ve kişi sınırı ihlal edilmemesi noktasında ciddi çalışmalar yapılacak.