DÖRT BERBERİ ZİYARET ETTİ

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 Pandemisi sürecinde en çok mağdur olan esnafların başında gelen berber ve kuaförler, günah keçisi ilan edilmekten de şikayetçi. 11 Mayıs’ta tekrar açılan berber ve kuaförlerin koronavirüsün yayılma merkezleri gibi gösterilmesinin haksızlık olduğunu söyleyen Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, testleri önce pozitif çıkan ve karantinaya alındıktan kısa bir süre sonra yapılan ikinci testleri ise negatif çıkan oda üyelerini Kartepe ve Başiskele’de ziyaret etti.

İŞLERİNİN BAŞINA DÖNECEKLER

Ziyaretler sonrası gazetemize açıklamalar yapan Bozkurt, “Dört esnafımızın testi de kısa süre içinde negatif çıktı. Daha da güzeli temas ettikleri müşterilerinin de testleri negatif çıktı. Arkadaşlarımızın da herhangi bir sağlık sorunları da kalmadı. Kendilerini ziyaret edip yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımız adına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Arkadaşlarımız doktorlarımızın görüşleri doğrultusunda en kısa zamanda işlerine dönecekler” dedi.

SİFTAH YAPMADAN KAPATANLAR VAR

Berberler ve kuaförlerin bu süreçte günah keçisi ilan edilmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Mustafa Bozkurt, “Genel olarak sektördeki esnaflarımızın iki aya yakın bir zaman işyerleri kapalı kalmıştır. Bu süreçte en çok mağduriyet yaşayan esnaf kesimi olduğumuzu belirtmek isteriz. 11 Mayıs itibarıyla işyerlerinin kapılarını açan esnaflarımız. Ulusal kanallarda yapılan programlarda sektörü hedef alan yorumlar yüzünden işyerleri açık olmasına rağmen birçok esnafımız siftah yapmadan akşam olduğunda iş yerini kapatmaktadır” diye konuştu.

HİJYENE ÇOK DİKKAT EDİYORUZ

Bozkurt, şunları söyledi:

“- Esnaflarımız şu anda bakanlığımızın gönderdiği genelgede ki kurallara uyma konusunda azami gayret göstermektedir. Yüksek maliyetlerine rağmen esnaflarımız alınan önlemleri uygulayan sektörler arasında belki de ilk sıralarda yer almaktadır. Bayram öncesi ve sokağa çıkma yasağı sürecinde Kartepe ve Başiskele’den sonra İzmit’te de tüm berberlere test yapıldı ve vakaya rastlanmadı. Tüm halkımız tıraşını güven içinde olabilir”