Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası arasında yapılan protokolde 2 Aralık 2019’de İzmit’te başlayan halk ekmek satışı dün 4 ilçede daha başladı. Kandıra, Başiskele, Kartepe, Karamürsel ve İzmit’e ek olarak belirlenen iki noktada başlayacak olan halk ekmek satışı ile 5 ilçe halk ekmeğe kavuştu. 4 ilçede İzmit’e olduğu gibi sabah saat 07.00-09.00, öğle saat 12.00-14.00, akşam saat 17.00-19.00 arasında ekmek satışları yapılıyor.

Başiskele, Kartepe, Kandıra ve Karamürsel’in ardından halk ekmek satışı için kalan 3 ilçede çalışma başlayacak. Gölcük, Dilovası ve Derince ilçelerinde belirlenen noktalar için MOBO üretimi başlayacak. Haziran ayının sonuna kadar bu üç ilçede de halk ekmek satışının başlaması bekleniyor. Derice’de 5, Dilovası’nda 5, Gölcük’te ise 6 noktada halk ekmek satışı yapılacak.

HALK EKMEK SATIŞ NOKTALARI

KANDIRA: Çarşı Mahallesi Garaj Caddesi Otobüs Terminali Karşısı.

KARTEPE: Emekevler Mahallesi, Ataevler Mahallesi, İstasyon Mahallesi Meşelik Parkı, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Ataşehir Mahallesi.

BAŞİSKELE: Yeniköy Mahallesi, Bahçecik Yeşilkent Mahallesi, Barbaros Mahallesi , Yaylacık Mahallesi, Vezirçifliği Mahallesi.

KARAMÜRSEL: Karamürsel Sahil Balık Adası önü, Terminal içi.

İZMİT: 15 satış noktasına ilaveten Yuvam Akarca Konutları ve Ayazma Mahallesi.