Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle seferlerine bir süre ara verilen ve yeni normal süreçle birlikte İstanbul-Ankara arasında direk deneme seferlerine başlayan Yüksek Hızlı Tren'in İzmit’te duracağını, bunu için de çalışmalar yapıldığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'in çabaları sonuç verdi.

YHT SEFERLERİ BAŞLAMIŞTIKoronavirüs ile mücadelede tedbir amaçlı 28 Mart'ta seferlerine ara verilen Yüksek Hızlı Tren'in seferleri geçtiğimiz hafta 28 Mayıs'ta tekrar başladı. Ankara - İstanbul arası yüzde elli kapasiteyle seferlerini gerçekleştiren Yüksek Hızlı Tren'de alınan tedbirler sebebiyle İstanbul ve Ankara dışında ara istasyonlarda durmama kararı alınmıştı. İlimizde de büyük rağbet gören Yüksek Hızlı Tren'in İzmit'te durmaması vatandaşlarımızı rahatsız etmiş, bu durum üzerine Kocaeli Milletvekili Şeker, 'Gerekli görüşmeleri yaparak hızlı trenin ilimizde durmasını sağlayacağız.' ifadelerini kullanmıştı.

KARAİSMAİLOĞLU VE YAZICIOĞLU İLE GÖRÜŞTÜAK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, geçtiğimiz hafta Yüksek Hızlı Tren seferlerinde kontrollü sosyal hayata geçiş sürecinden dolayı temkinli davranıldığını ifade etmiş fakat YHT'nin İzmit'te durması için gerekli girişimlerde bulunacağını söylemişti. Şeker, bu süreçte düzenlenen hızlı tren seferlerinde Kocaelililerin mağdur olmaması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüşmelerini gerçekleştirip vatandaştan gelen talebi iletti.

VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUNKocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Yüksek Hızlı Tren'in İzmit'te durması ile ilgili olarak "Geçtiğimiz hafta hemşehrilerimize gönüllerini ferah tutmalarını, ülke ekonomisine yüzde 14'lük katkı sağlayan ilimizi kimsenin göz ardı edemeyeceğini ifade etmiştim. Bu süreçte vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ile görüşmelerimizi yaparak süreci olumlu olarak sonuçlandırdık. Artık Yüksek Hızlı Tren İstanbul-Ankara seferlerinde İzmit'te de duracak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" diyerek müjdeyi verdi.