Hocam, Türkiye’de büyük bir ihtiyaç olan Onkoloji Hastanesi’ni geçtiğimiz aylarda tamamladınız ve hizmete başladı. Yeni hastane ihtiyacı karşılıyor mu?

-Onkoloji Hastanesi binasını İzmitli işadamımız Vefa İbrahim Aracı ve ailesinin katkıları ve destekleriyle yaptık. Ülkemizde çok büyük bir ihtiyacı karşıladılar. Fiziki açıdan konforlu bir bina oldu. Hastalarımıza ve hasta yakınlarına tüm kolaylıkları sağlayacak şekilde yapıldı. Hastanemizi hizmete açtık ama resmi açılışını henüz gerçekleştiremedik. Cumhurbaşkanımız ilimize ilk geldiğinde açılışı kendisine yaptıracağız.

‘Poliklinik binası aralıkta açılacak’

Başarılı projelerinizden biri de yapımı bitmek üzere olan yeni poliklinik binası. Ne zaman hizmete açılacak?

-Yeni Poliklinik binamız son aşamaya getirildi. 5 bin metrekare alana sahip ve işin yüzde 85’i tamamlandı. Bazı ince işleri kaldı. Yapılan polikliniklerin üst katı gastroenteroloji olacak. Çatıda helikopter pisti yaptık. Üniversitemize helikopter ile acil hastalar buraya getirilebilecek. Olası zaman kayıpları ortadan kaldırıldı. Daha erken bitmesi için 17 milyon TL paraya ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımıza dosyayı verdim, durumu anlattım. Para onayını verdi. Aralık gibi hizmete açacağız.

POLİKLİNİK- Rektör Hülagü, polikliniklerin bitirilebilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bütçe çıkardığını aktardı.