İzmit Belediye Meclis Üyeniz Yaşar Kardaş’ın kadınları inciten ve arkadaşına ait bir paylaşımı kendi sosyal medyasında paylaşınca büyük tartışmalar yaşandı. İl başkanı olarak tavrınız ne oldu?

- Tartışmalar yaşandığında Yaşar kardeşimi bu konu ile ilgili aradım. Neden böyle bir şey yaptığını sordum. Anlattı. Yaşar’ı otuz yıldır tanırım. Yaşar kardeşim böyle bir şey yapacağı aklımın ucunda geçmez, çünkü tarzı değil. Orada yanında işgüzar bir arkadaşı bunun sayfasından paylaşım yapıyor. Yaptıktan sonra hemen kaldırılıyor.

CHP Hüseyin Erol’a benzer bir konuda yaptırım uygulamıştı. Yaşanan bu tartışmalardan sonra Yaşar Kardaş ile konuştunuz mu? Sizin herhangi bir yaptırımınız veya uyarınız oldu mu?

- Şunu söylemekte fayda var. Yaşar Kardaş böyle yanlış yaptı diyelim, yapmamış ama bütün medyanın ve kadın politikası güden siyasi partilerin, gençlik kollarının Yaşar Kardaş’a bu şekilde yüklenilmesi normal gibi gözükebilir. Ama ülkede o kadar yanlış işler yapılırken sadece bir paylaşımı ki kendi yazdığı bir yazı değil. Yaşar Kardaş’ın doğru yaptığını o hareketin doğru olduğu asla savunmuyorum. Bu işin bu kadar üzerine gidilmesi neticede Yaşar Kardaş belediye başkanı değil, meclis üyesi. Kendisinin bunu yapmadığını söyleyince bende konuyu kapattım. Yaşar bunu kendisi yazmış olsaydı biz gereğini yapardık. Yaşar’da asla itiraz etmezdi. Çünkü genel başkanında öğrencisi kendisi, Yaşar genel başkana ve bana yapıya zarar verecek hiçbir işin içerisinde olmaz.